HABER

5 yaşındaki çocuk 46 kiloya ulaştı

Van'ın Muradiye ilçesinde 5 yaşındaki Muhammet Ali Polat, diyet yardımı kesilince 46 kiloya çıktı.

5 yaşındaki çocuk 46 kiloya ulaştı

VAN (İHA) - İlçeye bağlı Yavuzselim Mahallesi'nde ikamet eden Polat ailesinin tek erkek çocuğu olan ve 6 kilogram olarak dünyaya gelen Muhammet Ali, bir yaşında 20 kiloya ulaştı.

Basına konu olması üzerine hayırseverler ve bazı kurumlar tarafından yapılan yardımlar sonucu uygulanan diyet programıyla kilo almayan Muhammet Ali, yardımların kesilmesiyle tekrar kilo almaya başladı.

Baba Mahmut Polat, maddi imkansızlıklar nedeniyle doktorlar tarafından hazırlanan diyet programını uygulayamadıklarını belirterek, "Van ve İstanbul'daki değişik hastanelerde duyarlı insanlarımızın destekleriyle bazı tedaviler uygulandı. Doktorların vermiş oldukları diyet programını önceki Kaymakamımız Ömer Sağlam tarafından da her ay verilen yardımlarla iyi bir şekilde uygulamaya başladık. Muhammet her ne kadar kilo vermese bile kilo da almıyordu. Ama son 6-7 aydan bu yana diyet programını uygulayamadık. Biz ne yediysek, o da mecburen bizimle aynı şeyleri yedi. Nitekim aldığı kilolar nedeniyle eve tıkıldı kaldı. Böyle devam ederse sonucun vahim olacağından korkuyoruz. Bu dur um karşısında ne yapacağımızı şaşırdık. Evden çıkamadığı için her tarafı kırıp döküyor. Ablalarını dövüp, rahatsız ediyor. Ablaları okula gittiğinde kendisi de ne zaman gideceğini soruyor. Anaokuluna götürdük, kilolardan dolayı arkadaşları ona 'şişko' deyince gitmedi. Büyüdükçe soruları ve sorunları da artıyor. Yetkililerden destek bekliyoruz" dedi.

Kilolarından dolayı okula gidemeyen Muhammet ise, zayıflamak, koşmak, top oynamak ve okula gitmek istediğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön