5 yıldızlı otele "kaçak su" baskını

İSTANBUL (İHA) - Şişli'de 5 yıldızlı bir otele kaçak su kullandığı ihbarı üzerine erken saatlerde baskın yapıldı. Otel yetkilileri ile İSKİ görevlileri arasında yaşanan arbedenin ardından kaçak sistemin iptaline karar verildi.

İddialara göre, Şişli'de 5 yıldızlı bir otelin önünden geçen ana su borusuna, otel görevlileri tarafından 40 mm'lik su borusu bağlandı ve buradan otelin kendi bünyesine alınan suyun kaçak olarak kullanılmasına başlandı. Bunun üzerine harekete geçen İSKİ ekipleri, dedektörle kaçak boruyu arama çalışması yaptı. Otel önüne gelen İSKİ yetkilileri ile otel görevleri arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi ile taraflar arasında arbede çıktı.

İSKİ yetkilileri, böyle bir kaçak belirlendiğini, durumun 2 gün önce farkına varıldığını belirterek, bunu anlayan otel görevlilerinin kaçak su gelen boruyu kullanmayıp, kendi hatlarındaki su kullanımını da 30 tondan 70 tona çıkardığını söyledi. İSKİ görevlileri, "Kaçak belirledik, gerekeni yaptık, gereken para cezası uygulanacak. İstanbul'da birçok otelde bu tür kaçak su kullanımı ihbarı alıyoruz. Gereken çalışmaları yapıyoruz" dedi.

Kaçak boruyu çıkarmak için otel önüne iş makinesi geldi. Taraflar arasında sağlanan uzlaşının ardından kazı işlemi iptal edilerek, içerideki kaçak sistemi kaldırmak için çalışmalara başlandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler