67 günlük bebek otobüste öldü

Niğde Devlet Hastanesi’nden Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen 67 günlük Mehmet Efe Akdemir, şehirlerarası otobüste annesi Nazire’nin kucağında öldü.

67 günlük bebek otobüste öldü

Baba Ömer Akdemir, oğlunun ambulansla sevk edilmediği için öldüğünü iddia ederek, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. A.H.’dan şikayetçi oldu.

Kayseri Kocasinan İlçesi’nde oturan fabrika işçisi Ömer ile ev hanımı Nazire Akdemir’in 17 Haziran’da dünyaya gelen çocukları Mehmet Efe, annesi Nazire’nin düğün için gittiği Niğde’nin Çiftlik İlçesi’nde hastalandı. Kocası Kayseri’de bulunan anne Nazire Akdemir, oğlunu Niğde Çiftlik’teki hastaneye götürdü. Mehmet Efe’nin durumunun kötü olması nedeniyle, ilçe hastanesinden ambulansla Niğde Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

’ANNE AMBULANS İSTEDİ, DOKTOR VERMEDİ’ İDDİASI

Mehmet Efe’yle Niğde Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniği’nde Uzman Dr. A.H. ilgilendi. Dr. A.H., kan tahlili ve akciğer filmi sonucuna göre ’Safra yolu atnezisi’ (safra yollarının gelişememesi) tanısı koyduğu Mehmet Efe’yi, ileri tetkik ve tedavi için Kayseri’deki Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Gastroentroloji Hepatoloji bölümüne sevk etti. Anne Nazire Akdemir, oğlunun Niğde’den ERÜ tıp Fakültesi’ne ambulansla götürülmesini istedi. İddiaya göre, Uzman Dr. A.H anneye, sevk için gönderdikleri ambulansların geç geldiğini, bu nedenle bebeği kendi olanaklarıyla Kayseri’ye götürmesini söyledi. Nazire Akdemir, Kayseri’de bulunan eşi Ömer Akdemir’e de bilgi vererek, kucağında hasta oğluyla birlikte şehirlerarası bir otobüsle Kayseri’ye geldi.

YOLDA ÖLDÜ

Servis ile terminalden şehir merkezine yola çıkan Nazire Akdemir, oğlunun fenalaştığını görünce yakında bulunan Hacı Ahmet Özeşsiz Aile Sağlığı Merkezi’ne girdi. Mehmet Efe’ye burada önce aile hekimi Dr. Mustafa Sevim, daha sonra çağrılan 112 sağlık görevlileri müdahale etti. Yaklaşık 1 saat hayata döndürülmeye çalışılan Mehmet Efe’nin yolda öldüğü belirlendi.

BABANIN İSYANI

Oğlunun acı haberini alan baba Ömer Akdemir, Aile Sağlığı Merkezi’ne koştu. Oğlunun ihmal nedeniyle öldüğünü iddia eden baba Ömer Akdemir, "Oğlum Niğde Devlet Hastanesi’nden Kayseri’ye sevk edilmiş. Eşim, doktordan ambulans istemiş ancak doktor eşimi hem ’Sen geri zekalımısın’ diye azarlamış, hem de ’giden ambulans geri gelmiyor’ diye ambulans vermemiş. Oğlumun yeni doğan sarılığı vardı. Sarılık nedeniyle Kayseri’de özel hastaneye, Eğitim Araştırma Hastanesi Doğumevi Kliniği’ne, Emel Mehmet Tarman Çocuk Hastanesi’ne götürdük. Tahlillerinde hiçbir şey çıkmamıştı. Başka da bir rahatsızlığı yoktu" dedi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Minik bebeğin cesedi otopsi için Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna götürüldü. Otopside Mehmet Efe’nin ölüm nedeninin belirlenemediği, alınan örnek parçaların Ankara Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak patolojik incelemeler sonucunda kesinleşeceği belirtildi. Ömer ve Nazire Akdemir, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Arslantürk’e verdikleri ifadelerde Niğde Devlet hastanesindeki Uzman Doktor A.H.’dan şikayetçi oldu. Mehmet Efe, otopsinin ardından defnedilmek üzere Niğde’nin Çiftlik ilçesine götürüldü. Savcılık, olayla ilgili soruşturma başlattı. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
VALLA KÜRT DEĞİLSEN BOŞUNA ADALET ARAMA SUÇLU BİLE ÇIKABİLRSİN
Kurdlerden buyuk birsey yedigin belli galiba kucuk seviyorsun
Allah belasını versin böyle adaletinde bu adaleti getireninde uygulayanında.
Kürtler kadar taş düşsün başına sığınacağınız bir liman kalmadı şimdi nereye saldıracağınızı bilmiyorsunuz sanal erkekler
dostocul kürtlerin şeyi o kadar büykse dönüzüe cevirin it soyları en iyi kürt ölü kürttütür NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
en iyi veya olu KURD seni ve gelmisini gelmisini sigsin.
al buradada bir faşist barbar it soylarının en büyügü sensin
Bu doktorları dövünce suclu oluyosun suan çok iyi anladım doktor dövenleri
yazık yaa valla ben bazen bu doktor saldırılarına hak veriyorum insana köpek gibi muamele var devlet hastanelerinde
. GERİZEKALI PİÇ DOKTORLAR boşuna dayak yemiyo!..
çok ayıp hepsi değildir dimi ama
burada doktorun suçu mutlaka vardır ama be kardeşim daha iki aylık bebekle eşini gönderiyosun hemde düğüne.birazda ailenin suçu var gitme kardeşim 2 aylık bebekle düğüne mi gidilir allah aşkına yazık yani pisi pisine gitmiş yavrum kıyamam
2 aylık bebekle düğünde ne işin var üstelik sarılık geçirmiş bebekle suçu başkasına atmak ne kadar kolay kimsenin Allah korkusu yok.
DOKTORLARIN HATASI BİLE BİLE HATASI O KADAR ÇOKKİ KİMSE ŞİKAYET ETMİYOR BİLİ,YORUM GÖRÜYORUM
Ambulansla çocuk hastalıkları uzmanın alakası ne? hata varsa o ayrı bir konu. ancak, habere, tek kişinin yorumuna ve tek taraflı dinlemeyle yargılama yapamazsınız. yaparsanız adı ruhsal boşalma olur. aciliyet varsa 112 servisi ve acil uzman doktor devreye girer. bilmeyen dingiller atıp kesiyor doktorları. olay belli ki biraz kurgulanmış. ağzı bozuklar ve kendini bilmezlere de gün doğmuş. aşağılık kompleksi ile ağzından salyalar akarak hakaret ederek adeta boşalıyor hayvanlar. içinize boşalın emi.
türkiye cumhuriyetinde güneydoğuda kürt olsan teröristini bile devlet hiçbir ücret almadan helikopterle hastaneye taşır ama türksen sana bir ambulans bile çok görülür ey bu ülkenin hakkını ekmeğini yiyen kürtler karadenizin iç anadolunun köylerine gidinde yoksulluğu görün ama o insanlar kaçak elektrik su kullanmaz kul hakkı yemez utanın biraz !!!
doğuda olsa değil ambulans helikopter bile verirlerdi. sen türksen şansın yok. allah rahmet eylesin. çocuğunun kucağında ölmesi ne acı. allah düşmanımın başına vermesin.
soldu senden iyi it soyu yoktur bundan emin ol. sen ve senin gibi itleri suriyeye göndermek lazım o zaman kürtlerin şeyini görürsün. akıllı ol. adam ol.
ne oldu anana giren çıkan birşey mi oldu?
o doktoru git kuytu kosede ananisi bacisini sik gerisi bos
sanki bu devletin vatandaşı değiliz...???? peki ambulansları neden alıyor bu devlet ,???? süs olsun diye mi???... doktorlarda sanki ambulansın parası ceplerinden açıklıyorcasına ambulans vermekten aciz... sanki kendi özel makam aracı...
oçu doktorlar
bune biçim başlık sen geri zekalımısın diye başlık mı olur işi azıttı gazeteciler olayda öyle bir ibare yok gazete kimseye haber diye hakaret edemez
gelde dövme bu doktoru
bebeği kucağınca can vermiş Allah annesıne sabır versin
Allah'ın ilahi taktiri doktorun suçu ne sanki doktor azrailmi (DİNİ YÖNDEN BAKARSAN TABİKİ İNSAN AKLIYA BANA GÖRE SAÇMA)
Türkiyenin bir çok ilinde tam teçhizatlı hastaneler bulunmuyor.Hasta nakli mecbur oluyor,Bu sebepten yılda yaklaşık 300 kişi yolda hayata veda ediyor.Ayrıca bir çok doktor tayinlerinden memnun kalmıyor,çalıştıkları bölgelerde gönüllü kalmıyorlar.İç Anadolu da ve birçok doğu bölgesindeki hastanelerin yenilenmesi gerek,gerekli ekipmanların bakanlık tarafından sağlanması,gerekli denetimlerin yapılması gerk.Sağlık bakanlığının düzenlemeleri İstanbul için yoğunlukta lütfen diğer şehirlerimizide unutumayalım.
ya sayın haberci kardeşim neden bu doktorun ismini açıklamıyonda ,haberini yazıyon . isminide yazki hangi doktorsa bilelim ... eğer açıklamıyorsan bu haber hiçte inandırıcı değil ;ozaman sen yalan haber yazıyon
Diğer Haberler