3 partiden resepsiyon resti!

Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Demirtaş ve Kışanak 30 Ağustos resepsiyonuna katılmayacak

3 partiden resepsiyon resti!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrinnüssa Gül ile birlikte ev sahipliğini yapacağı ve ilk kez Çankaya Köşkü'nde verilecek olan 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonuna, AK Parti dışında Meclis'te grubu bulunan partilerin genel başkanları katılmayacak.

30 Ağustos resepsiyonu bu yıl ilk kez Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilecek. Daha önce Genelkurmay Başkanı tarafından orduevinde verilen 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna, bu yıl ilk kez Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi ile birlikte ev sahipliği yapacak. Konukların "eşli" davet edildiği resepsiyona Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanlarının da eşli katılımı bekleniyor. Önceki yıllarda, türban çekincesi nedeniyle Köşk’teki resepsiyonlara askerler katılmıyordu. Geçen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bu uygulamaya son verilmişti.

Geçen yıl Köşk'te yapılacak resepsiyon Cumhurbaşkanı'nın kulağındaki rahatsızlık dolayısıyla, bir önceki yıl ise terör olayları nedeniyle yapılmamıştı. İki yıl aradan sonra gerçekleştirilecek resepsiyona CHP, MHP ve BDP'nin Genel Başkanları ise katılmayacaklar.

SADECE RESEPSİYONA GİTMEYECEK

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, dün İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılışına giderken Esenboğa'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu yarınki törenler ve resepsiyona katılımları konusundaki soru üzerine, Çankaya Köşkü'ndeki Zafer Bayramı resepsiyonuna katılmayacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, yarın Anıtkabir'de başlayacak, ardından Gül'ün tebrikleri kabulu ve AKM'deki törenlerde ise hazır bulunacak.

BAHÇELİ ISPARTA'DA

MHP lideri Devlet Bahçeli ise yarın Isparta'da olacağı için Köşk'teki resepsiyonda bulunmayacak. Bahçeli'nin Isparta programı gün boyu sürecek. Köşk'te ilk kez verilecek Zafer Bayramı resepsiyonuna BDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ile Gülten Kışanak da gitmeyecekler.

Her üç partinin milletvekilleri ise resepsiyona katılıp katılmama konusunda serbest bırakıldı. Dolayısıyla bazı vekillerin Köşk'teki davete katılımları bekleniyor.
Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davete yalnız mı yoksa eşi Emine Erdoğan ile mi gideceği de merak ediliyor.

İLK TÖREN ANITKABİR'DE

Başkent'te Zafer Bayramı kutlamaları Anıtkabir’deki törenle başlayacak. “Başkomutan” sıfatıyla Cumhurbaşkanı Gül’ün başkanlık edeceği kortej, Aslanlı Yol’dan yürüyecek. Gül, Atatürk’ün mozolesine çelenk koymasından sonra Misak-ı Milli Kulesi’nde özel defteri imzalayacak.
Cumhurbaşkanı Gül, Anıtkabir’deki törenden sonra Çankaya Köşkü’nde devlet erkanı ile diplomatik misyon temsilcilerinin kutlamalarını kabul edecek.
Çankaya Köşkü’ndeki programın ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde de geçit töreni gerçekleştirilecek. Tören, Cumhurbaşkanı Gül’ün tören kıtasını denetlemesinin ardından başlayacak.

günün haberleri

Okuyucu Yorumları 281 yorum
zavallıcık, sanıyo ki böyle aksi-ters çıkışlarla oy oranı falan artacak, hayran kitlesi çoğalacak...ancak yuhalanırsın, afyondaki gibi....
kına yaktınız galiba yuhalanmasına hacıbektaşdaki gibi yumruk da atılabilirdi demi neyi nerden anlıyorsunuz ordunun zaferini köşkte kutluyorlar haklısınız ordu o kadar küçüldüki bir resepsiyon dahi hazırlayamıyor zavallıcıklar
Ah be arkadaş, bu ülke aydınlık yüzlülerin emeği ile kuruldu şimdi arap yüzlü olmaya gidiyoruz bir farkına varsan.
zavallı sen ve senin gibi düşünen insancıklar.
PEKİ AMA SEBEP NE. HADİ AÇIKLADA HALK BİLSİN.AMACIN CUMHURBAŞKANINI PROTESTO ETMEK.NİYE.CUMHURBAŞKANI AYNI ZAMANDA BAŞKOMUTAN.YANİ TSK NIN BAŞI.BAŞKOMUTANA BAĞLI GKB NIN KARARGAHINDA YAPILINCA GİDERSİN AMA DEMOKRASİ İLERLEYİP,ŞARTLAR OLGUNLAŞINCA BAŞKOMUTANIN KÖŞKTE YAPACAĞI RESEPSİYONA GİTMEZSİN.HER ZAMANKİ GİBİ DERDİNİZ BAŞKA. SİZ HALA DEMOKRAT OLAMADINIZ,HALA ÇAKMA CUMHURİYETÇİ,SAHTE DEMOKRATSINIZ.VE HEP DEDİĞİM GİBİ R.T.E ÇOK ŞANSLI.HİÇ PROPAGANDAYA GEREK YOK.ANA VE YAVRU MUHALEFET AKP İÇİN PROPAGANDAYI AKP DEN DAHA İYİ YAPIYOR.AKP YE SANDIKTAN ÇIKAN OY ARTIŞININ KEYFİNİ SÜRMEK KALIYOR.
çok üzüldük tuh sen yoksun diye nasıl kutlanacak bayram. yoklugun farkedilmez bile
Başbakanın Atatürk'ün kabrine gitmemek için her yıl hasta olması hoş değil mi. Buna söz söylemezsin muhalefet olunca sesin gür çıkar
onun kşisel olarak yok olması demek. Türkiyenin %25 nin yok olmöası demek. Önemli? Sanmam değilidr. Çünkü Yüzde 50, yüzde 25 den daha büyük dimi.
çokta tın dı vay anasını ya görüyormusun bunlar katılmazsa o resepsiyon gerçekleşmez. suni gündem yaratmayın. resepsiyon düzenlenir gelmezsiniz düzenlenmez karı gibi dedi kodu yaparsınız eeeee ne istiyorsunuz peki.
Adam gibi, Türkiye Cumhuriyetine yakışan. Ayrıştırmayan birleştiren. Milletleri Millet yapan ortak değerler üzerinden bile ayrıştırma politikaları izlemeyen riyakarsız adam gibi resepsiyon istiyoruz.
ee sen niye karı gibi cvp veriyon dedikoduya bu ülke seningibiler yüzünden batıyorrr
senın gibi örümcek kafalıların anlıca bişey degil resepsıyon sendaha 2 +2 nın kacoldunu bilmezsin sazansın işde böle bilmedigin her şeye atlarsın sazan
Başbakan gibi 10 KASIM, 29 EKİM resmi törenlerinden kaçmıyor ya. Görüntü olsun diye yapılan bir resepsiyon davetine katılmamayı tercih etmiş.
YA BU ASIL BİR ANLAYIŞTIR CUMHUR BAŞKANI BAŞ KOMUTAN DEGİLMİDİR İSTESENİZDE İSTEMESİNİZDE BAŞ KOMUTANDIR SİZ NEYİN TERANESİNİ OKUYORSUNUZ YASALARDA DOGRU OLAN NEYSE O UYGULANIR MUHALEFET YAPICAZ DİYE BATTIKCA BATIYORSUNUZ SİZİN TAVRINIZ CUMHUR BAŞKANINA DEGİL CUMHURİYETEDİR KİMİ ALDATIYORSUNUZ CUMHURİYET HALK İDARESİDİR VE HALKIN SEÇTİGİNE SAYGI DUYMANIZ GEREKİR AMA BAKIYORUMDA KENDİLERİNE SAYGILARI YOKKİ CUMHURİYETİN YASALARINA OLSUN
Milli irade Cumhuriyetin baş aşağıya edilip hilafet ve saltanatın getirilmesi bile olsa kabul mu edilmeli. Halk iradesinin ne kadarıyla AKP bu ülkeye hükmediyor bir araştır. Halkın iradesi tecelli etmiyor ah bir bilsen.
HAKLISIN BENCEDE CUMHURBAŞKANI BAŞKOMUTANDIR ..BAŞBAKANIN KUKLASI DEĞİLDİR.
genek kurmay bir resepsiyon vermekten acizmi
BUNLAR ANLIYOR İŞLERİNE GELMİYOR AĞZINA SAĞLIK
çok doğru söylemişsiniz
baş komutan karargahta askerleriyle kutlar bayramı
silah tutmasını bilmeyenden baş komutan mı olur? cumhurbaşkanının ordunun baş komutanı olması zaten öteden gelen yanlış bir durum.
30 Ağustos Zafer Bayramı bu ordunun zaferidir doğal olanıda askeri karargahta kutlanmasıdır
cumhurbaşkanı baş komutandır karargahın tepesidir Çankaya köşkü bilmeyenlere!!!!
bu ülkenin cumhurbaşkanı başkomutan değil mi? peki öyleyse onun ev sahipliği etmesi kadar doğal olan bir şey var mı? domuzdan kıl tüy kopartmaya çalışmayın
ordunun en tepesindeki kim? Cumhurbaşkanı değil mi?
Cumhurbaşkanı Başkomutandır.
cumhurbaşkanı aynı zamanda başkomutandır ve gerçekte ana karargahta çankayadır.
30 ağustos bu halkın bu cumhuriyetin zaferidir doğal olanıda köştür kardeşşşşş
pekı doğum günlerimizide annemizin şeyinde yanındamı kutlayacağız..çok saçma yazmışsın
CUMHURBAŞKANI DA ORDUNUN BAŞKUMANDANIDIR. ASKER İ VESAYETTEN KURTULAMADINIZ KEMALLAR GRUBU
cumhurbaşkanı başkomutandır.!!!
Bu vatandaş o ara hawaide tatilde olduğu için doğru konusuyosun
Zaten bu resepsiyona sığırlar katılmıyordu
sadece sığırlara açıkmış yanlış anlamışın sen de katıl baş sığır
sende onun içinmi gidemiyon...
o zaman akp liler neden katılıyor
doğru sığır oğlu sığırlar katılıyordu.
öküzlermi katılıyor...
DOĞRU SEN TÜRK DEĞİLSİN ; ERMENİSİN BİR ERMENİ'NİN TÜRKİYE'NİN KURTULUŞ GÜNÜYLE NE ALAKASI OLABİLİR Kİ ? VURMAK KIRMAK YAKMAK DURURKEN 30 AĞUSTOS TA NEYİN NESİ DİYORSUN BİZ SENİN CİĞERİNİ BİLİYORUZ SN: YALANDAROĞLU....
neiçiriyolar size yahu anlamak mümkün degil deli bile konuşmaz senin konuştugunu 30 agustos şimdiki akp zihniyetinin o zamanki versiyonuna ragmen kazanıldı sen kimsinki böyle şeyler söylüyorsun..
şuana kadar abdullah gül kulağım ağrıdı kafam kaşınıyor ayağım burkuldu gibi sudan bahanelerle katılmıyordu. senin mantığına göre abdullah gül ne oluyor?
helal olsun sanadogru söze alkış tutulur
Ermenilerin kurtuluş savaşındaki rolleri konusunda ne biliyorsun da konuşuyorsun.
biz sizin gelmişini gecminizi ögrendik müslamanların kanlarını dökmek icin tanrıya degil obamaya el acanlardansınız sizin soyunuzda satılmışlık var turna balıgı
TURNA BALIĞI ATIYORLAR ÖNÜNE SASİYİ SENDE YUTUYORSUN TURNA BALIĞI
TİPE BAK. ZATEN RESEPSİYONLUK DEĞİL.
cüppeli sarıklıları gönderin olum kemal beyin tipi müsait değilse
çok iyi ya..
gül denmi bahsediyonn.. haklısınn..
Çooookkkk üzüldüler......
geçen sene resepsiyon yapılmadı diye galeyana getirdiniz milleti, şimdi de gitmeyeceğiz diyorsunuz. bu millet samimiyetsizliğinizden dolayı sizi iktidar yapmıyor. kendinize çeki düzen verin.
onlar dediklerinide unuturlar, yediklerinide unuturlar. beyin kapasitesi bu kadar.
AKP LİLER NEDEN BU KADAR HAZIMSIZ VE ÇATLIYORLAR ANLAMIYORUM
akp 11 yıldır iktidar , bizim bir derdimiz yok. ordu / yargı / asker / vatandaş ve tüm devlet kurumları AKP nin egemenliğinde. artık siz düüşnün " çatlayan kim ? "
sen hangı partılsın açıklada bılelım
niye katılmıyorsun KEMAL bu hareketlerinle akp ye hizmet ediyorsun
Tavşan dağa küsmüş durumuna benziyor.
Bu iktidaR niÇin Bizlere UNUTMAYACAGımız UNUTAMAYACAGIMIZ Kalbimizde ve BEYNİMİZDE hiç ÖLMEYECEK kadar sevdiğimiz ATATÜRKümüzü ve TÜRKLÜĞÜMÜZÜ unutturmaya çalışıyor..
unutma karrdeşım istersen gece gündüz git anıtkabırde yat kım sana unut der sen ataatürkü sevebılırsın ama her kes senın gıbı düşünmeyebılır onuda hazmetmen gerek
İŞTE YORUM BÖLE OLUR ÜSTÜNE DAHA DENCEK Bİ LAF YOK İÇİMİZDEKİ ATATÜRK Ü ÖLDİREMİCEKLER O HALEN KALBİMİZDE YAŞIYO.TIRNAĞI OLAMAZLAR
Atatürkte aynısını yapmıştı bize Osmanlıyı kötüleyip unutturmuşlardı farkındamısın
Haberi okuda yorum yap..İsimsiz tertio......!
tabi minareyi çalan kılıfı hazırlarmış. Ata sözü. adam ulusalcılardan,ergenekonculardan talimatı aldı. Biz Eylülde ülkeyi karıştırmaya başlayacağız sen şimdiden ortalığı germeye başla demişlerdir. Müdür kemalde emredersiniz demiştir....
karıştırma sizde nereye gittiniz hangi ülkeye orayı karıştırdınız suriyenin kankaları şimdi düşman oldunuz siz insanlıga allahın yerine yeşil dolara taparsınız g sönmez65
sen müdür kemale kurban ol
çokta lazım yahu milli beraberlik istenirken bu adamlar ne yaptiki vatan haini aramayın bunlar vatan haini Atatürk sag olsa vallahi bunları vatan haini ilan eder
ne milli beraberlıgı ya kımi kandırıyosunuz ne ... yedıgınızı geçmişe dönüp bakıp ta konus eşkiyayı basımıza bela edenler sımdı kına yakıp oturun
Milli birlikten bahsediyorsun ama bunu, karşı görüştekilere hakaret ederek mi bunu gerçekleştireceksin.
Atatürk ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti imkanları kullanılarak ve de İslamiyet öne sürülerek Arap milliyetçiliğ adına Atatürk Türkiye Cumhuriyei ve Türk düşmanlığı yapılıyor.Ben olsam onlarla görüşmeyi baştan keserdim. Müslüman Kardeşler örgütünden kimler katılacak acaba. Akp ve seçmeni için önemli olan odur. Buraya yazılan yorumlardan anlaşılan o. Muhalefet partileri bunun farkında değilmi.
müslüman kelimesi geçince eminim tüyler,n dikiliyordur havaya
bu kafayla muhalefete devam ederse bir daha ki seçimlerde meclise bile zor girer.
sizi ilgilendirmez işine bak .....
Davet edilmiş, gitmemeyi uygun görmüş. Ne var bunda? Adı üstünde; davet. Kanun değil ki. Sizler her davet edildiğiniz yere gidiyor musunuz?
bu ülkede abd nin dediği olur
İktidar partisinini en sevdiği yerler, resepsiyonlar, yemekli davetler; 'Nerede beleş, orada yerleş' hesabı.
Afyon'da çıkan olaylarda "bunlar 30 Ağustos'un ne anlama geldiğini idrak edememişler" demiştin Kılıçdaroğlu. Şimdi bu günü idrak edememişlerin başını çektiğini gösterdin. Sen ve beraberindekiler Türkiye Cumhuriye'tinin birliğini tarihiniz boyunca sindiremediniz. Hep bana hep bana politikası izlediniz.Ama bitti geçmiş ola Kemal bey, Ya gel Ya kaybol...
BU ANLADIĞINA KENDİN İNANIYORMUSUN MENEMEN CİLER
TEYYİB ve GÜL için doktor raporu hazır kaç senedir katılmıyorlar gezi olayı olunca birden anıtkabiri yıkmaktan vazgeçip milli bayramlarına katılma kararı aldılar. buna ne denir? 10.yıl marşı çalacak mı? Arınç gelmez. içinde rakı geçen türkülerimiz de çalmasın haaaa! berbaber kandırdık biz bu yollarda....
cumhuriyetin 90'nıncı yılında 10'uncu yıl marşını çalmak gericiliktir.artık biraz ilerleme kaydedin
Kayıp Trilyon davasından aklanmamış bir kişinin cumhurbaşkanı olduğu ülkede yaşıyoruz Allah yardımcımız olsun. körler sağırlar birbirini ağırlar demişler boşunamı
Sen daha ordamısın
evet sezerciğiniz çok iyidi yaa
akbil davasından sabıkalı bir başbakan ve naylon faturadan sabıkalı ( Unakıtan) onlarıda unutmayalım lütfen. yani balık baştan kokmuş
kayıptrilyon davasının ne olduğunu bile bilmeden sallıyorsun. Allah yardımcınız olsun...
asker çağırsa tıpış tıpış giderlerdi demokrasi bunlara bir numara büyük geliyor,postal yalayıcılığı genlerinde var.
Size bu cevabı hiçbir siyasi konumla söylemiyorum. Senin bu zihniyetinle demokrasi bir numara dahi gelmediği gibi, bunlar tercih meselesidir. Siyasi partilerin tamamı hareketlerinde serbesttirler.
eeeee bu işler sırayla yıllarca biz yaladık artık sıra sizde.
Ne kadar da üzülür şimdi millet var ya. Kaç yıldır millet bi acayip üzülüyor ki sormayın. Bu kargamel bir katılsa bu resepsiyona Türkiye'nin başı hemen göğe değecek. Tüh be. Yas ilan edelim hemen bu katılmama kararı için. Hem de üç gün.
Daha ne yazacağını bilmiyorsun.Tatavadan laf etmişsin.Niye katılmıyor demiyorsun da laf salatası yapıyorsun
SENİN ATATÜRKÜN ARKASINA GİZLENİP ATATÜRKÜN YOLUNDAN GİTMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM KIL IÇTAROĞLU. VE SEN 29 EKİM E DE KATILMADIN. SAHTE ATATÜRK SEVGİSİ VAR SENDE SANIRSAM...
senin alkış tuttuğun başbakanın ve cumhurbaşkanın hiç katılmıyor onlara neden sitem etmiyorsun düdük herif
yahu takunyacılar her bayrama bahane buluyorsunuz katılmıyorsunuz fdetoş efendi emretti diye adam size tepki koyuyor zorunuza gitti.
gelmesin FAŞİSTLERİN SİVİL LERİN ARASINDA NE İŞİ VAR
çok doğru konuştun mükemmelsin inşallah
başkomutan cumhurbaşkanıdır tabiki köşkte kutlanacak .
ÇOOK ÜZÜCÜ
Hangisi?.
bu zihniyetle daha yüz sene iktidara gelemezsin
Allah Allah taş yağıcak hastalanmadılar yurt dışına çıkmadılar .Allah doğru yolu gösterdi Kurtuluş savaşının sadece Türk aleminin değil İslamın bitişini engelliyen ve emperyalist sömürgecilerin krallığına son veren bir savaşın zaferle süslenişini kutlamak akıllarına geldi (İslam devletleri hepsi işgal altındaydı Türkiyenin bağımsızlığıyla hepsi şahlandı M.Akif ERSOY ne diyor şiirinde Bedrin aslanları neden diyor bir düşünün)
3O AĞUSTOS BÜYÜK TAARUZU, ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ TOPRAKLARINDA FİLİZLENMEYE BAŞLADIĞI BİR ZAFER GÜNÜDÜR.....TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ....''YURT TA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ'' Mustafa Kemal A T A T Ü R K
zorla şapka taktırılıp takmayanların asıldığı kara gündür..
bunlar birde cumhuriyeti savunurlar nerde cumhuriyetciler sahte cumhuriyettci bunlar aattürk cıksa gelse chplilerin hepsinin kellerini vururcumhurun başına saygı duymayan ülkesine hicde sygı duymaz
Bir puan daha.....
Şu an'a kadar 7 kişi anlamış, 2 kişi anlamamış; Normal.
Az. Milletin gözünde 100 puan aşağıda bu kargamel ve avanesi.
anlayanlarda ermeniler zaten...TÜRKLER anlamamış....
bu zaferi ordu kazanacak ama köşkte kutlanacak oldu başka bir arzunuz?
Cumhurbaşkanı aynı zamanda Başkomutan değil mi?
yorumun cahilliğini gösterir çankaya ana üs abdullah gülün baş komutan olduğunu bile bilmiyon
BAŞ KUMANDAN KİM CAHAL (Yazar burada Cahil demek istemiştir.) :) :)
hele şükür ki adam gibi bir haraket gösterdin.
gelmesen daha iyi olur. Ülke resepsiyonlar la yönetilmiyor KEMAL efendi? Kaliteli, erdemli politik kararlarla ve bilgi ve beceri yeteneği ile yönetilir sen SSK.yı yönettin daha belini doğrultamadı verdiğin zararlarla sen kim ülke yönetmek kim. hiiiç üzülmeyiz resepsiyona gelmemenle, kafası çalışan ülkesini seven, ülke ekonomisinin yararına fayda olacak akıllı erdemli insanlar gelsin başkalarına gerek yok.
Doğru ülkenin nasıl yönetildiğine dış ilişkilerimize bakıp öğrenebiliriz.sınır ötesinde birtek dost ülke yok salakça izlenen politikalar sayesinde hepsini kendimize düşman ettik.pardon ya pkk varya hani şehit haberlerinin gelmediği doğudaki birçok ilimizi teslim ettiğimiz o şerefsizler topluluğu varya işte onlar iktidarın en sıkı dostları.bu arada ekonomiden bahsedeceksek ülkede satacak birşey kalmadı dolar20348 tl oldu biraz kafanı kaldırda memleketin nereye gittiğine iyi bak.gözü kapalı yandaşlığa gerek yok.artık mevzuu vatan.
YERİNDE KARAR AKP KENDİ ÇEVRESİNİ AĞIRLAR ARTIK LAİK MODERN TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE İSTENMEYEN GÖRÜNTÜLERLE ZAFER BAYRAMI KUTLANACAK VAY TÜRKİYRM VAY
Diğer Haberler