4 bin mesajın ardından gelen cinnet

Şanlıurfa'da aşkına karşılık vermeyen sınıf arkadaşı Çağla Arin'i boğazını keserek öldüren Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi Hüseyin Zengin'in (22), sevdiği kıza 2 yılda 4 bin mesaj yolladığı belirlendi.

Olay, dün sabah Yenişehir Mahallesi'ndeki Özdiker Apartmanı'nda meydana geldi. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi 3'üncü sınıfta birlikte okuyan Hüseyin Zengin (22), iddiaya göre platonik aşkı olan sınıf arkadaşı Çağla Arin'e (22) 2 yıl önce arkadaşlık teklif etti. Teklifini kabul etmemesine rağmen genç kızın peşini bırakmayan Zengin, geçen zamanda sürekli tekliflerini yeniledi, cep telefonunu bulduğu genç kıza aşkını anlatmak için iki yılda 4 bine yakın mesaj attı.

Her defasında reddetmesine rağmen peşini bırakmayan Hüseyin Zengin'in, son zamanlarda kendisini "Teklifimi kabul etmezsen seni öldürürüm" diyerek tehdit ettiğini belirten Çağla Arin, bir süre önce savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ocak ayında polis tarafından gözaltına alınıp, daha sonra serbest bırakılan Zengin'in ifadesinde "Sevdiğim için yaptım" dediği öğrenildi. Genç kız, aynı zamanda üniversite yönetimine de Zengin'i şikâyet etti. Çılgın âşık, üniversitenin çağrısına rağmen savunmasını vermeye gitmeyince önceki gün yazılı tebligat gönderildi.

Ancak, genç kızdan olumsuz yanıt alan Zengin, önceki gece 3 öğrenci arkadaşıyla birlikte Çağla Arin'in evine giderek tekrar şansını denedi. Yine olumsuz yanıt alan doktor adayı, "Benim olmazsan, seni kimseye yar etmem" diyerek evden ayrıldı. Sabah saatlerinde yeniden eve gelen Zengin, genç kızdan son kez aşkına karşılık vermesini istedi. Çağla'nın olumsuz yanıtı üzerine, yanında getirdiği ekmek bıçağı ile genç kızı boğazından yaraladı.

ÖNCE ÖLDÜRDÜ SONRA İNTİHAR ETMEK İSTEDİ

Çağla'nın çığlıklarını duyarak banyodan çıkan ev arkadaşı Seda Tunca (23) saldırgana engel olmak istedi. Tunca'yı da karın boşluğundan yaralayan Hüseyin Zengin, daha sonra aynı bıçakla kendini karnından ve boğazından kesmek istedi. Çağla aşırı kan kaybetmesine karşın, yardım istemek için evin bahçesine çıkarken yere yığılıp, can verdi. Bina sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, 3 doktor adayını çağırdıkları ambulansla Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Öldüğü belirlenen Çağla'nın cesedi otopsi için morga götürülürken, ağır yaralı olan Hüseyin Zengin'in acil serviste tedavisine başlandı. Seda Tunca ise eğitim gördüğü Tıp Fakültesi'ne sevk edildi.

ARKADAŞLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Korkunç olayı öğrenen üniversitedeki arkadaşları hastaneye koştu. Hastanede gözyaşı döken ve sinir krizi geçiren öğrenciler, birbirlerine sarılarak teselli bulmaya çalıştı. Hüseyin Zengin'in kendi halinde bir kişi olduğunu ve cinayet işlediğini duyunca çok şaşırdıklarını belirten arkadaşları, "Çağla da çok iyi niyetli biriydi. Öldüğüne inanamıyoruz" diye konuştu. Olayla ilgili soruşturma sürerken, genç kızın cenazesinin otopsinin ardından ailesinin yaşadığı İzmir'e gönderileceği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler