8-14 Mayıs Haftası Burç Yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İremSU, sizin için yorumladı...

8-14 Mayıs Haftası Burç Yorumları

KOÇ

Sevgili Koçlar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, insanlar üzerinde maddi ve manevi etkili olmak ve kazançlı çıkmak isteriz. Bizi sıkıştıran, zorlayan parasal veya ilişki sorunlarını riskten uzak bir şekilde halletmemiz gerekebilir. Önce kendi durumumuza bu sıkışıklıktan kurtulmak için kendi gücümüze bakarız. Yetersizse, o zaman bir şekilde başkaları yoluyla halletmeye çalışırız. Burada önemli olan görüşme veya girişimlerde akıllıca davranmak, aceleye getirmeden nasıl bir çıkış yolu bulabiliriz, onu düşünmektir. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor ve Neptün ile yaptığı görünüm yanılma, yanlış karar verme, hayali düşünmeye neden olabilir. Onun için bir problemi halledeceğim diye kendinize yeni bir sorun çıkarmayın. İyice araştırın, öğrenin, doğrusunu eğrisini tartın, aceleci olmayın. Size destek olacağını söyleyen kişiler ne kadar sözünde duran insanlardır buna dikkat edin. Ben bu Dolunayda probleminizi halledeceğinizi bir şekilde üstesinden geleceğinizi söyleyebilirim. Merkür burcunuzda ilerliyor ve Satürn ile yapacağı görünüm, yolculuk, girişim, görüşmeler, miras, hukuk, ticaret, eğitimle ilgili konular bu Dolunayda etkilidir. İki hafta sonraki gelişmeler, sizi rahatlatıcıdır. Biraz önce yazdığım gibi, aceleci değil hesabınızı iyi yaparsanız arzu ettiğiniz sonuca ulaşırsınız.

BOĞA

Sevgili Boğalar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, ilişkimizi ilgilendiren konular üzerine odaklanarak eşimiz, iş ortağımız veya başkalarıyla aramızdaki dengeyi sağlamamız gerekiyor. Burada inatlaşmalar, birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmak yerine duruma iyi bakmak gerekiyor. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor ve maddi açıdan da duruma bakmak gerekiyor. Hele ki konu, iş ortaklığı ise bu çok daha etkili diyebilirim. Çünkü bağlar koparsa veya bir taraf diğerini yanıltacak şekilde hareket etmişse veya siz hesabınızı bilmemişseniz, bu Dolunay çiftleri ve ortakları karşı karşıya getirebilir. Sözgelimi ortağınız veya eşiniz sizin işinize karışabilir veya şunu şöyle yapalım diyebilir. Siz de aynı şekilde kendi isteklerinizi dayatırsınız. Sonuçta bir gerilim yaşanabilir. Oturup konuşmak yerine, inatçı davranmak huzur kaçırır. Bu Dolunay karşıt burcunuzda oluştuğu için, karşılıklı güven ve çıkarların gözetilmemesi hali söz konusudur. Evlilik, boşanma, miras, yatırım veya hukuki davalarda tarafların birbirine kızgınlıkla, yanıltıcı veya hakimiyetçi sözler sarf etmesi mümkündür. İlişkilerde, çiftlerin birbirine dürüst davranmaları, gizli saklı hareket etmemeleri gerekir. İki hafta sonra İkizler burcunda oluşacak Yeniay, maddi konuları öne çıkartıcı ve meseleleri halletmek için harekete geçiricidir.

İKİZLER

Sevgili İkizler 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatımız, sağlığımız, günlük uğraşılarımızla ilgili konularda etkilidir. Bir amaç ve hedef tayininde bulunarak ayağa kalkmaya, toparlanmaya çalışmalıyız. Derinlemesine düşünmemiz, neler yapacağımızı belirlememiz gerekiyor. Böyle yapmadığımızda verimli olmamız mümkün değil. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor ve Neptünle yapacağı görünüm, kariyer hayatımızı yakından ilgilendiriyor. Hayalci ve hiçbir anlamı olmayan işlere girişmemeli ve yeteneğimize uygun işler ve projelere yönelmeliyiz. Onun içindir ki, önce sağlığımıza önem vermeli, kendimize özen göstermeli ve işimize gücümüze sahip çıkmalıyız. Girişimcilik yönümüz gayet olumludur. Yeni iş ortakları veya güçlü kişilerle iletişimde bulunabiliriz. Karşımıza, bizim projemizle ilgilenen kişiler çıkabilir. Bir iş arıyorsak, bir dostumuz veya başka biri teklifte bulunabilir. Siz yeter ki, azimli ve kararlı olun. Yapıcı çözümlere açık olun. Pes edip, şikayet etmek yerine, girişimci olup araştırın, soruşturun ve kendinize güvenin. İki hafta sonra burcunuzda doğacak Yeniay, size olumlu yönde kapılar açıcıdır.

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, aşk hayatımız, maddi konular, kariyerimizden sosyal hayatımıza kadar önemli konularda derinlemesine düşünmemizi gerektiricidir. Tabii ki özelimiz bizi ilgilendirir. Duygu dünyamızdaki gelgitler, bizi zorlayan durumlarla baş edebilmemiz için öncelikle sakin olmamız gerekir. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Bir şeylere tam olarak güvenmekte veya keyif almakta zorlanıyoruz. Aşkta tutkuluyuz, çocuklarımızla ilgili konularda hassasız. Geleceğimizi önemsiyoruz. Plan ve projelerimizi başarılı şekilde yürürlüğe koymak için araştırıyoruz, soruşturuyoruz. Endişelerimiz olması doğaldır. Fakat pes etmek veya gergin tepkilerde bulunmak yerine, akıllıca hareket edersek hem endişelerimizden kurtuluruz hem de doğru bir adım atarız. Görünümlere baktığımızda bu Dolunayda paramızı dikkatli harcamak, hesabımızı bilmek önemli. Nereye ne verdiğimizi, aldığımızı bilmezsek zor durumda kalırız. Duygusal açıdan da, ilişkimizi gözden geçirelim. Bir sorun varsa bunu iki yönlü ele alalım ancak sinirlenmeden çözümüne bakalım. Özellikle bugünlerde yanlış bilgi, dedikodu, her duyduğumuzu inanmak yerine, meseleleri iyice öğrenelim. İşlerimizi planlı yapalım. Sağlığımıza önem verelim.

ASLAN

Sevgili Aslanlar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, ailemiz, iş hayatımız, finansal konular, plan ve projelerimiz üzerinde etkilidir. Eğer çok iyi odaklanırsak, kimlerle temasa geçeceğimizi düşünürsek bugünkü yorgunluğumuza değecek sonuçlar alırız. Odaklanmalı, bir hedef belirlemeli ve doğru analizde bulunmalıyız. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor ve size iki ayrı proje veya işle ilgili fırsatları getiriyor. Belki şimdi yoruluyor hatta zorlandığınızı düşünüyorsunuz. Fakat önümüzdeki iki hafta sonra oluşacak Yeniay, arzu ettiğiniz gelişmelerin işaretçisi olacaktır. Bu Dolunayda dikkat edeceğiniz husus, finansal anlamda hesabı bilmenizdir. Kredi ile borçlanmak, iş yapmak, ev satın almak, özel harcamalarda bulunmak zorlayıcı olabilir. Tam anlamıyla iyi bir planımız yoksa mevcut işimizden ayrılmak, birileriyle iş yapmak hele bir de yüksek bir borcun altına girmek sakıncalıdır. Artı ve eksileriyle duruma bakmak en doğrusudur. Dolunayın önemli bir başka görünümü, sosyal ilişkiler, yurtdışı, girişim ve işlerinizi güçlü bir şekilde düzenlemenizi sağlayıcıdır. Hayalci değil, gerçekten elle tutulur gözle görülür olanı önemsersek, yorumun başında belirttiğim gibi, iki hafta sonraki Yeniayda arzu ettiğiniz yönde işlerinizi düzenleyebilir, dostlarınızdan destek görebilirsiniz.

BAŞAK

Sevgili Başaklar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, güvende olmak, kendimizi garanti altına almak arzumuzu işaret ediyor. Diğer taraftan hangi yöne, hangi işe, hangi yola gireceğimizi tespit etmekte zorlanıyoruz. Bu yüzden huzursuz ve gerginiz. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerlediği için, birden fazla proje veya işe atlamak sonunda bizi yorgun düşürebilir. Ailemizin, kişisel ihtiyaçlarımızın temini veya bazı borçlarımız, sıkıntılarımız da bunda etkili olabilir. Bize karşı her insanı ve her şeyi tehdit gibi algılarız veya elimizden bir şeyler kayıp gidecekmiş gibi düşünebiliriz. Bu duygular iş hayatında veya özel ilişkimizde sorunlara yol açabilir. Güven ve güvensizlik arasında en çok da kendimizi üzeriz. Bizden bir şeylerin saklandığını düşünürüz. Bütün bu ruh hallerinin özünde, kendimizi yetersiz hatta çaresiz hissetmenin rolü büyüktür. Oysaki biz bu Dolunayda önce işlerimizi iyi bir şekilde planlamalı, dağılmamalı bitirmeye çalışmalıyız. Gereksiz kaygı ve endişeler yerine, çözüme odaklı düşünmeliyiz. Böylece hem yanlış yapmayız hem de gerginlik duymayız. Gereksiz meseleleri bir yana bırakalım, işimize konstre olalım, güvendiğimiz kişilerle konuşalım, fikir alalım ve riskten uzak duralım.

TERAZİ

Sevgili Teraziler 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, finansal konularda güçlü olma arzumuzu bir hayli vurguluyor. Bir yandan başkalarını etkileyerek, onların gücünden istifade ederek kendimizi garantiye almaya çalışıyoruz. Ancak diğer taraftan sahip olduğumuz hiçbir şey bize yeterli gelmiyor. Bu ikilem, bizi doğal olarak huzursuz kılıyor. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Birden fazla proje, iş veya girişimde bulunarak daha fazla kazanmanın yollarını arıyoruz. Ancak dikkatli olmakta yarar var. Bu işlerin ne kadarı sağlıklı, verimli diye bakmamız lazım. Bir de, sağlığımızı düşünmeliyiz. Çünkü bu kadar yoğunluk veya bu kadar ihtiraslı olmak yanlış kararlar vermemize de yol açabilir. Dolunayın görünümleri, maddi-manevi anlamda bizi güçlü kılabilecek bir ilişki arayışında olduğumuzu gösteriyor. Öyle biri olmalı ki, her arzumuzu yerine getirsin ve bizi kuvvetlendirsin. Bu da Dolunayın bir başka etkisi olarak dikkat çekiyor. İş hayatında, sosyal ilişkilerde, özel beraberlikte tabii ki güçlü olana yönelmemiz doğal. Ancak her şeyin sadece bunlara bağlı olması, güven duygumuzun bununla bağdaştırılması yanlış seçimde bulunmamıza veya tatminsiz olmamıza yol açabilir.

AKREP

Sevgili Akrepler 11 Mayıs saat 00:42 burcunuzda oluşacak Dolunay, sizin tüm gücünüzle kendinize yönelişiniz ve güçlü olma arzunuzdur. Bunun sebebi, iş hayatınızda, ilişkinizde, finansal konularda kendinizi tam anlamıyla güvende hissetmeyişinizdir. Aradığınızı bulamamak, daha önce yaşanmış tecrübelerin yarattığı güvensizlik, karşınıza çıkan veya hayatınızda olan kişiyle aranıza mesafe koyabilir. Oysaki Güneş-Boğa burcunda ilerliyor. İlişkilerimize gerçekçi bir şekilde bakarken, kendimize bakmayı da unutmamalıyız. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Her şeyi kurcalıyoruz, öğrenmeye çalışıyoruz, finansal açıdan duruma bakıyoruz. İş ortağımız nasıl biri, birlikte olduğumuz kişinin mali gücü ne durumda, borcu var mı, bize bir zararı olur mu, faydası dokunur mu? diye huzursuz oluyoruz. Bu iş hayatımızda da bu şekilde gelişebilir. Bir şeyleri kolay kolay beğenmeyiz, birilerini eleştiririz veya kendimize kızarız. Neden böyle ilişkiler yaşadım, neden bu işi seçtim, neden o borca girdim diyerek hayıflanırız. Her iki durum da aslında yanlıştır. Burada önemli olan, takıntılı düşünmemek, duruma gerçekçi bakmak, yanlışlar varsa bunları tespit etmek, bir daha tekrarlamamaktır. Aşırı güç arzusu veya tam tersine güvensiz verimsiz ilişkilere neden olur. Aklımızı başımıza toplasak iyi olur.

YAY

Sevgili Yaylar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, ilişkimiz, aile hayatımız ve iç dünyamızda keyifsizliğe, gerginliğe, bir şeylerden memnun olmadığımızı düşünmeye, takıntılara neden olabilir. Bunun tabii ki geçerli sebepleri vardır. Ancak biz bunlar üzerinde bilinçli şekilde düşünmeyip, korkularımıza yenik düşersek psikolojik olarak zorlanırız. Sağlığımız da bundan etkilenir. Dolunayın yöneticisi Mars, karşıt burcunuz ikizlerde ilerliyor. Partnerinizle aranızdaki iletişim, paylaşım ve ortaklaşa hareket etmek yönünde sorunları olgunlukla çözmek gerekiyor. Birbirinizle konuşmayı, çocuklarınız varsa bunlarla ilgili kararları birlikte vermeyi veya bu ilişki bitmişse tartışarak, kavga ederek daha büyük sorunlara yol açmamayı bilmek gerekiyor. Diyelim ki, hayatımızda kimse yok. O zaman bu Dolunayda karşımıza biri çıkabilir. Zekası, konuşmaları, aktif oluşuyla bizi etkileyebilir. Çabucak karar verebiliriz. Ancak nasıl biridir, hakikaten güvenilir bir insan mıdır? Buna bir bakalım. Eğer bir ilişkiniz varsa, ancak başka biri karşınıza çıktıysa, bu Dolunayda çok iyi düşünün taşının derim. Bir de lütfen size söylenenlerden ziyade, gerçeği araştırın, net bir bilgi edinmeden hareket etmeyin. Hele ikilimde kaldığınız bir ilişki varsa, birilerinin sizi etkileyip yanlış yola sürüklemesine karşı dikkatli olun.

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, yeni bir plan ve projenin sizi bir hayli etkilemesi ve bunun üzerinde bir hayli durmanız, ne olursa olsun bunu yapma arzunuzdur. Bu öylesine güçlü bir arzudur ki, hiç şey sizi yolunuzdan döndüremez. Bunun için gerekli parayı, gücü, desteği alabilmek için tüm gücünüzle mücadeleye hazırsınızdır. Tabii ki görünümler ve Dolunayın yöneticisini bir gözden geçirmek ve incelemekte yarar var. Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Bizim mevcut işimizdeki sıkıntıları, huzursuzluğu, yorgunluğu işaret ettiği için, normalde hiç de umursamadığımız meseleler gözümüzde büyüyor. İşimizden ayrılmak, o kafamızı taktığımız projeye veya işe yönelmek arzumuz gözümüze daha hoş görünüyor. Ancak görünümlere baktığımızda, bu teklif veya düşündüğümüz işi, artı ve eksileriyle mutlaka gözden geçirmemiz gerekiyor. Bir bakalım. Gerçekten buna değer mi, mevcut işimizi risk edecek kadar güvenilir mi? bunu tam anlamıyla araştırmadan karar vermek yanlış olur. iş şartlarını, sözleşme maddelerini, kimden geldiğini, kimlerle çalışacağımızı öğrenelim. Sağlam olmayan bir şeylerin içinde yer almayalım. Bir de para yatıracağımız, kredi çekeceğimiz, borç altına gireceğimiz işlere, girişimlere çok dikkat edelim. Bizi yanıltmamaları için gözümüzü dört açalım.

KOVA

Sevgili Kovalar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatınız, ilişkiniz, finansal konular ve projeler üzerinde odaklanma ve bu meseleleri yakından takip etmenizde etkilidir. İş-ev arasındaki dengenin sağlıklı bir şekilde düzenlenmesi şarttır. Sizin öncelikle görevinizin, üzerinize düşenlerin, iş ortamındaki ilişkilerinizin farkında olmanız ve bunları düzenlemeniz gerekiyor. Tabii ki, dışarısı kolay değil, iş, güç, insanlarla uğraşmak, onlara bir şeyleri ifade etmek zordur. Bizler de doğal olarak evimizde huzur ararız, orayı güvenli buluruz. Fakat bu bir çözüm müdür? Dolunayın yöneticisi Mars-ikizler burcunda ilerliyor. Aşk hayatımızda bir canlanma, gönlümüze hoş gelen aktivitelere yönelme hali etkili oluyor. Biz de işin stresinden, yorgunluğundan ziyade dışarıya yöneliyoruz. Farklı bir şeyler yapmak isteyebiliriz. Ancak ben, iş ve ilişkilerde biraz daha dikkatli düşünmenizden yanayım. Özellikle zevke düşkünlük, fazla para harcamanıza yol açabilir. Hesabınızı şaşırmayınız. Karşınıza iyi bir proje, yeteneğinize uygun bir iş veya bir fırsat çıkarsa, getirisi yüksek bile olsa, her yönüyle bakmanızı yararlı buluyorum.

BALIK

Sevgili Balıklar, 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, eğitim veya iş hayatınız, bir yere yerleşmek ve finansal konularda etkilidir. Daha iyi olacağını düşündüğümüz bir yol tercihinde bulunabilirsiniz. Bu size hayli cazip gelebilir. Hatta maddi açıdan veya tam da isteğinize göre size bir yenilik vaat ediyor olabilir. Farklı bir tarz yaşam sürmek, değişik yerler görmek, kendinizi güçlü hissetmek için kabul edebilirsiniz. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Bu durumda yerleşim yeriniz ve finansal açıdan duruma bakmanız gerekiyor. Bu planınız veya bu fırsat sizin için çalışma veya yaşama ortamı olarak tatmin edici mi? mevcut durumunuza göre daha mı rahat edeceksiniz. Hesabınızı mutlaka iyi yapınız. Tabii ki insan hayatında bir şeyler değişsin ister. Belki de yıllardır arzu ettiğiniz bir şeyler vardı. Şimdi onu yapmaktan yanasınız. Gidip yerinde görmek, araştırmak, oradaki koşullara bakmak yararlı olur. Böylece daha gerçekçi bir karar verirsiniz. Burada önemli olan, sizin değişime ne kadar açık olduğunuz ve bunu ne kadar istediğinizdir. Ancak bir başka önemli husus, hakikaten buna değer olup olmadığını her yönüyle gözden geçirmenizdir. Eğer tamamsa, tabii ki bu kararı verebilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler