HABER

30 yıl önce kaybolan oğullarını arıyorlar

EDİRNE (İHA) - Yunanistan'da 30 yıl önce oğullarını kaybeden Balis ailesi, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan'ı makamında ziyaret etti.

Hristo Balis (75) ve Vasiliki Balis (71), 1977 yılında Meriç Nehri'nde balık avlarken tekneden düşerek kaybolan oğulları Yannis Balis'in izini bulma konusunda yardımlarından dolayı teşekkür etmek için Keşan Belediye Meclis Üyesi Ahmet Boyalık ile birlikte Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan'ı makamında ziyaret etti. Umutlu arayışları devam eden Balis ailesi, içinde bulundukları durumu anlattı.

Teknede bulunanların öldüğünü ve oğulları Yannis Balis'in bulunmadığını dile getiren Balis ailesi, 2006 yılında Keşan Belediye Başkanı'ndan yardım almak amacıyla Edirne'ye geldiklerini dile getirdi.

Keşan Belediye Başkanının o dönemde kendilerine gerekli yardımı ve desteği sağladığını belirten Balis ailesi, "Oğlumuzdan herhangi bir haber hala alamadık. Türk basını bu konuda bize gerekli haber desteğini sağladı. Türk basınına ve Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan'a teşekkür ederiz. Biz tek oğlumuz olan Yannis' i kaybetmenin ve ona ulaşamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Oğlumuzu gören veya bilenlerin Keşan Belediye Başkanlığı'na haber vermelerini istiyoruz. Umarız ki bir haber çıkar ve oğlumuza kavuşuruz" dedi.

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ise, Balis ailesinin dramının kendisini çok etkilediğini belirterek, "Umarım bu insanlar çocuklarına kavuşurlar. Eğer oğulları yaşıyorsa ve kendilerine kavuşursa büyük sevinç yaşayacaklardır. 30 yıldan bu yana bu insanlar çocuklarını arıyorlar. Hem de umutlarını hiç yitirmeden" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön