30 YTL yevmiye ile hırsızlık

Kadıköy'de bir evden hırsızlık yapıldığı ihbarını alarak olay yerine giden polis ekipleri eve giren 17 yaşındaki hırsızı suçüstü yakaladı.

Üzerinden değerli ziynet eşyaları çıkan zanlının verdiği bilgiler doğrultusunda harekete geçen polis ekipleri , şahıstan aldıkları adresten 3 kişiyi daha çalınta mallar ile yakaladı.Gözaltına alınan 4 hırsızın üzerinden çıkan malzemelerin toplam değerinin 15 bin YTL civarında olduğu öğrenildi.

Olay 21: 00 sırlarında Kadıköy Fenerbahçe Yeşilkır Sokak' ta meydana geldi. Sokak üzerinde bulunan bir binada daireye hırsız girdiği ihbarını alan polis harekete geçti. Polisler, binaya geldiklerinde daire içinde aldığı değerli eşyalar ile çıkmak üzere olan 17 yaşındaki S.S.'yi suçüstü yakaladı.

Sorgulanmak üzere Kadıköy Asayiş Büro Amirliğine götürülen S.S. yaptığı işte yanlız olmadığını söyledi. Bunun üzerine ekipler Çetenin diğer üyelerini yakalamak için çalışma başlattı. Polis, S.S.'nin verdiği Beyoğlu Tarlabaşı' nda ki adrese baskın yapmak için harekete geçti. Tarlabaşı'nda ki evlerinde kıstırılan 28 yaşında ki Abdulvasif Yılmaz, 18 yaşındaki Recep Buruncu ve 17 yaşındaki H. E. S. Kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan zanlılar üzerilerinde bulunan malzemelerle birlikte Kadıköy Asayiş Büro Amirliği'ne getirildi. Polis tarafından yakalanan şahısların üzerlerinde kapı açmakta kullandıkları çok sayıda tornavida ve levye ele geçirildi. Baskın yapılan evde ise değrleri binlerce Ytl olduğu tahmin edilen takı setleri, inci kolye, elmas yüzük, küpeler, değerli saatler, cep bilgisayarı ve daha çok değerli eşya ele geçirildi.

Zanlılar sorgularında, farklı tarihlerde Kadıköy, Merter, Beyoğlu başta olmak üzere birçok bölgede hırsızlık yaptıklarını itiraf etti. Ayrıca polis tarafından yakalanan zanlıları yöneten sorumlu bir kişinin olduğu bu kişinin kendilerini memleketlerinden getirdiğini ve günlük 30 YTL karşılığında çalıştıklarını söyledikleri öğrinildi. .

Polis, çetenin sorumlularına yönelik çalışma başlatıldığını ve gözaltıların sürebileceğini bildirdi. Gözaltındaki zanlılar ifdalelerinin tamamlanmasının ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edilecekler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler