6 Yıl sonra...

YAŞ'ta bugün alınan kararlar, geleceğin genelkurmay başkanı da belirleyecek nitelikte.

6 Yıl sonra...

Şöyle ki; TSK'da bundan sonra Kara Kuvvetleri'ndeki orgeneraller arasında atama ve terfiler teamüllere uygun yapılırsa, bu yılki YAŞ'ta Korgenerallikten orgeneralliğe terfi eden üç kişiden biri, 6 yıl sonra Genelkurmay Başkanı olacak.

**YAŞ'ta rütbe alan komutanların listesi

**

Mevcut Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, iki yıl sonra emekli olacak. Yerine, teamüller çerçevesinde bugün Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atandığı duyrulan Orgeneral Hulusi Akar atanacak. Akar'ın yaşının genç olması nedeniyle, atanması halinde 4 yıl Genelkurmay Başkanı olacak.

Bu durumda, altı yıl sonra atanacak olan Genelkurmay Başkanı da, bu yılki YAŞ'ta orgeneral olacak isimlerden biri arasından seçilecek.

Bu yıl YAŞ'ta üç Korgeneral, Orgeneralliğe terfi ettirildi; Salih Zeki Çolak, Yaşar Güler, Ümit Dündar.

Salih Zeki Çolak, birinci sıradan Orgeneralliğe terfi ettiği için, teammüller çalışırsa, 6 yıl sonraki Genelkurmay Başkanı olmasına büyük ihtimal olarak bakılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
hayrolausta nikli embesil TAYYİBİN ARKASINDAKİ DUALAR o kadar çok ki senin bedduan tutmaz boşuna yorma kendini
KARDEŞİM..AĞZINA SAĞLIK...BUNLAR VATAN HAYİNİ CHP PİYONLARI
Hazreti tayyib ne derse o olur tamam mı boş boş yorum yapmayın efendimize saygısızlık göstermeyin
HAZRETİ..ODUN...TAYYİP ERDOĞAN ANAYASAL HAKLARINI..KULLANIYOR..YETKİSİNİ MİLLETTEN ALDI...
sayın komutanlar hayırlı olsun demiyeceğim siz oralar hakkınızla gelmediniz tayyibe biat edesiniz diye getirildiniz
ZATEN GÖREVLERİ TC BAŞBAKANINA VE MECLİSİNE BİAT ETMEK...SEN CHP Lİ OLDUGUN İÇİN BUNU BİLEMESSİN..DARBECİ..ZİHNİYET
ŞU MÜBAREK KADİR GECESİ TÜM MÜSLÜMAN ALEMİ IÇİN HAYIRLARA VESİLE OLSUN DERKEN , TAYYİP İÇİN ACI, IZDIRAP, EZİYET VE AZAP GECESİ OLŞUN İNŞALLAH. AMİNNNNNNNNNNN.
HİÇ ORDU KOMUTANLIĞI YAPMAMIŞ BİRİ, KARA KUVVETLERİNİN BAŞINA GETİRİLDİ. TSK CILK EDİLDİ,BUNUDA YİNE FAŞİST TAYYİBİN İSTEĞI DOĞRULTUSUNDA YAPTI. ŞEREFLERİ, NAMUSLARI ÜZERİNE ÖLÜM YEMİNİ EDEN APOLETLİ YILDIZLI SÜSLÜ MAKAM HEVESLİSİ İNSANLAR, SİLAH ARKADAŞLARINA YAOILAN HAKSIZLIK VE LİNÇ YALANLARINA ORTAK OLDULAR. TSK, YÜCE TÜRK HALKI D3M3K. TSK YI YARATAN VE YAŞATAN TÜRK HALKININ KENDİSİDİR. GEREKİRSE VATANINI SATMAYACAK, YEMINİNE SADIK YENİ BİR ORDUDA KURABİLİR. TAYYİP YÜCE TÜRK HALKINI KORKUTAMAYACAK VE ACI BÎR ŞEKİLDE ALAŞAĞI EDILECEKTİR. BU BİR VATAN BORCUDUR...
Hazreti tayyib ne derse o olur tamam mı boş boş yorum yapmayın efendimize saygısızlık göstermeyin
hala bu memurların atamaları neden halaa gündemi meşgul ediyor memur işte ata gitsin .....
yapacak tabi boru yu size mi verdi millet tayyibe verdi o da hakkı öttürecek
MİLLET..BAŞBAKANA YETKİSİNİ VERDİ..ODA GEREĞİNİ YAPTI..GERİSİ FASA FİSO HAVLAYIN ULUYUN..İSTEDİGİNİZ KADAR
nasıl hazımsız, hınçlı i kinli yorumlar yapılıyor. ama nafile geçti o günler...
geleceğin valileri in geleceğin komutanları aut
HATROLA USTA NİKLİ...CHP YALAMASI..SENİN GİBİ KÖPEKLERİN DUASI KABUL OLSAYDI..GÖKTEN KEMİK YAĞARDI
Körler sağırlar birbirini ağırlar...bu atamalar bizi hiç mi hiç ilgilendirmiyor...Türk milletinin kalbinde taht kurmuş vatansever komutanlar şu anda uydurma belgelerle silivride yatıyorlar..
Hulusi Akarın yaşı gençmiş!!! yaw 61 yaşında adam.
gelen TÜRKLÜĞÜ savuNsun geriSi Hikaye..
TEAMÜL ile Genel Kurmay Başkanı atanmaz. Atamalar günün koşullarına ve iktidarlarına göre atanır. Belki o günkü iktidar sizin belirttiğiniz kişiyi atamayıp emekliye sevk edecektir. Bu günün G.K.B. tahmin edemeyenler 2-5 ve 8 sene sonrakileri yorumluyorsa buna inanmak gerekmez.
buna en çok üzülenler eski yobaz sömürgeci askeriyenin kaymağını yiyenlerdir. en çok sevinenler ise disiplinli ve yeni bir nesil ile örgütçü noktalara bağlantısı olmayan ve görev yapmak için gelenler olucaktır..
napalım yani ikide birde bu tür haber yayınlamakla ne anlatmak istiyosunuz sular idaresine yada maliyeye yönetici atanırken kimse duymuyor bunun sular idaresinden farkı ne
HAYROLAUSTA- ARKADAŞIM SEN TÜRKMÜSÜN,YOKSA OYNUYORMUSUN,şunu hatırlatsam,köpeğin duası kabul olsa ,hergün aslancılık oynamak istermiş.
1999 2000 senesinde hulusi akar paşanın yanında görev aldım çok süper adam gecenin bir yarısı göreve giden askerleri selamlardı
teamülde neymiş o eskidendi liyakat'a bak
Diğer Haberler