HABER

7. Teknoloji ödülleri sahiplerini buluyor

İSTANBUL (İHA) - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı'nın (TTGV) ortaklaşa düzenlediği "7. Teknoloji Ödülleri ve Kongresi" yarın gerçekleşecek.

Kongrenin açılış konuşmaları Devlet Bakanı Mehmet Aydın, 7. Teknoloji Ödülleri ve Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Şafak Alpay, Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany ile Almanya Eğitim ve Araştırmadan Sorumlu Eski Bakanı Edelgard Bulmahn tarafından yapılacak.

Açılış konuşmalarının ardından, "Yüksek Katma Değerli Teknolojiler ve Sanayideki Eğilimler" başlıklı bir oturum düzenlenecek. Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı Ufuk Güçlü'nün başkanlığında gerçekleştirilecek oturumda, TIAX LLC Kurucusu ve CEO'su Dr. Kenan Şahin ile Stanford Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Girişimci Tony Seba birer sunum gerçekleştirecek. "Nanoteknoloji Çağı: Sanayinin Nano Boyuta Geçmesi" başlıklı oturumun başkanlığını ise TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilgi Toplumu ve Yeni Teknolojiler Komisyonu Başkanı Ayça Dinçkök yapacak. Oturuma, UNAM-Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Salim Çıracı, IBM Zürih Araştırma Laboratuarı Yöneticisi Dr. Paul F. Seidler, Deloitte Global TMT Ürün İnovasyonu Direktörü Edward Moran konuşmacı olarak katılacak.
Türk Telekom'un ana sponsorluğunda yapılacak etkinlik kapsamında verilecek 7. Teknoloji Ödülleri ise kongrenin sonunda sahiplerini bulacak. Ödül töreni öncesinde, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TÜBİTAK Başkan Vekili Prof. Dr. Nüket Yetiş ve TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fikret Yücel birer konuşma yapacak. 14 projenin yarıştığı "7. Teknoloji Ödülleri" kapsamında "Büyük Ödül", "Başarı Ödülleri" ve bu yıla mahsus olarak tesis edilen "Nanoteknoloji, Biyoteknoloji ve Nanobiyoteknoloji Özel Ödülü" sahiplerine takdim edilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön