HABER

70 saatten fazla çalışma cinsel yaşamı öldürüyor

70 saatten fazla çalışma cinsel yaşamı öldürüyor

Ankara (AA)- Uluslararası alanda yapılan bir araştırma, haftada 70 saatten fazla çalışmanın cinsel yaşamı öldürdüğünü ortaya koydu. Harvard Bussiness Review dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, normalin üzerinde mesai yapan hırslı meslek sahipleri ve yöneticiler, özel yaşamlarını ve çocuklarını ihmal ediyor.

Büyük şirketlerdeki meslek sahipleri arasında yapılan araştırma, bu insanların günde 10 saatlik çalışmayı bile yarım gün çalışıyormuş gibi algıladıklarını gösterdi.
Yüksek mevkilerdeki bu insanlar nadiren tatil yapıyor ve bunların yarısı yılda 10 günden az tatile çıkıyor.

Araştırmaya katılan kadın ve erkek meslek sahipleri, işlerinin eşleriyle güçlü bir ilişki kurmalarını engellediğini söylediler. Büyük şirketlerde çalışanların yüzde 45'i, günde 12 saatten fazla çalıştıktan sonra eve döndüklerinde "eşleriyle bir çift laf edecek takati bile kendilerinde bulamadıklarını" söylediler.

Sürekli seyahat eden ve akşam programlarına katılan aynı orandaki meslek sahibi, işlerinin "tatmin edici bir cinsel yaşamı imkansız kıldığını" belirttiler.

İşkolikler, uzun saatler çalışmaları yüzünden çocuklarının çok uzun süre televizyon karşısında vakit geçirdiklerini, abur cubur yediklerini ve disiplinsiz olduklarını söylediler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler