HABER

"444 1 178" RTÜK şikayet hattı

"444 1 178" RTÜK şikayet hattı

Radyo ve televizyon yayınları hakkında vatandaşların görüşlerini almak ve daha sağlıklı değerlendirmeler yapmak amacıyla kurulan ve "444 1 178" RTÜK İletişim Merkezi hizmete girdi.

RTÜK İletişim Merkezinin tanıtımı amacıyla Hilton Oteli'nde düzenlenen toplantıya Devlet Bakanı Beşir Atalay, RTÜK Başkanı Zahid Akman ile Üst Kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Devlet Bakanı Atalay, bu projenin katılımcı toplumun oluşmasına katkı sağlamayı hedeflediğini söyledi. Hükümet olarak vatandaşın düşüncelerini, dilek ve önerilerini değerlendirmek amacıyla bir projeye imza attıklarını anlatan Atalay, TÜİK tarafından yürütülen çalışmayla özellikle icracı bakanlıkların projelerinin vatandaşlar tarafından değerlendirildiğini ve bunların da dikkate alındığını kaydetti.

Bilgi Edinme Hakkı Yasası'nın da bu yönde bir proje olduğunu belirten Atalay, daha şeffaf bir topluma ancak bu şekilde ulaşılabileceğini ifade etti.

RTÜK İletişim Merkezinin de medya alanında vatandaşa itibar eden, vatandaşın düşüncelerini önemli gören bir proje olduğunu vurgulayan Beşir Atalay, asıl önemli olanın toplumun denetlemesi olduğunu ve uygulamayla bu hedefin gerçekleştirileceğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön