HABER

483 kişilik aile bayramda buluştu

KUALA LUMPUR (İHA) - Bir Malezyalının, sayıları 483'e ulaşan evlat ve torunlarının, Ramazan Bayramı münasebetiyle ilk defa ailece bir araya toplandığı bildirildi.
Bernama Ajansı tarafından verilen haberde, 27 yıl önce ölen Muhammed Yasin'in 4 eşinden toplam 47 erkek ve kız çocuğu olduğu belirtildi.

47 çocuktan 168 torun, bunlardan 251 çocuk, bunlardan da 17 çocuk dünyaya geldiği ve bu suretle yaşları 4 ay ile 71 sene arasında değişen 483 kişilik bir aile oluştuğu kaydedildi.

Ailenin bütün üyelerinin, Malezya'nın güneyinde Johor Eyaleti'ndeki Muar Kasabası'nda bir araya geldiği, toplantının da 2. eş Hatice Kasım'ın 8. çocuğu olan İç Ticaret Bakanı Muhyiddin Yasin'in ev sahipliğinde gerçekleştiği belirtildi.

Yasin'in ilk eşinin 8, 2. eşinin 10, 3. eşinin 21 ve 4. eşinin de 8 çocuğu olduğu öğrenildi.
Babasının, ailenin tüm fertlerini bir araya toplamak istediğini ancak yaşamı süresince bunu başaramadığını söyleyen Muhyiddin, "Bu toplantının sebebi 4 annemizin 47 çocuğundan dünyaya gelen ve genişleyen aile üyelerimizle tanışmak ve sadece ailemize değil topluma da hayırlı davranışlarda bulunmuş babamızı yad etmek isteğidir" diye konuştu.

1889 yılında Muar'da doğan Muhammed Yasin'in Johor'daki 20 camide görev yapan bir din öğretmeni olduğu belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön