54 ülke özür talep etti! Trump'ın tepkisi merakla bekleniyor...

ABD Başkanı Donald Trump'ın bir toplantıda bazı ülkeler için 'b.k çukuru' ifadesini kullanmasına tepkiler sürüyor. 54 Afrika ülkesinin BM nezdindeki büyükelçileri, bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenlere yönelik hakaret içeren sözleri nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump'ın özür dilemesini talep etti.

54 ülke özür talep etti! Trump'ın tepkisi merakla bekleniyor...

Sputnik'in aktardığına göre, BM’deki Afrika grubunun üyesi 54 ülkenin büyükelçileri, ABD Başkanı Trump'ın Afrikalı göçmenlere yönelik sözleri üzerine dün New York'ta acil toplantı düzenledi. Toplantının ardından Trump'ı kınayan ortak bir bildiri yayımlandı.

Bildiride, Trump'ın Beyaz Saray'daki bir toplantıda, Haiti, El Salvador ve Afrika ülkelerine atıfla kullandığı "Bu b.k çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz" ifadesinin 'skandal ve ırkçı' olduğu ve güçlü bir şekilde kınandığı belirtildi.

"ABD kurumlarında, Afrikalıları renklerinden dolayı küçümseme eğiliminin artmaya başlaması endişe vericidir" ifadesine yer verilen bildiride, Afrika'nın aynı şekilde hakaret edilen Haiti ve diğer halklar ile dayanışma içinde olduğu vurgulandı.

Trump'tan sözlerini geri alması ve özür dilemesi talep edilen bildiride, ABD Başkanı Trump'ı kınayan tüm Amerikalılara teşekkür edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Sen nasıl bir lidersin bir lider anca bu kadar çirkef olur obama senden daha iyidi
Abd bu kafayla giderse yalnızlaşır. Nato'dan çıkarılacak bir ülke varsa Abd'dir. Abd'yi her alanda protestoya davet ediyorum. Bunun sebeplerini sıralarsak: Ortadoğu'da sürekli karıştırıcı rol üstlenmesi, iklim anlaşmasına uymaması, müttefiklik sorumluluklarını yerine getirmemesi, diğer milletleri aşağılaması, kendinden başka güçlü devletler olmasını istememesi.
Bu adam Amerikanın sonunu getirecek. Fitne yaymaktan başka hiçbir şey yapmayan, işe yaramaz bir adam.
O ÜLKELER RAPOR İSTESİNLER..DELİ RAPORU..
rezil
trump özür dilersen namertsin. geri kalmış ülkelere az bile hakaret etmişsin. bu geri kalmış ülkeler hiç bir şey üretmezler asalak gibi diğer toplumların yardımıyla yaşamlarını sürdürürler. aynen filistin gibi.
Diğer Haberler