HABER

3D yazıcıyla Şikago haritası yaptılar

3D yazıcıyla tasarlanan ilginç yapılar arasına bir yenisi daha eklendi. Şikago şehri tamamen 3D olarak yeniden yapıldı.

3D yazıcıyla Şikago haritası yaptılar

Son zamanlarda 3D yazıcılarla oldukça başarılı işler ortaya koyuluyor. Kimileri yazıcıyı silah yapmak için kullanırken, kimisi ise protez bacak yapabiliyor veya mouse tasarlayabiliyor. Şikago mimarlık vakfı ise çok daha farklı bir yol izlemiş ve Şikago şehrinin tüm binalarını ve sokaklarını 3D yazıcıyla yapmayı başarmış. Sıradan bir haritaya göre çok daha ayrıntılı hazırlanan üç boyutlu harita sayesinde her adres çok rahat bir şekilde bulunabiliyor.
Yapılan açıklamaya göre şehire gelen turistlerin ve yabancıların yollarını bulmasını kolaylaştıracak olan söz konusu haritayla birlikte kaybolmak da neredeyse imkansız hale geliyor. Bina modellemelerinin ayrıntılı olarak tasarlanmasıyla birlikte de güncel ve doğru bir harita ortaya çıkarılmış. Bu sayede de turistler, gezilecek olan turistik mekanları da detaylı olarak görme şansı elde ediyor.
3D yazıcı teknolojisi günlük yaşantımızı ciddi anlamda kolaylaştıracak gibi görünüyor. Eğer bu ve bunun gibi projeler çoğaltılır, daha fazla alanda üç boyutlu yazıcıların nimetlerinden yararlanılırsa çok daha başarılı işlerin ortaya konabileceğini söylemek mümkün. Tabii ki bunların olabilmesi için 3D yazıcı fiyatlarının biraz daha aşağı seviyelere çekilmesi gerekiyor. Zira fiyatları nedeniyle şu an için ev kullanıcılarının arasında yaygın olarak kullanılamıyor.

Oyunlarda Avantaj Sağlayan Fare: A4Tech Bloody V7

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön