3 milyon liralık vurgun yapan PTT çalışanı teslim oldu

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde 60 kişinin hesabından yaklaşık 3 milyon lirayı zimmetine geçirip, ortadan kaybolan PTT Şubesi'nin 20 yıllık çalışanı C.K. (53), polis merkezine teslim oldu. C.K.'nin işlemlerinin sürdüğü belirtilirken, zimmetine geçirdiği öne sürülen paranın durumu ise henüz bilinmiyor.

3 milyon liralık vurgun yapan PTT çalışanı teslim oldu

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesindeki PTT Şubesi'nde geçen hafta ortaya çıkan olayda, 20 yıllık gişe memuru C.K., maaşlarını PTT şubesinden alan emekliler ile bazı müşterilerinin hesapları üzerinden kredi çekti. Havale yoluyla gelen kredileri zimmetine geçirip, iş yerinden ayrıldı. Ardından da ortadan kayboldu. Müşterilerin şikayeti üzerine çalışma başlatan yetkililer, hesapları kontrol etti. Yapılan kontroller sonunda C.K.'nin 60 kişinin hesabını kullanarak, 3 milyon lirayı zimmetine geçirdiği tespit edildi.
C.K.'nin, kredi limitlerine göre başvuruda bulunduğu müşteriler adına çektiği kredi tutarlarını sahte imza ve evrak ile çektiği saptandı. Zanlının bazı müşterilerinin banka hesaplarını da sahte imzayla boşalttığı ortaya çıktı. Cumhuriyet savcılığı soruşturma başlatırken, polis adresinde bulunamayan C.K.'nin yakalanması için harekete geçti.

Adli ve idari soruşturma sürerken, firari C.K. bugün Şuhut İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek teslim oldu. C.K.'nin işlemlerinin sürdüğü belirtilirken, zimmetine geçirdiği öne sürülen paranın durumu ise henüz bilinmiyor.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Kaçak bahisde kaybettim der 2 sene yatar çıkar parayla gulle oynar
Devlette mal parayı hangi hesaba transfer ettiğine bakmayacak öyle mi?Fazla zekadan zehirlenebilirsin dikkat et..
Elle oynadım dese oynadığı yeri isimleri adamdan kerpetenle söker alırlar..Adam parayla teslim oldu bence
@serkanaydogar Beyfendiyi yıllar öncesinden tanıyorum. Sanırım yıllardır yapacaktı yapamadı. Yanınıda birkaç FETÖ'cü vardı. Onlardan korkup yapamamış. Onlar tutuklanınca buna da gün doğdu demekki.
@suleaskim Anlattıklarınız tuhaf. FETÖ'cülerden korkup yapamamış olması FETÖ'cü dediğiniz kişileri iyi kılar. Bu da olacak iş değil. Çelişkili.
Yasal olmayan Kumar oynadim der. 6 sene hapis alir 2 sene yatar çıkar. sonra omur boyu cukka
elden para vererek piyasadan bir tık pahalı fiyat ile yüklü bitcoin almıştır , hayatta tespit edemezler .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler