5 gündür izliyorlar ama yaklaşamıyorlar! 'Böylesiyle ilk kez karşılaştım'

Burdur'da Süleyman Çağaç'ın otlatmaya dağlık alana çıkan 4 keçisinden 2'si uçurum kıyısında mahsur kaldı. Çağaç'ın yardım istediği AFAD ekiplerinin hayati risk nedeniyle inemediği uçurumdaki 2 keçi, 5 gündür aç ve susuz bir şekilde kurtarılmayı bekliyor.

Kocapınar Köyü'nde oturan Süleyman Çağaç'a ait 4 keçi 5 gün önce Poyam Yolu Mevkisi'nde kayalık alanda mahsur kaldı. üleyman Çağaç, kendi imkanlarıyla keçilerden 2'sini kurtardı. Daha aşağıda bulunan 2 keçisini ise uzun süre uğraşmasına rağmen kurtaramayan Süleyman Çağaç, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinden yardım istedi. Dağlık alana gelerek inceleme yapan AFAD ekipleri keçilerin bulunduğu uçurum kenarındaki sarp kayalıklara hayati risk nedeniyle inemedi. Bu nedenle de keçileri kurtarma operasyonu yapılamadı.

'Böylesi ilk kez oluyor'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
afad hayati riski var diyemi çıkamamış? Afad, ip halat dağcılık ekipmanı diye birşey duymamışmı? Yoksa afad sadece eş dost akraba ziraat mühendislerindenmi seçildi? Ne demek afada hayati tehlikesi var diye çıkamamış. Everest dağımı bu?
Yol masraflarımı karşılayın ben o keçileri oradan sırtıma alıp çıkarım
kafası çalışmıyor mu ki bunların ? sağlam zeminden yukarı konstrüksiyon kur çık kurtar. Olmadı mı? yukarda kendini sağlama al sallan aşağı çek çıkart. Keçi kendini aşağı atar da ölür diye aklınızdan geçe bilir ama 2 gün susuz aç kalmış hayvan zaten yaşamaz fazla
Allahım esirgesin yaa kafası 8 silindirli motor gibi çalışır. Nasıl da düşünememişler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler