HABER

5 Türk boksör Hamburg Arena'da mücadele edecek

HAMBURG (İHA) - Almanya'nın Hamburg kentinde, 15 Aralık Cuma günü Arena Box-Promotion tarafından düzenlenecek olan 3. Boks Galası'nda 5 Türk boksör mücadele edecek.

Galada ringe çıkacak boksörler, Hamburg kentindeki Radisson Otel'de düzenlenen basın toplantısıyla medyaya tanıtılırken, 'Leon' lakaplı Türk boksör Mahir Oral, bir basın toplantısında çıkan arbedede elinden sakatlandığı için galada dövüşemeyecek. Mahir Oral'ın yerine eski milli boksör Mustafa Karagöllü'nün ringe çıkacağı ve tecrübeli boksörün, Domeiko Spada'ya karşı dövüşeceği belirtildi.

Basın toplantısında konuşan Mustafa Karagöllü, hedefinin Kıtalararası Şampiyonluk kemerini almak olduğunu belirterek "Mahir'in maça katılamamasından dolayı büyük üzüntü duydum. Umuyorum, başarılı olup ülkemize bir kemer daha kazındırıp bayrağımızı layık olduğu yere dikerim" dedi.

Cuma günü ringe çıkacak boksörlerden Selçuk Aydın ise, çok iyi hazırlandığını kaydederek, "Antrenmanlardan hiç kopmadım. Bir maç daha yaparak zaferlerime bir yenisini daha ekledim. Bu maçı alarak hedefime doğru güçlü adımlarla ilerlemeye devam edeceğim" şeklinde konuştu.

Bir yıl yasaktan sonra ilk kez Alsterdorfer Sporthalle'de ringe çıkacak olan 'Kara Panter' lakaplı, ağırsiklet boksörü Juan Carlos Gomez (33) de, oynayamadığı yılları tekrar telafi etmek için çok çalışması gerektiğini söyledi. Gomez, kendisinden "Skandal boksör" diye söz edildiğini ancak bunun gerçek olmadığını belirterek, "Dövüşlerimle beni görecekler. Paraya çok ihtiyacım olduğu için maddi kazancı yüksek olan dövüşlerde yer almak istiyorum. Zor günlerimde yanımda olan Müslümanlara teşekkür ederim. En büyük hayalimse Vladimir Klitschko ile dövüşmek ve onu yenerek çok para kazanmak" diye konuştu.

Boksörlerine çok güvendiğini söyleyen menajer ve aynı zamanda Arena Box-Promotion'un patronu Ahmet Öner ise, Gomez ile güzel planlarının olduğunu kaydederek> "Kendisine, 2007 yılında Dünya Şampiyonası'nda dövüşme sözü verdim. 3 ay içinde çıktığımız tüm maçları alırken, dövüştüğümüz tüm kemer karşılaşmalarını da başarıyla kazandık. Şirketimizde dünyaca ünlü boksörler yer alıyor" ifadelerini kaydetti.

Bu arada, galada dövüşecek diğer Türk boksörler ise, Salih Yıldırım, Derya Torun ve Yavuz Keleş olarak açıklandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön