HABER

3. Dağ Filmleri Festivali 3 Aralıkta başlıyor

İstanbul - Dağ ve doğa tutkunlarını bir araya getirecek 3. Dağ Filmleri Festivali, "Everest: Barış İçin Tırmanış" isimli filmin dünya prömiyeri ile 3 Aralıkta başlayacak.

FİLMSAN Vakfı ve Doğa Aktiviteleri Grubu (DAG) Spor Kulübü işbirliği ile "Aykut Turan Tasarım-Mimarlık-Dekorasyon"un sponsorluğunda düzenlenen 3. Dağ Filmleri Festivali, 3 Aralık Pazartesi günü Fransız Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törenle başlayacak.

Açılışta, yönetmenliğini Lance Trumbull'un, seslendirmesini ünlü aktör Orlando Bloom'un yaptığı "Everest: Barış İçin Tırmanış" isimli film, dünya prömiyerini yapacak.
Törende, bu yıl ilki gerçekleştirilen "Ulusal Doğa Filmleri Yarışması"nda dereceye giren filmlere ödülleri verilecek.

Festivalde, insanoğlunun doğa karşısında yaşadığı zor anlarını ve macera dolu hikayelerini anlatan 43'ü yerli, 9'u yabancı toplam 52 film gösterilecek.

Gösterimler, Fransız Kültür Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak yapılacak. Festival, 9 Aralıkta sona erecek.Çeşitli söyleşi ve dia gösterilerinin de düzenleneceği festivalde, filmler "Ülkemizden", "Dünyadan", "Doğa, Çevre ve İnsan", "Sinema Tarihinden", "İz TV Belgesel Kuşağı", "Keşif Ruhu" ve "Yarışma"
isimli tema başlıkları altında izleyicilerin beğenisine sunulacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön