HABER

60 bin uzman umutsuz

Bir grup uzman erbaş, 45 yaş sınırlaması nedeniyle yaşadıkları sorunların çözümü için Başbakanlığa dilekçe verdi.

60 bin uzman umutsuz

Uzman erbaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla Güvenpark'ın Başbakanlık çıkışına geldi. Burada, İstiklal Marşı okuyan uzman erbaşlar, şehitler için saygı duruşunda bulundu.

Ömer İlçin, burada yaptığı açıklamada, 45 yaş sınırlandırması nedeniyle görevlerinden ayrılmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Yıllarca vatan bütünlüğünün korunmasında görev yaptıklarını, şehitler verdiklerini ve gazi olduklarını ifade eden İlçin, böyle bir sonla karşı karşıya kalmalarına inanamadıklarını belirtti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen İlçin, şöyle konuştu:

“Biliyoruz şu anda ülkemizin çözülmesi gereken birçok sorunuyla ilgileniyorsunuz ama biz mağdur uzman erbaşların da acil çözülmesi gereken sorunları var. Şu anda burada olmaktan utanç duyuyoruz ama başka çaremiz kalmadı.

Lütfen Başbakanım, duyun bu feryadımızı. Bizim dayanacak gücümüz kalmadı. Ev kiramızı, elektrik, su faturalarımızı ödeyemeyecek duruma geldik. Daha önemlisi aile düzenimiz bozulmaya başladı.

Siz, kimsesizlerin ve umutsuzların Başbakanısınız. 60 bin umutsuz uzman erbaşın da umudu olmanızı bekliyoruz.”

Açıklamanın ardından grup temsilcileri Başbakanlığa giderek, yetkililere taleplerini içeren dilekçeleri ve üzerinde “Başbakan Bize de Sahip Çık, Mağdur Uzman Erbaşlar” yazılı çiçeği verdi.

Geri Dön