31 Ocak Tam Ay Tutulması

İnsanın gerçek anlamdaki özgürlüğü ancak ve ancak kendini ifade edebilmesiyle mümkündür. Zorlu şartların farkında ve bilincinde olsa da insan, içindeki çocuğun yaşamasını ister..amacına uygun, önceliklerini belirlediği ve buna göre ilerleyebildiği dünyada yaşamayı tercih eder. Yeni güne umutla uyanmak herkesin hakkıdır.

31 Ocak Tam Ay Tutulması

Her ne kadar sosyal medya aracılığıyla kendimizi ifade etsek de birbirimize dokunmadığımız, göz göze gelemediğimiz sanal bir yerde hangi doğallıktan, sıcaklıktan söz edebiliriz. Günümüz dünyası bizi, sanki birbirimize yakınmışız gibi aslında ironik bir çember içine hapsederken, sadece draje mutluluklarla yetinmek zorunda kaldığımızın farkında mıyız acaba?

İnsan kolay kolay alışkanlıklarından vazgeçmeyen bir varlık…ancak dirhem dirhem bilinçaltımıza sızan sosyal medyadaki bu yabancılaşmaya da alıştırıldık. Şikayetsiz toplumlar duyguları ifade etmek yerine, emojik şekillerle birbirine ulaştığını sananlar, direkt değil de, sözü yuvarlayıp cümleyi ortaya sallayanlar toplumsal duvarların ardında yalnızlığı oynayanlar sorarım ne kadar doğalız? Ne kadar içten ve sevgi doluyuz?

31 Ocak Tam Ay Tutulması Aslan-Kova aks üzerinde oluşurken, hissedebilen, hala içindeki çocuğu besleyebilen ve toplum dışı değil bilakis toplumla iç içe yaşamayı, gönülden gönüle ulaşabilmeye başarabilen sırça saraylarda ahkam kesmek yerine doğaya, insana, can veren duygularını ifade edebilen, can olabilenlerin tedirgin olmasına gerek yok.

Onlar şiirlere, şarkılara, onlar çocuklara, tüm canlılara, onlar hayatın eğlenceli yanlarına kocaman yürekleriyle her zaman dokunmayı bildiler. Aşkın anlamını, değerinin farkındaydılar… Her ne şart olursa olsun tüm kirliliklerin ortasında ışıldamaya devam ediyorlar... Bu tutulmada daha fazla değerlenecek daha fazla sevilecekler hiç kuşkuları olmasın.

Ancak birileri var ki hani, kendinden başka hiç kimseye merhem olmayan adına arkadaşlık dedikleri sadece işlerine geldiklerini duydukları girdaplarında empatiden yoksun yaşayanlar berbat idealleri ve çıkarları için başkalarının canını hiçe sayanlar modernlik kisvesi altında klasik rezilliklerini sergileyenler taciz, istismar ve baskı gibi araçlarla insanları yıldırmaya çalışan ve bundan nemalanlar sizler düşünün artık...

Ayın ışığı aynanız, gördüğünüz zavallı yalnızlığınızdır...

Tam ay tutulmasının burçlara olan etkileri için tıklayın

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler