4 kardeşin dramı

4 kardeşin dramı

ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde babaları ve anneleri tarafından terk edilen çocuklar, büyükanneleri tarafından karakola teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'nde ikamet eden Mehmet Ertem, birinci eşi Fatma Ertem'in üzerine kuma getirdi. Fatma Ertem kumayı kabullenemeyince baba evine giderek dört çocuğunu kayınvalidesine bıraktı. Birinci eşi Fatma'nın çocuklarını bırakıp gitmesi üzerine baba Mehmet Ertem, ikinci eşini de yanına alarak evden ayrıldı. Babaanne Şemse Ertem ise ekonomik durumu iyi olmadığı için çocukları Akçakale Emniyet Müdürlüğü'ne teslim ederek yardım istedi.

Çok çaresiz olduğunu söyleyen Şemse Ertem, "Artık çocuklara bakamadığım için onları emniyete teslim etmek zorunda kaldım. Ben artık kendi karnımı doyuracak ekmek bulamıyorum. Oğlum Mehmet ikinci bir hanım kaçırınca birinci eşi Fatma dört çocuğu bana bırakıp baba evine gitti. Çocuklara beş aydır ben bakıyorum. Artık tükendim, çocuklara bakacak durumum kalmadı. Devlet nereye gönderirse göndersin. Ayrıca oğlum beni tehdit ederek 'Bu çocukları barındırma' diyor. İyi de ben ne yapayım? Şu ana kadar komşuların ve hayır sahiplerinin yardımı ile ayaktaydım. Ben de komşulardan bir şey istemekten bıktım. Zaten 4 bin YTL borçlu durumdayım. Çok çaresiz kaldım. Keşke maddi durumum iyi olsa da torunlarıma bakabilsem ama maalesef durumum çok kötü" ifadelerini kullandı.

Karakola götürülen çocukların, sağlık kontrolünden sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edileceği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler