500 bin dolarlık alacağı eceli oldu

AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu'nun bacanağı Mehmet Emin Aytekin 500 bin dolarlık alacağını tahsil etkem için gittiği KKTC'de öldürüldü, cesedi de toprağa gömüldü.Olay akrabalarının Aytekin'den haber alamaması sonucu polise haber vermesiyle ortaya çıktı. Polis soruşturması sonucu cinayet zanlısı olarak Gaziantepli petrolcü Serdar Nehir, akrabsası Ertan ve adamları tutuklandı.

OLAY NASIL GELİŞTİ?

Olayın Mehmet Emin Aytekin'in Serdar Nehir'i arayarak 500 dolarlık alacağını istediği Nehirinde gel Kıbrısa alacağını vereceğim demesi üzerine geliştiği belirlendi. Antepten Kıbrısa alacağını almaya giden Aytekin'den 4 gündür haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi.Ve bununüzerine araştırma yapan polis acı gerçeği ortaya çıkardı.Olayla ilgili olarak gözaltına alınan Serdar Nehir'in sabıka dosyasının kabarık olduğu ortaya çıktı.Nehir'in daha önceden de babasını öldürttüğü ve bununla beraber birçok suça iştirak ettiği ortaya çıktı.

ZANLILAR SORGUDA İTİRAF ETTİ

Zanlıların polis tarafından yapılan sorgularında olayı itiraf ettikleri bildirildi.Polis, sorguda Nehir'e Aytekin ile görüşüp görüşmediğinisordu.Nehir ise görüşmediğini söyledi.Ancak polis Serdar Nehir ile Aytekin'in olaydan kısa bir süre önce birlikte kaldıkları Jasmine Court Otel deki güvenlik kamerası kayıtlarını Nehir'e gösterdi.Bunun üzerine zanlılar Aytekin'i öldürüp 24 şubat günü çatışmanın çıktığı restourantın yakınındaki boş bir araziye gömdükleriniitirfa ettiler.

AK PARTİLİ VEKİL MAFYA İDDİALARINI YALANLADI

Gaziantepli işadamı Mehmet Emin Aytekin'in bacanağı AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, mafya ile herhangi bir bağlarınız sözkonusu olmasının mümkün olmadığını söyledi. Mazıcıoğlu, taziyeleri kabul ettiği evinde yaptığı açıklamada, bacanağı Mehmet Emin Aytekin'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti. Bacanağının tekstil işiyle uğraşan bir işadamı olduğunu kaydeden Mazıcıoğlu, "Bizim mafya ile bir işimiz yok, bacanağım alacağından dolayı öldürülmüş. Zaten 14 gündür kayıptı, dün de Kıbrıs'tan aradılar, cesedinin bulunduğunu söylediler. Bizim için çok büyük bir acı oldu. Sanık konumundaki kişi yer göstermiş ve onun gösterdiği yerde çıkmış. Hem öldürmüşler, hem gömmüşler. Bu normal bir ölüm değil, bu şekilde ölmesi bizleri ve ailesini çok üzdü. Büyüklerimiz, 'Allah ölümün de hayırlısını versin' diye boşa dememiş. Bacanağımın bu şekilde ölümü bizleri çok üzdü. Bacanağımın mafya ile ilişkisi olduğu iddialarına da kesinlikle inanmıyorum. Bu tür haberler sanık konumundaki kişinin uydurması sebebiyle çıktı. Bunların hepsi yalan" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler