HABER

4 yaşındaki Ahmet'e maganda kurşunu

4 yaşındaki Ahmet'e maganda kurşunu

İSTANBUL (İHA) - Halkalı'da annesi ile birlikte taksiden inen 4 yaşındaki çocuk, arkadaşı ile kavga eden bir şahsın silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetti.

Olay, akşam saatlerinde Halkalı Meydanı'nda gerçekleşti. Edinilen bilgilere göre Sıdıka Kaya, oğlu Ahmet Kaya ve kardeşi Nacide Kaya ile birlikte ev taksidini yatırmak üzere İkitelli'den bindiği taksiden Halkalı Meydanı'nda indi. Bu sırada, bir minibüsün içerisinde 2 arkadaşı ile alacak-verecek meselesi yüzünden tartıştığı kaydedilen A.G. (Ahmet Gökçe) isimli şahsın, sinirlenerek silahını ateşlediği ileri sürüldü.

Silahtan çıkan kurşun, aracın camını kırarak annesi ile birlikte taksiden inen minik Ahmet'e isabet etti. Taksiden indiği sırada silah sesiyle irkilen Sıdıka Kaya, 4 yaşındaki oğlu Ahmet'in birden kanlar içinde yere yığıldığını görünce şok geçirdi. Yere yığılan minik Ahmet, hastaneye götürülürken annesinin kollarında hayatını kaybetti. Olay sonrası zanlı A.G. kayıplara karışırken, zanlının 2 arkadaşı karakola gelerek teslim oldu.

Maganda kurşunu ile hayatını kaybeden minik Ahmet'in babası Nurullah Kaya, olayı duyunca şoka girdi. Büyük üzüntü yaşadığını söyleyen Nurullah Kaya, "Devletimiz gerekeni yapacaktır. Ben devletimize güveniyorum" dedi. Ahmet Kaya'nın amcası Ali Kaya ise, olaya tepkisini, "Artık dışarı çıkamaz hale geldik. Ufak çocuklarda bile silah var. Buna bir çözüm bulunması gerekiyor. Küçücük çocuğun ne günahı vardı" diyerek dile getirdi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön