3 bin madenci eylem yapmıştı! Torba tasarıda son dakika 'maden' rötuşu

Zonguldak ve Bartın'daki TTK'nın kendi işlettiği maden sahaları özelleştirme kapsamından çıkarıldı. Zonguldak'ta TTK çalışanı 3 bin madencini özelleştirmeye karşı 21 saat süren ocaktan çıkmama eylemi yapmıştı.

3 bin madenci eylem yapmıştı! Torba tasarıda son dakika 'maden' rötuşu

AK Parti'nin kabul edilen önergesiyle maden işçilerinin eylemine neden olan tasarının Türkiye Taşkömürü Kurumu ile Türkiye Kömür İşetmeleri, uhdelerinde bulunan maden ruhsatlarını işletme, işlettirmeye, bunları bölerek yeni ruhsat talep etmeye ve bu ruhsatları ihale etmeye yetkilidir" şeklindeki hükmüne "Ancak TTK'nun halen kendisi tarafından doğrudan işletilen işletme izin alanlarında oluşturulacak ruhsatlar bu madde kapsamında ihale edilemez" ifadesi eklendi.

MADENCİLER OCAKTAN ÇIKMAMA EYLEMİ YAPMIŞTI

Zonguldak'ta TTK çalışanı 3 bin madencini özelleştirmeye karşı 21 saat süren ocaktan çıkmama eylemi yapmıştı. (Milliyet)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
ASLANLARIM BENİM SAĞOLUN EMEKCİ KARDEŞLERİM
hak verilmiyor işte böyle alınıyor
yapmayın şu eylemleri sonucu kim bilir hangi zamlarla geri alır bu hükumet
eylem dediğin bu şekil yapılır bazıları gibi devlete zarar vererek değil
işte bu kadar ..sınıf dayanşması budur..onlar üretiyorsa işçi karar verrecektir bu knuda ankaradaki yüssüz siyasetçi değil..haydi türk milleti uyan zayflamıs nifak işbirlikçiierini çöpe at emkli asgai ücreetli memur ayağa kalk ve ülkene emeğine namusuna vatanına ekmeğine işsizin e sahip çık
onurlu madencileri saygıyla selamlıyorum, umut verdiniz.
nasıl ki türk firmaları işçisine değer vermiyor (yabancı firmalar ciddi anlamda daha duyarlı) orada çalışan emekçiler de iş bırakma eylemini toplu halde parçalanma olmadan yapsa, haklarını bu şekilde alır, hep atıp tutuyoruz hükümet hükümet diye ama hükümetin arkasına saklanıp o firma sahiplerini unutuyoruz ellerine emeklerine sağlık bu kardeşlerin, umarım haklarını fazlası ile alırlar. Darısı az maaş alıp ona buna laf edip iş bırakmayı akıl edemeyen bizlere.
doğru olanı yaptırmak için illa bu tür eylemler vs ses getirecek şeylermi yapılmalı. hiçmi bir tane baştakilerden bu yanlış diyerek girişimde bulunmaz. bulunamaz. çünki baştaki ne derse geriside onu yapıyor. sıkıyorsa ayrı birşey söylesin :)
Satmadiginiz baska bir sey kaldimi
TAŞOREN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİDE EYLEM YAPICAK
seçime kadar rahatsınız hadi inşallah bu sizin hakkınız inşallah akp ye oy vermek anlamına gelmez yoksa seçimden sonra şimdilik ertelenmiş olan şey gerçek olabilir yani bu bir seçim yatırımı gibi geliyo
Diğer Haberler