45. saniyeden sonra işler karışıyor

ABD'den yayın yapan The Weather Channel, yaklaşan Florence kasırgası için ilginç bir 3D animasyon hazırladı. Erika Nawarro'nun sunduğu ve normal bir hava durumu bülteni gibi başlayan sunum, bir anda 'dijital' bir kasırganın ortasında kaldı.

ABD'nin günlerdir tedirginlikle beklediği Florence kasırgası Kuzey Carolina'ya ulaştı. Kategorisi 1'e düşürülen Florence sabah saatlerinde Kuzey Carolina'nın doğusundaki Wrightsville sahiline ulaştı.

Kuzey Carolina'nın New Bern kentinde de kasırganın yol açtığı su baskınları sebebiyle 200 kişi kurtarılırken 150 kişi de mahsur kaldı. Kasırga nedeniyle Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinde 500 bin kişi elektriksiz kalırken 26 bin kişi de acil durum sığınaklarına geçti.

HAVA DURUMU KANALINDAN İLGİNÇ SUNUM

Kasırga haberlerini en ilginç şekilde vererek reyting yarışında önce geçmeye çalışan haber kanalları da birbirinden ilginç taktikler denemeye devam ediyor. Bunlardan en ilgincini ise, havadumu alanında tematik yayın yapan The Weather Channel yaptı. Kanal, Erika Nawarro'nun sunduğu bültende 3D (üç boyutlu) grafik teknolojisinin tüm imkanlarını kullandı.

Normal bir stüdyo sunumu olarak başlayan haberde, bir anda stüdyo dijital olarak sular altında kaldı.

Görüntüler, sosyal medyada milyonlarca kez izlenirken, büyük kasırganın bile önüne geçti.

1,7 MİLYON KİŞİ İÇİN TAHLİYE EMRİ

Kasırganın doğrudan vurması beklenen ABD'nin doğu yakasındaki Güney Carolina, Kuzey Carolina ve Virginia eyaletlerinde 1,7 milyon kişi için tahliye emri verilmişti.

Toplamda 10 milyon kişiyi etkileyebileceği söylenen kasırganın 170 milyar dolarlık hasara yol açabileceği tahmin ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
rabbim yerle bir etsin inşaallah
Allah varsa sopası da var terazisi de...
@bahadir_pinar_1988 o allahının sopasını küçücük çocuklar tecavüze uğrarken, acılar içinde kıvranırken, çığlıkları her tarafı inletirken neden o soysuzlara indirmedi? Bi sorar mısın acaba?
@onebunesunesanane çocuklar tecavüze uğrarken devlet elden giderken sen nerdeydin diyecek ALLAH. NE ZAMAN SESİSİNİ ÇIKARTTIN. ÇOCUKLAR KATLEDİLİRKEN SEN NERDEYDİN. AÇLIKTAN ÖLEN İNSANLAR VARKEN SEN NERDEYDİN. ALLAH BELİRLİ BİR ZAMANA KADAR MÜHLET VERMİŞTİR. VE KIYAMET KOPACAKTIR. HERBİR SUÇLU O ZAMAN HESABINI VERECEK. ALLAH C.C GÖREVİNİ YERİNE GETİRECEK. PEKİ EN NE YAPTIN. NE YAPTIN
@bahadir_pinar_1988 o boş boş konuşmaktan başka birşey yapamaz şöyle dışardan adam sanarsın bunu ama yaşaması hata
adamlardaki teknolojiye bak hayran kaldim vallahi
Güzel düşünülmüş
adamlar yapmışşş
DÜNYA HAİNİ...BU İŞLERDEN ANLAMAZ... BU OLAY .. BİRDEN BİRE ÇIKAN. OLAYLAR... MALLARI YOK OLACAKKİ. AKLI BAŞINA GELECEK... BUNU..BEKLİYOR.. YENİ FİRAVUN...
ALLAH BELANIZI VERİYOR
bunu beyenmeyenlerin hepisi kiskanç ve geri kafalıdır net adamlar yapmış abi neyin cekememezliği
mükemmel
Tüm mazlum milletlerin ahı; Allah'ın ilahi ADALETİ...
@askermk Teknoloji mi ilahi adalet?
eee abd halkı mazlum değilmi? siyasal sebeplerin sorumlusu abd halkımı mantığa gell..
hikayesi diyecektin heralde.
wallahi şaşkınlıkla izledim , teknolojiye bakarmısınız ..
''Beni buradan ''şöyleee'' alacak,götürecek,eyvah eyvah'' diyor kısaca!:)
Bizim kanallarada tankla polis arabasi girmişti.
Bu insanların başına gelenlere sevinenler hangi dinin mensubu merak ettim. Çünkü bizim dinimizde zor durumdaki insanlara sevinmezsin.
Aklıma Kızıldeniz'in asa ile yarılması olayı geldi.
adamlar neler yapiyo bizde a haber izleyelim
yok öyle ben vurayım yıkayım yerimde oturayım yaptığın herşeyin bir bedelini ödeyeceksin bir şekilde eyy insan oğlu.
Ohaa çok gerçekçi olmuş
amerika bizi kıskanıyormuydu ?
yorumlarada her kes kan kusuyor konuşulması gereken adamların teknolojisi eğitimi ilmi bilmi neden dünya kan kusulan abd israil ingiltere vskafa tutamıyor iş de bu teknolojileri yüzünden adamlar deve sidiğini tartışmıyor adamlar ilim bilim yapıyor araştırıyor eğitim veriyor kan kusanlar kendinize sorun neden bu teknoloji yok bizde diye ya sorgulayacaksanız varlık fonuna kendini atayanı sorgula senin paranın içinde ne işin var diye iş aş üretim eğitim istiyoruz diye haykırın 6 ayda d.gaz elektrik e yapılan zamları sorgulayın Allah sana akıl vermiş ama sen Allah a değil Allah diyene biat ediyo
Adamlar olayı çözmüş ağa bizdede CHP diye bir parti olmasa bizde çözerdik.
gavur yaptımmı yapıyor bee
amerika bizim keklerimizi kıskanıyor. limonlu var, çikolatalı var, portakallı bile var. unu, şekeri, limonu, çikolatayı, portakalı yurtdışından alıyoruz ama yinede kıskanıyorlar. onların teknolojisi olabilir, bizim de dev gibi cumhurbaşkanının altında yeni uçağı var, araplar hediye etmiş olabilir...kıskanıyorlaaar.
Hayret! Kadının da verilmiş sadakası varmış. Su onu ıslatmıyor bile...Bizim sunucular olsa boğulmuştu...
@uyurgezer33 bence ironi ve ironik espiri yapma sen...
İNŞALLAH KATİLLER KITASI DÜNYA HARİTASINDAN, BİZLERİ YARATAN ALLAH TARAFINDAN KASIRGA VESİLE OLUR VE SİLİNİR, ÇÜNKÜ MAZLUM VE MASUMLARDAN ÇOK BEDDUA ALDILAR, HAKEDİYORLAR...
HELAL OLSUN BAŞARILI OLMUŞ
Adamların hava durumuna harcadıkları zaman para teknoloji ve emeğe biz 3 bölüm aşk-entrika dizisi çekeriz..hem daha çok izlenir :)
ya arkadaş 45. saniyeden sonra işler karışıyor ne demek, tık almak uğruna nasıl bir ucuzluk bu? yeter, artık bu son noktaydı mynet!
Bizlerde Efek koymaya 3 d animasyon koymaya hiç gerek yok Bizlerin böyle seylerle işi olmaz bir kere Bizim için önemli olan onu sunan hatunun güzel olması Bosa neye masraf etsinler
Adamların hava durumunda yaptığı efekti biz filmlerde yapamıyoruz
eyyy amerikaaa :) süt gönder bize :))
her seyi rabbimden beklemeyin beyin vermis calistir guclen kendi isini kendin hallet ama ahlak kurallari icinde
HAARP (Yüksek Frekanslı Aktif 'Aurora'sal Araştırma Programı) ile kendi milletinin malını mülkünü yok edip milletin parasını dolaylı yoldan alma ve bunu TANRI yaptı diyerek insanların inancını ve malını sömürürken Amerikan vatandaşlarının bunu kendi seçtikleri liderler tarafından yapıldığını söylemediği bunu bilseler dahi kabul etmedikleri ve hatta Hükümetlerinin bu olayı müslüman ülkelere yıkıp saldırabileceği canavarlaşmış bir rüyalar ülkesi yani emperyalizmin geldiği son nokta. Beter olsunlar. Müstehak
süper çalışma
işler bayağı karışmış. panik had safha da. stüdyo yerle bir.
bedduayla hacı hocaya bereket duasina cikmakla oluyor bu isler ....bu isler akilli dis politikayla fabrika satmakla kapatmakla degil yapmakla verdigin destekleri yandaslara peskes cekmekle degil direk ureticiye aktarmakla olur.... sabaha kadar abd ye beddua edin boş
MY NET aç mı kladınızda her video öncesi 1 dk. reklam izletiyorsunuz.Ben mecbur değilim senin reklamını izlemeye..
Diğer Haberler