65 yıllık aşka birlikte veda ettiler

Harold ve Ruth Knapke çifti 65 yıllık evliliklerinin ardından hayata birlikte gözlerini yumdu.

65 yıllık aşka birlikte veda ettiler

ABD’nin Ohio eyaletinde yaşayan 65 yıllık evli çiftin hikayesi duyanları hüzne boğdu. Evlilik yıldönümleri yaklaşan çift, aynı gün hayatını kaybetti.

Çocukluk arkadaşı olan Harold ve Ruth Knapke, 1947’de evlendi. 2. Dünya Savaşı’nda orduda görev yapan Harold’ın Ruth’a olan aşkı birbirlerine yazdıkları mektuplarla pekişti.

Uzun bir süredir bakım evinde kalan çiftin sağlık durumu kötüleşmeye başladı. Çiftin kızı Margaret, babasının durumun ağır olduğunu ancak son yolculuklarında annesini de beklediğini ifade etti. Margaret, “Babam, anneme bu yaşamdan diğerine geçerken eşlik etmek istedi” dedi.

Dayton Daily News sitesinin haberine göre, ilk olarak 91 yaşındaki Harold hayatını kaybetti. 11 saat sonra ise Ruth, hayata gözlerini yumdu. Çift birlikte 6 çocuk büyüttü.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
aşk sadakat bağlılık sabır bu hiçbirzaman beceremedim
abi aşk bambaşka birşeydir ya gerçekten herkes bulamıyor yani yuhhh artık mucize yani inanamıyorum arkadaşlar Yunus Mjuhkin denen adamı gördünüzmü 2 günde beşyüzkırk milyar tutturmuş. Arkadaşlar hemen Yunus Mjuhkin diye arama motorunda aratıp bu adamı bulup zengin olun hemde tahminler bedava kupon yarışmasını kazananada 10 milyar var
Sevdiğinle yaşlanacaksın, ölene kadar elini, yüreğini bırakmayacaksın canının. Birlikte yaşayacaksın mutlulukları, sevinçleri. Yeri geldiğin de acıya, zorluklara onunla göğüs gereceksin. Onun gülen gözleri sen olacaksın. Fidanlar büyüteceksin, vatanını seven, haksızlıklara boyun eğmeyen, dürüst, ilkeli. Onlara bakarken iftihar edeceksin diğer yarınla birlikte. Sonraaaa, günü geldiğin de Harold ve Ruth gibi elele yürüyeceksin sonsuzluğa sevdalınla.....
Allahım ne güzel aşk ya.herkese böylesini nasip et yarabbim
Cenneti haketmisler,allah boyle temiz duygulu insanlari korur mutlaka.
heee öyle,,ne akıl ya sen ibadet etme abdest yok namaz yok, hadi ibadeti bırak peygambere inanç yok cennet garanti öyle mi? hani papazlara günah çıkaranlara cennet vaat ediyorlarya aynı öyle konuşuyorsun. Müslüman böyle konuşamaz kimin cennete kimin cehenneme gireceğine karar veremez yargılayamaz onu allah bilir.
Alın aşkı suruyordunuz işte bak
altı çocuk büyüt ve bakım evinde öl
çok duygulandım.. allah herkese öyle bi aşk nasip etsin..
Senin 6 cocugun bilmem kac tane torunun olsun, git huzurevinde yasamini yitir, iste super guc amerikanin avrupanin hali bu arkadaslar, bizim farkimiz atalarimiza buyuklerimize saygi sevgi merhamet gostermemiz. insallah daha guzel gunler bizi bekliyor yuru Turkiyem..!
Diğer Haberler