HABER

"70 milyon Baykal'a gülüyor"

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, suiskast iddilarını ve CHP Lideri Deniz Baykal'ın sözlerini değerlendirdi

Arınç, Baykal'ın "Kozmik odadan kozmik patates çıktı" sözlerine karşılık "70 milyon Baykal'a gülüyor" diye cevap verdi. Arınç basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Soru: Savcı ve hakime mermi gönderilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Benim bu konudaki düşüncelerimi tahmin edersiniz. Ben olayın araştırılması gerektiğini söylemek istiyorum. Bu olayı soruşturulması devam ediyor. Olayın başındayız, ortasına gelmedik. Ama sonuna geldiğimizde hepinizi tatmin edecek açıklamalar olabilir.

Benim basından bir isteğim var. Araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Bütün bilgiler belgeler araştırılmalı sonuca ulaştırılmalı. Ricam şudur, lütfen bana sorduğunuz bu soruyu, Sayın Baykal’a, Kılıçdaroğlu'na sorun. Bu olayı başından beri komik bulduklarını, safsata olarak gördüklerini söyleyen insanlardır. 70 milyonun önünde kozmik odadan kozmik patates çıktı diyor. Bir siyasetçinin yapabileceği en büyük hata yapıyor.

Baykal’a deyin ki 8 tane mermi gönderilmiş bu konuda ne düşünüyorsunuz? Baykal, Kozmik odadan kozmik patates çıktı diyor. Herkesi güldürdüğünü sanıyor. 70 milyon sayın Baykal’a gülüyor.

Çizgisi düzgün bir siyasetçi ise, ‘Kozmik odadan kozmik patates çıkıyorsa, bunlar aslında mermi değildir çikolatadır. Yeni yıl hediyesi olarak savcı ve hakime gönderilmiştir’ demelidir. Olayı vahim bulduğunu söylerse o zaman bizim çizgimize gelmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’na bunun bir mizah olup olmadığını sorun.

Geri Dön