HABER

500 kişi ölümden döndü

Fatih'te bir derneğin programının yapıldığı kültür merkezinde yangın çıktı. Gecede sunulmak üzere hazırlanan plaketler, yangın nedeniyle sahiplerine dışarıda takdim edildi.

500 kişi ölümden döndü

Fatih'te bir derneğin programının yapıldığı kültür merkezinde yangın çıktı. Gecede sunulmak üzere hazırlanan plaketler, yangın nedeniyle sahiplerine dışarıda takdim edildi.

Dün akşam saatlerinde Fatih Oğuzhan Caddesi 17 numarada bulunan Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin depo kısmında henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Bu esnada, yaklaşık 500 kişinin bulunduğu konferans salonunda Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği folklor gösterisi yapılıyordu.

Salondaki yetkililerin yangını erken fark etmesi üzerine davetliler ve göstericiler salondan tahliye edildi. Ardından olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa bir süre içinde söndürdü. Yangının erken fark edilmesi büyük bir faciayı önledi.

PLAKET TÖRENİ CADDEDE YAPILDI

Öte yandan, söz konusu derneğin düzenlediği programın sonunda bazı katılımcılara plaket verilmesi planlanıyordu. Yangının çıkması sebebiyle verilemeyen plaketler kültür merkezinin önündeki cadde üzerinde yapılan törenle sahiplerine verildi. Programı düzenleyen Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Celal İçten, konserin yarıda kalmasından yakındı. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’i de programa davet ettiklerini ancak Başkan Demir’in katılmadığını belirten İçten, olayı şöyle anlattı:

"Konseri seyrediyorduk. Tam oyunlar başlamıştı. Ardından dumanlar çıkmaya başladı. Depo kısmında alevler başlamış. Bu esnada salonda 500 kişi vardı. Yangın çıkınca hemen dışarıya çıktık. Bu nedenle konserimizin de sonunu getiremedik. Plaket törenini burada yapmak kısmetmiş" diye konuştu. Diğer yandan polis, yangınla ilgili soruşturma balattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
akp nin hazımsızlıkları....hepside türk düşmanı...kırım türklerini de sevmiyeceklerdir.akp liler iyi amerikan mallarıdır.bop cu başbakanları ile bop gereği kürdistanı kuruyorlar ya...kürt açılımı,mesut abileri,abd nin bop projesi,potamyalı tayyibin bop eşbaşkanı olması....
o güzelim istanbulun içine ettiler kimler sokakta araba yakanlar milletin üzerine molotof atanlar milletin malını yağmalayanlar kapkaççılar organize pkknın uzantıları tinerciler hırsızlar fuhuş çeteleri bunlar hep birbirine bağlı hep doğudan gelen cahillerin yaptığı pislikler cezaların azlığı artık dürüst insanlar patlama noktasına geldi ya sabır yasabır diyoruz dürüst insanları tek yürek olmaya duyarlı olmaya istanbulumuzu yaşanır hale gelmesi için duyarlı olmaya davet ediyorum saygılar
sigaradan çıkmıştır.fakat yapılan incelemede elektrik kontağından çıktı olacaktır.
Geri Dön