HABER

"3 terörist gerçekleştirdi"

MOSKOVA (İHA) - Çeçenistan İçişleri Bakanı Yardımcısı Ahmed Dakayev, Grozni'deki Rus yanlısı hükümet binasına düzenlenen bombalı saldırıyı 3 teröristin gerçekleştirdiğini açıkladı.

Dakayev, teröristlerin kontrollerde istenebilecek bütün yasal evrakları edindikten sonra eylemi gerçekleştirdiklerini, Kamaz marka kamyonda 2, cipte ise 1 teröristin bulunduğunun tespit edildiğini söyledi.

Teröristlerin hepsinin Rus ordusu kamuflaj elbiseleri giymiş olduklarını belirten Dkayev, henüz kimlik tespitinin yapılamadığını da ifade etti.

EL-KAİDE-ÇEÇEN DİRENİŞÇİLER BAĞLANTISI YİNE GÜNDEMDE Rusya Dışişleri Bakanlığı, yayımladığı bir bildiride, saldırının arkasında küresel bir terör örgütünün bulunduğunu iddia etti.
Bildiride, "Rusya'nın Çeçenistan Cumhuriyeti'nde köklenen terörist gruplar bir kez daha uluslararası terör ağının parçası olduklarını gösterdiler" denildi.

Çeçen savaşçıların El-Kaide ile bağlantılı oldukları iddiası bu bildiride de yinelendi.

Ayrıca bildiride, "Şüphesiz bu saldırı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Çeçen krizine politik bir çözümü destekleyen kişilerde bir tepki olarak gerçekleştirilmiştir" ifadesi kullanıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön