HABER

3 yıl sürekli hıçkırdı

Birleşik Krallık’ta yaşayan şarkıcı Chris Sands, 3 yıldır devam eden hıçkırık probleminden beyin ameliyatı olarak kurtuldu.

3 yıl sürekli hıçkırdı

26 yaşındaki Sands’in, 2006 yılının eylül ayında bir anda başlayan ve bir süre sonra kendiliğinden kesilen hıçkırığı 2007 yılının şubat ayında tekrar başladı. 24 saat içinde iki saniyede bir hıçkırmaya başlayan Sands, araba kullanamaz, yemek yiyemez ve uyuyamaz hale geldi.

Hıçkırığı kesecek hiçbir geleneksel ve tıbbi yöntemden sonuç alamayan Sands, internet üzerinden yardım aramaya başladı ve bir Japon hıçkırık uzmanıyla görüşmek üzere Tokyo’ya gitti.

Japon doktor, hıçkırığın sebebinin Sands’in beyninde gördüğü fındık büyüklüğünde bir tümör olduğunu fark etti. Geçirdiği beyin ameliyatının ardından Sands probleminden kurtuldu.

3 yıl boyunca yaklaşık 20 milyon kez hıçkıran Sands, "Yaşadıklarım inanılmazdı, bir daha asla hıçkırmaya tahammül edemem" diyor.

Sands, ara vermek zorunda kaldığı müzik kariyerine dönmenin mutluluğunu yaşıyor.

En uzun süre hıçkırma rekoru, Amerikalı çiftçi Charles Osborn’a ait. 1922 yılında hıçkırmaya başlayan Osborne, 68 yıl boyunca düzenli olarak hıçkırmıştı.

Geri Dön