HABER

-30 dereceyi göreceğiz

Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası yurtta etkili oluyor. Çarşamba’ya kadar iç kesimlerde sıcaklık -5 dereceye kadar inecek. Doğu’de ise -30 olacak.

-30 dereceyi göreceğiz

İstanbul'da hava sıcaklığı eksi 5 dereceye kadar düşerken, şehir haftanın ilk iş gününe de kar yağışı ile başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'den (AKOM) yapılan yazılı açıklamada, "Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü hava tahminlerine göre İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. İstanbul'da herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

[**

**](http://havadurumu.mynet.com/inhavadurumu.asp)

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/gunun-fotograflari/gunun-fotograflari-teller-bile-dondu/18/128268/sayfa/2/)

[**

**](http://haber.mynet.com/detay/guncel/buzda-fren-mesafesini-sekizle-carpin/491667)

[**

**](http://aktuel.mynet.com/galeri/yasam/bir-zamanlar-istanbul-bogazin-dondugu-yil/1560/38590/sayfa/40/)

Sabah trafiğinde ise, köprüler, Anadolu ve Avrupa yakası geçişleri rutin yoğunluklar yaşanıyor. AKOM yönetiminde kötü hava koşullarıyla mücadele çalışmaları sürüyor" denildi.

Balkanlar’dan gelerek tüm Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava dalgasına bir yenisi daha ekleniyor.

Bu kez de Sibirya’dan daha kuvvetli bir soğuk hava dalgası, Kırım üzerinden gelerek hafta boyunca etkili olacak. Kar yağışının zor görüldüğü Karadeniz kıyılarında dahi bugün kar yağışı olacak.

Samsun-Trabzon arasındaki kıyılara yılın ilk karının yağması bekleniyor. Sıcaklık bugün İstanbul'da -3, Ankara'da -4 dereceye kadar inecek. Her iki kentte de aralıklı kar yağışı devam edecek.Yarın yağışın kesilip havanın açmasıyla beraber kuvvetli buzlanma başlayacak.

Bu hafta İstanbul'da gece sıcaklığının en düşük -6 derece, Ankara'da ise -12 derece olması bekleniyor. Marmara'nın doğusu ve İç Anadolu'da kar yağışı devam edecek.

En yoğun kar yağışı Doğu Anadolu'da bekleniyor. Yoğun kar olası çığ riskini de artıracak. Yarın gece ise yağışların yurdu terk etmesinin ardından, çok şiddetli don ve buzlanma başlayacak.

Yarın ve Çarşamba gecesi Doğu'da gece sıcaklığı -30 dereceye inecek.

Güneydoğu’da da bugün başta Diyarbakır ve Batman olmak üzer birçok ilde de bu yıl ilk kez kar yağışı görelecek. Yarın havanın açmasıyla bu bölgede de ayaz başlayacak. Uzmanlar, bu gece Ege ve Akdeniz’de zirai dona karşı sera üreticilerini uyarıyor. Sıcaklıkta artış, Çarşamba’dan sonra yaşanacak.

Geri Dön