40 derecede ekmek mücadelesi

Koronavirüs nedeniyle devam eden karantina sürecinin yeni normalle birlikte geride bırakıldığı günlerde Antalya'daki Konyaaltı Sahili'nde hareketli günler yaşanmaya başlandı. Akın akın sahillere gelen vatandaşlar, serin sularda sıcak havanın rehavetinden kurtulmak isterken, satıcılar ise 40 dereceyi bulan sıcakta ekmek parasını çıkarmaya çalışıyor. Sahilde gün boyunca 45-50 kilometre yürüyen satıcılar sıcak havaya rağmen para kazanmak için pes etmeden yürümeye devam ediyor.

Turizm şehri Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde, normalleşme adımları sonrasında kalabalık her geçen gün artıyor. Hava sıcaklığının günden güne arttığı Antalya'da, kimi vatandaşlar serinlemek için Akdeniz'in serin sularına girerken, kimileri sıcak hava altında ekmek parası kazanmaya çalışıyor. Konyaaltı Sahili'nde vatandaşlar arasında dolaşarak simit, midye ve deniz ürünü satan bazı satıcılar, günde 45-50 kilometre yürüyor.

Satıcılar, yaklaşık 40 dereceyi bulan sıcak havada sırtladıkları deniz malzemeleri, midye ve simit tezgahlarıyla akşama kadar sahilde yürüyor. Sahile gelen vatandaşlara hizmet veren satıcılar, gün boyu ekmek parası kazanmaya çalıştıklarını ve işleri iyi giderse kendilerinin de akşam saatlerinde denize girdiklerini ifade etti.

'45-50 KİLOMETRE YÜRÜYORUM'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
muhabirler bunları görüyorda devlet yetkilikeri bunları görmüyor mu nerede tedbir ve denetleyenler sonra vaka sayımız çoğalıyor diyecez devam edelim vaka sayısı çok düşer bekleyelim
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler