HABER

700 milyonda 1

Onlar İngiltere'nin en yaşlı ikizleri.Ve onlar, yeni bir yıla girmeyi 'çifte' kutluyor.1 Ocak'ta 101'inci yaşlarına basan Betty Richards ve Jenny Pelmore, yüzyıllık hayatlarıyla koca birer tarih. İkizler hayatları boyunca birbirlerinin en iyi arkadaşı olmuş.

İKİZLERİN ŞAŞIRTICI BENZERLİKLERİ VE DÜNYA ÜZERİNDEN FOTOĞRAFLARLA ÇİFTLER

Manchester'da 1 Ocak 1908'de dünyaya gelen ikizler, o günden bu yana da birbirlerinden hiç ayrılmamış.Uzun yaşamanın sırrını veren Betty ve Jenny, aktif bir hayat yaşadıklarını ve hep çalıştıklarını belirtiyor.

97 yaşındayken İspanyolca öğrenmeye kalktıklarını ve bunun için akşam sınıfına yazıldıklarını söyleyen 101'lik nineler, dünyayı gezdiklerini, en son Budapeşte'ye gittiklerini anlatıyor.

İKİZLERİN ŞAŞIRTICI BENZERLİKLERİ VE DÜNYA ÜZERİNDEN FOTOĞRAFLARLA ÇİFTLER

Jenny, "Hala çok sağlıklıyız.Hareketsiz değiliz.Hep bir aradayız bu da kesinlikle bizi motive ediyor.Her zaman aktif bir hayat yaşadık.Dolu dolu bir yaşamdı ve sürekli kendimizi meşgul edecek şeyler bulduk.Oturmamak uzun yaşamanın sırrı" diyerek uzun yaşamanın anahtarını veriyor.

Betty de kardeşinin sözlerini tamamlıyor. "Anı yaşamak, işte bu çok önemli.Gülümseyebilmek ve devam etmek..." Sevimli ikizlerin 101 yaşına kadar yaşamış olması, ikizler dünyası için de önemli sayılıyor.Bu kadar uzun yaşayan ikizlerin pek olmadığını söyleyen uzmanlar, bunun 700 milyonda bir gerçekleştiğini belirtiyor.

İKİZLERİN ŞAŞIRTICI BENZERLİKLERİ VE DÜNYA ÜZERİNDEN FOTOĞRAFLARLA ÇİFTLER

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön