66 aylıklar için önemli karar!

Milli Eğitim Bakanlığı, 4+4+4 sistemiyle başlayan okula başlama yaşı tartışmaları konusunda önemli bir adım attı.

66 aylıklar için önemli karar!

Yeni yönetmeliğe göre, okul müdürlüklerince, 66, 67 ve 68 aylık olanlar veli dilekçesiyle, 69, 70 ve 71 aylık olanlar ise sağlık raporuyla okul öncesi eğitime yönlendirilebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete'de yer alan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 15'inci maddesinin ikinci fıkrasında yapılan değişiklik şöyle:

"Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 66, 67 ve 68 aylık olanları, velisinin vereceği dilekçeyle, 69, 70 ve 71 aylık olanları ise ilkokula başlamaya hazır olmadıklarını belgeleyen sağlık raporuya okul öncesi eğitime yönlendirebilir veya kayıtlarını bir yıl erteleyebilir." (AA)

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
eğitim sistemi bu kadar darbe görmedi. asıl darbeciler kim acaba. darbe sadece askerle olmaz.
Temel, hastalanmış, uşaklar ben ölüyorum..!!, ölüyorum...!!, diye feryet etmiş ama kinse ciddiye almamış. Son günlerinde anlaşılmış temelin doğru söylediği, vasiyetini sormuşlar: Temel zorla konuşmuş bunları mezar taşıma yazın deyip ölmüş.. Temelin mezar taşında şunlar yazılmış " DEDİM DEDİM İNANMADINIZ NOOLDİİ..!!" Bütün bilimsel pedegojik sosyolojik verilere rağman, eğitimcilerin bilim adamlarının olmaz demelerine rağmen, üçtane GERİZEKALININ aklına uyup, düşünmeye başlamadan çocukları imamhatiplere yerleştirmek için bunu yaptılar.!! NOOLDİİ...!!
milli eğitimi bu akp mahvetti.her sene değişiklik bu sene duvara tosladılar.sbs kaltı daha yerine ne geleceği belli değil .herhalde bilinçli olarak yapıyorlar.eğitimide siyasete kurban ettile.evvela yeni sistem bulunur.test edilir birkaç sene sonra uygulamaya konur. bunlar tam tersi önce sistemi yok ediyorlar.yerinede birşey getiremiyorlar. türkiyeyi 50 sene önceye götürüyorlar.bu millet affetmez.+
bir ülkenin kalkınmışlığı eğitimin kalitesiyle belli olurmuş.maşallah biz eğitimde dünya sonunculuğuna doğru koşar adım gidiyoruz.gelişmiş ülkelerde 20-30 yıllık uzun vadeli eğitim planları yapılır,köklü değişikliklere gitmezler.bizdeyse her yıl eğitim sistemi köklü değişikliğe uğruyor.o çocuklar ülkenin geleceği.eğitim sistemi nasıl allak bullak sa geleceğimizde allak bullak oluyor işde...
askeriye halk gözünde sıfırladılar, emniyeti ellerine aldılar, acılım haltı yediler, ülkenin doğusu batısı güneyi kuzeyi dediler, bölücü yandaşlarıyla kardeş oldular, sağlık sektörü desen içler acısı garibanın elindeki yeşil kartını alır, dini kullanın insanları birbirine düşürün kin ve nifak sokun adınız Müslüman olsun ki YÜCE ALLAH SORACAK ELBET EFENDİ. İNŞ. TEZ ZAMANDA SONUN GELİR. şimdide eğitim sistemi kalmıştı onun da içine et . bir duyarsız nesil yetiştirmek için elinden geleni ardına koyma efendi. gün gelir o tahtın başına yıkılı bir gün gelecek bu halkın aklı başına devşirecek..
Sonunda aklıselim galip geldi.MEB doğru olanı yapmış.
Haberde bir mantık hatası var gibi... Zaten 69, 70 ve 71 aylıklar 4+4+4 öncesi okula direk başlayabiliyordu. Şimdi eğer böyle bir düzenleme varsa geriye dönüş var anlamı çıkar.
Üzülerek belirtiyorum ki Ülkemizde eğitim sağlık ve asgeriye bitmiştir. Bunu yapanlara lanet olsun 3 çocuk 5 çocuk yapın demekle olmuyor. Gelecekleri kimlerin elinde ve nasıl çekilirse o tarafa gidiliyor.
koınuştuklarınız gayet mantıklı gerçekten tebrik ederim sözleriniz için
siyaset bir tarafa eylülde 68 aylık olucak oğlum var 1. sınıfa başlayacak diye planlarımızı yaptık şimdi yönetmelik değişiyor. ana okuluna göndermek istesem de zor bütün ana okulları nisan mayısta kayıtlarını bitiriyor. şimdi ben küfür etmeyeyimde kim etsin. özelliklede bir önceki bakana
benim çocuğumun günahı neydi geçen sene 67 aylık giti..hemde 7 yaşın 8 yaşında aynı sınıfta onun hakkını okul hayatı boyunca nasıl koruyacaksınız acaba....hep geridenmi takip edecek diğer yaş grupları nasıl kullandı yavrumu...beslenmesini aldı paasını aldı kalemini aldı....çok zorlandı onlara yetişti ama ömrü boyunca böylemi olacak
of bu ne yawwww yaz boz tahtası mı buuuuu:(
doğru mu yanlış mı bilinmez ama milli eğitimin tek rakibi milli takım teknik direktörü abdullah avcı. İkisi de işlerini yapboz tahtası sanıyor.
Rezil kepaze ettiniz eğitim sistemini,bizler eğitimci olarak geçen yıl bunun yanlışlığını farkettik o kadar uyarmamıza rağmen biz yaparız mantığıyla zorunlu yaptınız,ee ne oldu sonuç yine bizim dediğimize geldiniz.Yazık oldu geçen yıl erken başlayan çocuklara.O çocuklar matematiği hiç alamadı.Okumaya da çat pat geçtiler.
geçen sene 67 aylık oğlum gitti.yavrum çok zorlandı onun günahı neydi 7 ve 8 yaşındaki çocuklaa aynı sınıftaydı...ömrü boyunca hep arkadaşlarından geride zorlanarakmı geçicek...adalet nerdeeeeeeeeeeee
eeee hükümet geçirdi eline türkiyeyi ne hale soktu habire kendi kafalarına göre bişiler çıkartıyorlar olan benim küçük kızıma olacak şimdi oyun çağındaki çocukları okula gönderdiler sanki bişi öreteceklermiş gibi baktılar olamadı değğiştir ohh ne ala bu akparti ve destekçilerine varsa hakkım haram olsun
bu akp mafetti milli eğitimi.ikdidara geldiğinden beri kaç bakan değişti hergelen başka bir uygulama yaptı.ne yapmak istiyorlar anlayamadım.bu hükümet bizlere önce eşşeğşni kaybettiriyor.sonra sevinsinler diye semerini bulduruyor.çünki kaybolan eşşek sucuk olmıştur. garibimde en azında semeri bulduğuna sevinir.hale getirildi.son dakikada değişiklik yapılıyor bunu daha önce yapsan olmazmı olmaz.bu adamlar yeni gelecek bakanada bu sistemi kaldırttırıp 5+5+5 yapıp 4 yaşındaki çocuğuda ilk okula başlatırlarsa şaşırmayalım.çünki biz yaptık oldu beğenmedik kaldırıyoruz türünden davranıyorlar.
EĞİTİMİ KATLETTİLER SORUN BAKALIM BUNLARI İSTİYEN BAKANLAR VEKİLLER ACABA OKULA KAÇ YAŞINDA BAŞLAMIŞLAR AVRUPADA OLMUYAN NEDENSE BİZDE OLUYOR.SÖZDE A.B. UYUMUYMUŞ HADİ ORDAN T.C. Yİ KİM ALIRKİ A.B.YE SENİ ALMALARI İÇİN DİNİNDEN DİLİNDEN FEDAKARLIK YAPMAN GEREK.HİRİSTİYAN KULÜBÜNDE NE İŞİMİZ VARKİ???
Diğer Haberler