HABER

5 yaşındaki çocuk trenin altında kalarak öldü

Mersin'de teyzesi ile birlikte duran yük treninin altından geçmeye çalışan 5 yaşındaki kız çocuğu, tren hareket edince hayatını kaybetti.

MERSİN (İHA) - İddiaya göre, bir süredir yanında kalan 5 yaşındaki yeğeni Ayşegül Aşık ile çarşıdan dönen teyze Fatma Akıllı, Mersin Tren Garı yakınlarındaki evine yaya geçidi yerine trenlerin arasından geçerek gitmek istedi.

Duran yük trenin altından geçmeye çalışan teyze-yeğen, trenin aniden hareket etmesi üzerine lokomotifin altında kaldı. 5 yaşındaki çocuk olay yerinde hayatını kaybederken, başına aldığı darbe ile yaralanan teyzesi ise Toros Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Minik kızın cesedi, polisler tarafından cumhuriyet savcısı olay yerine gelinceye kadar bir örtü ile kapatıldı. Ancak yağan yağmurun şiddetini arttırması üzerine Ayşegül'ün minik bedeni şemsiye ile yağmurdan korunmaya çalışıldı.

Anne ve babası köyde çiftçilik yaptığı için yıllardır Ayşegül'e kendisi bakan teyze Fatma Akıllı ise, olaydan sonra hastanede şoka girdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön