HABER

70'lik aşıklar 7 yıl aradan sonra nikah masasında

DENİZLİ (İHA) - Denizli'de, 79 yaşındaki damat ile 72 yaşındaki gelinin nikah töreni unutulmaz anlara sahne oldu.

Denizli'de, 79 yaşındaki Ali Bulut ile 72 yaşındaki Fatma Bozkurt, 1963 yılında evlendi ve 3 erkek çocuk sahibi oldu. Çiftler, 37 yıllık birlikteliklerini 2000 yılında çeşitli nedenlerle sonlandırdı. Fatih Mahallesi'nde oturan Ali Bulut ve Fatma Bozkurt 7 yıl ayrı kalmalarının ardından birbirlerini daha iyi anlayarak evlenmeye karar verip nikah için Denizli Belediyesi'ne müracaat etti. Denizli Belediyesi Nikah Memurluğu da, çiftlerin taleplerini değerlendirerek Fatih Mahallesi'ndeki Ali Bulut'un evine
gitti. 70'lik çiftler burada nikah memuru ve şahitlerin huzurunda ikinci kez nikah masasına oturdu. Nikah memuru Gülnaz Ünal, Fatma Bozkurt'a ardından Ali Bulut'a şahitlerin huzurunda evlenmek isteyip istemediklerini sordu. Yaşlı çift, "Evet" cevabını vermelerinin ardından evlilik cüzdanını imzaladılar. Nikah şahitliğini ise Denizli Belediyesi personelinden Esma Toksoy ve Fatma Sarıkaya yaptı. Evlendiklerine emin olmak için bir kez daha nikah memuruna soran Ali Bulut, eşini vakit kaybetmeden öpmek istedi.

Ali Bulut, törene katılanların alkışları arasında ikinci kez evlendiği eşini nikahın ardından ilk kez öptü. 7 yıl önce ayrıldığı eşi ile tekrar evlenen Fatma Bozkurt da, ayrıldıktan sonra eşinin rahatsızlandığını ve barıştıklarını söyleyerek, "Eşimden 3 çocuğum var. 7 yıl önce boşandık. Ben küçük oğlumun yanında kalmaya başladım. Çocuklarım eşimin rahatsızlanması üzerine barışmamızı istedi. Eşimi seviyorum. Çocuklarımın ısrarıyla tekrar evlenmeye karar verdik" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön