7 bin polis adayı alınacak (Polis alımı, polis olma şartları)

Polis Amirleri Eğitim Merkezine lisans mezunu 5 bin 40'ı erkek, 560'ı kadın, önlisans mezunu 1260'ı erkek, 140'ı kadın olmak üzere toplam 7 bin öğrenci alımı yapılacak.

7 bin polis adayı alınacak (Polis alımı, polis olma şartları)

Polis Akademisi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 26. dönem için alım gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2018 veya 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60, önlisans mezunları için yapılan 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az 65 ve üzeri puan alanlar arasından lisans mezunu 5 bin 40'ı erkek, 560'ı kadın, önlisans mezunu 1260'ı erkek, 140'ı kadın olmak üzere toplam 7 bin öğrenci alınacak.

Adaylar, 14-25 Ekim tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabilecek

Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak.

Giriş koşulları Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alırken alıma ilişkin sınav takvimide akademinin "www.pa.edu.tr" internet sitesinden ilan edilecek. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Başlık yanlış olmuş 7000 bin akp gençlik kolları üyesi işe alınacak olcaktı
adam ol da sen başvurup gir
torbacın kim senin hee
len polislerin yüzde 75 ı CHP ye oy verdi biliyor musun
cok dogru
Akp lı arkadaşlar hayırlı olsun
adam ol başvur kazan sen ol
İşini yapacakları almıyorlar kilo boy vücut kilo endeksi. Aş çalıştır isteğin kilo endeksin yaptır. İçeride polisler in kilo endeksi tutuyor mu? %50 sinin hayır. Özellikle amirlerin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler