400 YTL daha ucuza küfredin!

Futbol maçlarında küfür edenlere verilen para cezası 1411 YTL'den 1000 YTL'ye indirildi. Küfürü ucuzlatan karar İl Spor Güvenlik Kurulları'na gönderildi.
Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca, spor alanlarında edilen küfüre edenlere daha önce verilen 1316 YTL para cezası, yılbaşından itibaren 1411 YTL'ye yükseltildi. Ancak kanunda, temel ceza yasalarında uyum amacıyla yapılan değişiklikle küfüre para cezası 1000 YTL'ye çekildi. Böylece spor alanlarında küfür etmek, son iki ay içinde 411 YTL ucuzladı.
Kayseri'de oynanan Kayserispor- Gençlerbirliği maçında hakem ve polislere küfür eden A.Ç. ile Erciyesspor- Boluspor maçında rakip takıma küfreden işçi N.A.'ya, Vali Yardımcısı Uğur Aladağ başkanlığında toplanan Spor Güvenlik Kurulu, 1411 YTL yerine 1000 YTL ceza verdi.
Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'da en önemli değişiklik, spor alanlarındaki görevliler ile güvenlik görevlileri hakkında oldu. Yasaklı olmasına rağmen spor alanlarına girenlere yardımcı olanlara ve önlem almayanlara 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası, bu kanunla görevlerini yerine getirmeyen kamu görevlileri hakkında ise Türk ceza Kanunun 257 maddesine göre 2 yıl hapis cezası öngörüldü.
Sahte bilet veya tahrif edilmiş bilet satan kişilere daha önce 6 aydan 1 yıla kadar olan hapis cezası artırılarak, 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çıkarıldı.