7 kilo ağırlığında doğdu

Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne kaldırılan 5 çocuk annesi Çiçek Çiçek, 7 kilo 10 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi. Doğumu gerçekleştiren Dr. Derya Sivri Aydın bu ağırlıkta bir bebekle ilk kez karşılaştığını belirtti.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Hamzalı mezrasından traktörle Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne getirilen Çiçek Çiçek(34), 7 kilo 10 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi. Doğumu gerçekleştirilen Dr. Derya Sivri Aydın, annenin ve bebeğin sağlığının yerinde olduğunu söyledi.

Dr. Aydın, annenin daha önce hiç doktora gitmemesi, şekerinin yüksek olması ve aşırı kilolu ve takipsiz gebe olmasından dolayı bebeğin 'Obez' olarak dünyaya geldiğini belirtti. Bu şekilde kilolu bir bebekle ilk kez karşılaştığını ifade eden Dr. Aydın, bebeğin çocuk doktoru tarafından takip edileceğini söyledi. Bebekte ilerleyen zamanlarda sorunlar yaşanabileceği ve şişmanlık riski olabileceği belirtildi.

5 çocuk babası Nihat Çiçek, 7 kilo 10 gram ağırlığında dünyaya gelen bebeği duyunca şaşkınlık yaşadığını ifade ederek, bu ağırlıkta bebek beklemediğini söyledi. Mezralarının yolsuz olması ve ağır şartlar nedeniyle anneyi hastaneye traktörle geldiklerini belirten baba Çiçek, oldukça mutlu olduğunu dile getirdi. Anne Çiçek Çiçek ise halen 7 kilo 10 gram ağırlığındaki bebeğin şaşkınlığını yaşıyor.
İHA