330 milyon dolarlık kokain ele geçirildi

Pasifik'in güneyindeki adalar devleti Vanuatu'da piyasa değeri 330 milyon dolar olan 750 kilogram kokain ele geçirildi.

330 milyon dolarlık kokain ele geçirildi

ABD ve Avustralya tarafından düzenlenen ortak operasyonda Vanuatu başkenti Port Vila'daki limana demir atmış bir yatta 750 kilogram kokain ele geçirildi.

Uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 330 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Organize suç örgütlerinin Güney Amerika'dan Avustralya'ya uyuşturucu kaçırmak için lüks yatları kullandığı istihbaratını alan ABD ve Avustralya polisi, 2010'dan bu yana Güney Pasifik ülkeleri ile işbirliği içinde operasyon düzenliyor.

Avusturalya'nın bin 750 kilometre doğusunda yer alan 82 adadan oluşan Vanuatu 225 bin nüfusa sahip. (AA)

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
1 ağustos 2013 de hamzabeyli sınır kapısında 717 kg eroin ele geçirildi, ama bizim basınımız ilgilenmedi. ilginç değilmi adını bile bilmediğimiz bilmem neredeki bir ülkede 750 kg. eroin yakalanıyor bütün dünya basını bunu yayınlıyor, yaklaşık aynı miktarda eroin bizim sınır kapımızda yakalanıyor ama bizim medyamız ilgi göstermiyor. insanın aklına binbir türlü ihtimal geliyor.
eroin değil kokain yalanmış yani 750 kg kokain çok önemli bir miktar eroin olsa bu kadar öenmli olmaz dı .
Şunu herkez bilmeliki dünyadaki çogu ülkelerdeki eroin kaçakcılıgını abd organize eder.bu ticaretten pay alır.IFB hem organize eder hem ispiyonlar hemde ticareti kontrolü altında tutar.
benim anlamadığım ne zaman kokoğinin gr mı 440 dolar yaptı bu yapsa yapsa 75 milyon dolar yapar oda bizim buralarda bi haftada yakalanan uyuşturucu miktarına eşdeğer gelirki haber yapanın beynine .....
Diğer Haberler