HABER

54 işçi gazdan zehirlendi

ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman'da konfeksiyon imalatı yapılan tekstil fabrikasında ısınmakta kullanılan sobalardan sızan gaz 54 işçinin zehirlenmesine neden oldu.

Yücel Tekstil Konfeksiyon fabrikasında kullanılan tüp gazlı sobalar rüzgar nedeniyle söndü. Bu nedenle fabrika içersine sızan gazdan 54 işçi zehirlendi. Çoğunluğu bayanlardan oluşan işçiler ambulanslarla ve özel araçlarla hastanelere kaldırıldı. Zehirlenen işçilerden 30'u 82. Yıl Devlet Hastanesi'ne, 24'ü ise Adıyaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Zehirlenen işçilere hastanelerin acil servislerinde ilk müdahaleleri yapılarak gözlem altına alındı. Zehirlenen işçileri hastanede ziyaret eden fabrika sahibi Zeynal Yücel, fabrikanın ısıtmasında kullanılan tüp gazlı sobalardan bazılarının rüzgar nedeniyle söndüğünü ve fabrika içersine gaz sızdığını kaydetti. Yücel, "Teknik arkadaşlar sobalardan bazılarının rüzgar nedeniyle söndüğünün farkına varınca sobaları kapatmış. Belli bir süre sonra bazı işçilerimizde mide bulantısı ve baş dönmesi rahatsızlığı ortaya çıkmış. Kurum doktorumuzun kontrolünün ardından işçilerimizi hastaneye getirdik. Ben ve yetkili arkadaşlarımız hastanede işçilerin yanlarındayız" dedi. 82. Yıl Devlet Hastanesi acil servis sorumlusu Uzm. Dr. Devrim Taşkın ise, sağlık durumu ciddiyetini koruyan işçi bulunmadığını, oksijen tedavilerinin ardından işçilerden bazılarının taburcu edildiğini kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön