HABER

600 milyarı ölünce ortaya çıktı

ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak'ın Alaplı İlçesi'nde, Sayısal Loto'dan kazandığı 600 milyar lirayı iki çocuğundan saklayan babanın mirası, öldükten sonra ortaya çıktı.

Alınan bilgilere göre, 2 yıl önce Sayısal Loto'nun 600 milyarlık talihlisinin Zonguldak'ın Alaplı İlçesi'nden olduğu açıklanmış, ancak talihli bir türlü ortaya çıkmamıştı. 3 çocuk sahibi 74 yaşındaki Mehmet Oruç, 2 yıl önce Sayısal Loto'dan 600 milyar para kazanan talihli oldu. 3 yıl önce eşini kaybeden ve yalnız yaşayan Oruç, 3 çocuğundan parayı gizledi. Kendisine para çıktığını sadece damadına söyleyerek birlikte Sayısal Loto'dan çıkan 600 milyarı Ankara'ya giderek alan Oruç, 2 yıl boyunca yiyip içerek gönlünce eğlendi.

Emekli bir insanın son zamanlarda gönlünce eğlenmesi, evli olan kızları Esin Serin, Nesrin Yılmaz ve oğlu Nedim Oruç'un da dikkatini çekti. Kocasıyla birlikte babasının çıkan parayı aldığını bir süre sonra öğrenen küçük kızı Esin Serin de, bu olayı diğer 2 kardeşinden sakladı.

Mehmet Oruç, tedavi gördüğü İstanbul'da, bir süre önce hayatını kaybetti. Cenazesi Alaplı'ya götürülerek toprağa verildi. Suudi Arabistan'da inşaatlarda çalışan oğlu Nedim Oruç ve evli olan kızı Nesrin Yılmaz, babalarının sağa sola borcu kalıp kalmadığını araştırırken bir şok daha yaşadı. Bir banka yetkilisinden babalarının hesabında yüklü miktarda para olduğunu öğrendiler. Olayı araştıran iki kardeş, Alaplı'ya 2 yıl önce çıktığı duyurulan Sayısal Loto'nun talihlisinin babaları olduğunu öğrendi.
Oruç'un kızı Nesrin Yılmaz, babalarının olayı kendilerinden saklamasına çok üzüldüklerini söyleyerek, "Son zamanlarda babamdaki değişiklik dikkatimizi çekmişti. Yer, içer, gezip tozardı. Ama böyle bir olay olduğu hiç aklımıza gelmedi. Biraz rahatsızdı, onun için yaptığını düşünüyorduk. Meğer para kendisine çıkmış. Eniştemle birlikte parayı almışlar, bir miktarını harcamışlar. Biz iki kardeş paradan hiç haberimiz olmadı. Babamı hastaneye yatırmadan önce, olayı bize fark ettirmemek için gelip benden para da istemişlerdi. Hala eskisi gibi ufak tefek yardım yapıyorduk. O öldükten sonra her şey ortaya çıktı. Babamızı kaybettiğimize çok üzüldük, ancak bu olayı bizden sakladığı için üzüntümüz iki kat arttı" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler