450 YTL için birbirlerine girdiler

Diyarbakır'da özürlü ve yaşlıların banka önündeki maaş kuyruğunda yaşanan izdiham nedeniyle 6 kişi ezilerek baygınlık geçirdi. Yoğunluğu polis ve banka güvenlik görevlileri önleyemezken, 2 özürlü bıçaklar ile bir birbirlerine saldırdı. Soğuk havada günlerce sırada bekleyen vatandaşlar ise sıkıntının giderilmesini istiyor.

Diyarbakır'da banka önünde yaşanan maaş kuyruğu kavgalara neden oluyor. Devletin 3 ayda bir kendilerine verdiği 450 YTL'lik özürlü ve yaşlılık maaşlarını almak için sabahın erken saatlerinde banka önünde kuyruğa giren vatandaşlar ezilme tehlikesi geçiriyor. Yüzlerce vatandaş aynı anda banka önünde yoğunlaşınca izdiham çıktı. Yaşanan yoğunlukta ezilme tehlikesi geçiren 6 kişi çevredeki vatandaşlar tarafında hastaneye kaldırıldı.

Yoğunluğu önlemek için Ziraat Bankası güvenlik görevlileri ve vatandaşlar arasında tartışmalar yaşanması üzerine polisten yardım istendi. Ancak olay yerine gelen polis memurları bile kalabalığı sıraya geçiremedi. 2 özürlü vatandaş sıra nedeniyle bıçaklar ile bir birlerine saldırdı. Kavga, çevredeki vatandaşlar tarafından yatıştırılırken maaş sırasında bekleyen bazı yaşlılar büyük korku yaşadı.

Kimi vatandaş kendini korumak için taş, sopa ve iskemle kullanırken, ayakta yorulan yaşlı kadınlar ise çaresizlik içinde buz gibi betonda yerde oturarak sıranın kendilerine gelmesine bekledi.
Diyarbakır'lı vatandaşlar her 3 ayda bir benzer görüntülerin yaşandığı Ofis Ziraat Bankası önündeki izdihamın son bulmasını istiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler