9-15 Ekim 2017 haftalık burç yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İremSU, sizler için yorumladı...

9-15 Ekim 2017 haftalık burç yorumları

KOÇ

iStock-643380262

Sevgili koçlar 10 Ekim 2017 saat 16:20 - 8 Kasım 2018 saat 15:38 tarihleri arasında jüpiter, akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süre içinde, parasal, cinsel, hukuki konularda başkalarıyla iş veya özel anlamda bütünleşeceğiz. Bu evlilik sonrası eşinizin parasından yararlanmak veya boşanmak yoluyla nafaka almak şeklinde gelişebilir. Kimi durumlarda bir mirastan yararlanmayı da işaret edebilir. Kredi almak, bir borcu kapatmakta mümkündür. Bu dönemde asıl dikkat çekici olan bizim başkalarıyla bağlantımızın kazanca dönüşmesi halidir. Cinsellik de bunun içinde yer alır. Tutkulu bir ilişki yaşamak da insanı doyuma ulaştırabilir veya biz bu gücün esiri olarak ilişkiyi sürdürebiliriz. Miras, nafakadan bahsetmiştim yukarıda. Bunlar insanın hayatında bir kaybın, ayrılığın sonunda elde edilen gelir olduğu için, tabii ki üzücüdür. Ancak hayatın doğal seyri içinde değerlendirmek gerekir. Çünkü değişim, eskinin sona erişi, yeninin doğuşudur. jüpiter-akrep geçişinde bir davanın kazanılması adına mücadele verebiliriz veya kazançlı çıkmak için kendimizi davamıza adayabiliriz. Çıkarlarımızın farkında ortaklıklar kurarız, birleşiriz, bütünleşiriz. Amaç güç elde etmektir. Araştırırız, peşini bırakmayız, kovalarız ve sonunda büyürüz. Eğer gerekirse yargıya başvururuz, dava açarız, elde ederiz. Gizli hareket ederiz. Çünkü birilerinin önümüze engel koymasını istemeyiz. Öyle inançlı, öyle tutuklu ve azimli şekilde bunu yaparız ki, kaybetmemiz mümkün değildir. Bazen de, başka birine destek oluruz, ona mücadelesinde yardımcı oluruz veya böyle bir işimiz vardır. Biz de kazanırız, o kişi de kazanır. Hani bütünleşmeden söz ettim ya. İşte böyle bir ortaklık, böyle bir iş, aracılık da bize güç, para kazandırabilir. Benim bu süreçte size tavsiyem aşırılıktan kaçınmanızdır. Her şeyin hayırlısını istemekten söz ediyorum. Tabii ki kazanın. Ancak bunu kurnazca, sinsice, türlü manevralar, oyunlarla başkalarına zarar verecek şekilde yapmayın. Hani kazanayım derken, kendinizi kaybetmeyin. İntikam, kin, öfke ile hareket etmeyin.

14 Ekim saat 13:11 - 07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında venüs-terazi burcu seyri başlayacak. İlişkiler anlamında önemli bir geçiştir. Venüs karşıt burcunuzda ilerlese dahi yönettiği bir burçta ve kuvvetli olduğu bir alanda seyrettiği için, faydalı özellikleriyle sizi sarıp sarmalar. Bu süreçte uyum ve güzellik arzunuz yükselir. Hayatın genelinde huzur aranır. İlişkide partnerinizin size karşı anlayışlı ve nazik tavırları, beraberlikte problem varsa da, çözüme kavuşturur. İlişkisi olmayanlar açısından bir partnerde aranan en önemli kriter, ortaklaşa hareket etmeyi bilmesidir. Dönemin nasıl geçeceği öncelikle ilişkinin niteliği veya bir ilişkiden ne beklediğiniz sorusuna cevap bulunmasıyla mümkündür.

BOĞA

iStock-643380380

Sevgili boğalar 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında jüpiter-akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte evlilik veya her türlü ortaklıkta, ikili ilişkilerde güven duyabileceğimiz, bizi sırtımızdan vurmayacak, derinliklerimizi keşfedecek, tutkulu ve güçlü biriyle olmak isteriz. Genelde bu türden kişileri kendimize çekeriz. Yasal bir sözleşmeye dayalı olsun veya olmasın bizim bu ilişkide ortaklaşa bir yaşamı sürdürme arzumuz yoğundur. Cinsellik, para, güç olguları gayet kıymetli olup, ilişkinin özünde yer alır. Süregelen bir hayatın değişimi ve dönüşümünü işaret eden bu süreçte seçimlerinizi yaparken tabii ki dikkatli olmakta yarar var. Çünkü aradığınız güce kavuşurken, baskı altına alınmanız, kıskanılmanız, zorlanmanız da mümkündür. Tercih yaparken bunu unutmayın. Evliliğin bir ortaklık olduğunu unutmayalım. Karşımıza çıkan kişiyi veya mevcut partnerimizi tanıyalım. Tutkularını, yaşama nasıl baktığını ve sonra derinlikli şekilde kendimize bakalım. Bu bakış hali, doğru ve güçlü beraberlik için şarttır. Jüpiter-akrep geçişi ilişkide anlaşmazlık dönemine denk geliyorsa, aranızdaki mücadele hayli çetin olabilir. Tutkular, cinsellik, güç ve baskı etkili olabilir. Bu durumda ortak bir noktada buluşmak kolay olmaz. Ancak inançla, kendinize güvenle her zorluğu aşmanız mümkündür. Bu süreçte, öyle biri karşımıza çıkar ki, bizi dönüştürür, yenileştirir ve kendi kendimizin farkına varmamızı sağlar. Tutkulu, oldukça kuvvetli duygularıyla bizi sarıp sarmalar. Zayıf yönlerimizi güçlendirir. Bugüne dek ilişkide baskı uygulayan taraf biz isek, jüpiter-akrep seyri boyunca, bunun yanlışlarıyla karşılaşabiliriz. Onun içindir ki, ister evlilik ister uzun süreli bir ilişki veya ortaklık olsun, bu seyir boyunca zorlukları inanç ve kararlılıkla aşacağımızı bilelim.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında terazi burcunda seyrini sürdürecek venüs, çalışma hayatında rahatlık, seçkinlik, iş ilişkilerinde uyum ve paylaşımı gözeteceğimiz bir dönemi işaret eder. Elimizden geldiğince çevremizdeki insanlara güzellik sunmaya, onları anlamaya ve nazik şekilde davranmaya çalışırız. Ne de olsa iş ortamındaki huzursuzluk bizi de yoracaktır çünkü. Bu süreçte düzenlilik esastır. Temizliğimize önem veririz. Giydiklerimize, yediklerimize dikkat ederiz. Nabza göre şerbet vermeyi biliriz. Adil davranmayı benimseriz. Aynı şekilde bize davranılmasından hoşlanırız. Kişisel anlamda güzelliğimiz veya karizmamız bay ve bayan boğalar için çok önemlidir.

İKİZLER

iStock-643380308

Sevgili ikizler 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında jüpiter-akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu sizin iş hayatınızla ilgili karşınıza çıkabilecek güçlü fırsatların göstergesidir. Ayrıca özel veya iş anlamındaki ortaklığın da işaretçisidir. Sağlığınızla ilgili araştırma veya tedaviler de bu dönemde etkili olur. Üstünüze düşen görevleri tutkulu, inançlı şekilde, zorlansanız bile yılmadan kararlılıkla bir şekilde sürdürdüğünüzde emin olunuz ki, başarısız olmanız mümkün değildir. Siz bu süreçte baskı veya bir takım güçlükler karşılaşabilirsiniz. Ancak bütün bunlar, o işi bütün derinliğiyle öğrenmenin yoludur. Eğer bu işe, bu yola kendinizi adamışsanız, o zorluk sizi yıldırmayacaktır. Bilakis güçlendirecektir. Çalışma hayatında ve günlük yaşamda, gücünüzü doğru kullanmayı, yönlendirmeyi, yönetmeyi öğreneceksiniz. Diyelim ki sizi rahatsız eden, çalışmanıza engel olan bazı rahatsızlıklarınız var. Jüpiter-akrep burcunda bunların tedavisi mümkün olacaktır. Bir iş veya proje üzerinde odaklanmanın mümkün olduğu bu süreçte, işlemeyen, verimsiz olanı-olmayandan ayırarak temizleyebilir, işlerlik kazandırabilirsiniz. Şimdi gelelim bu geçişin gölge yanlarına. Aynı ortamda çalıştığınız veya yaşadığınız insanların sizin üzerinizde veya siz onlar üstünde baskı, güç, kıskançlık, manipülasyon, öfke, intikam gibi olumsuz duygulara karşı dikkatli olunuz. Bunlar insanı hasta eden olgulardır. Bunların kaynağına inmek gerekir. Neden böyle davranıyoruz veya neden bize karşı böyle davranıyorlar. Yüzleşmede bulunmak gerekir. Hırstan uzak durun lütfen. Siz bu dönemde potansiyel gücünüzü gelişim ve büyüme anlamındaki işlere yöneltirseniz muazzam başarılar elde edersiniz. Tam tersi durumda etrafınızla aranızda güç savaşları başlar ki, bunun size faydası olmaz. Üreme organlarıyla ilgili rahatsızlıkların tedavisi, ruhsal ve bedensel temizlik çok önemlidir. Hileli işlere karşı dikkatli olalım.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında terazi burcunda ilerleyecek venüs süresince, öne çıkan en önemli olgu, aşk hayatınızdır. Ayrıca fiziksel ve ruhsal anlamda kaliteye, konfora, uyuma bir hayli önem verirsiniz. Eğer aşkta mutlu iseniz, huzurlusunuzdur. Tam tersi durumda hemen duygusallaşır, şöyle iç dünyanıza çekilerek geçmişi anarsınız. Aşk anlamında yılın güzel enerjilerinden biri olarak Venüs geçişi, şans verir. Sürpriz aşkları işaret eder. İlişkinizi güzelleştirir. Bekar İkizler için, yeni bir tanışmanın göstergesidir. Kendinizi huzurlu, mutlu ve uyumlu şekilde dışa yansıttığınız zamandır.

YENGEÇ

iStock-643380248

Sevgili yengeçler 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatımız, çocuklarımız, yeteneklerimiz ve yaşamın tüm zevklerine tutkulu, oldukça derinlikli şekilde bağlanacağımız bir dönem olarak önem taşıyor. Herhangi bir isteğimizi, projemizi, arzumuzu adanmışlık duygusuyla ele alacağımız için, yenilgi sözcüğüne hayatımızda yer vermeyeceğiz. Kendi gücümüze güveneceğiz. Karşımıza çıkan kişinin içini okuyacak sezgiye sahibiz. Cinsel çekicilik aşkta bir hayli etkili olacaktır. Ayrıca maddi açıdan da güçlü partner ilgimizi çekecek. Çocuk sahibi olmanın işaretçisi olan bu dönemde, evlatlarımızın sağlığını, güçlü olmalarını önemseyeceğiz. Onları gücümüzün göstergesi olarak göreceğiz. Kendimizi aşka ve değerlerimize adayacağız. İçgüdüsel olarak arzularımızın peşinde olacağız. Bir şeyi yoğun şekilde istediğimizde, onun üzerine odaklandığımızda her türlü yolu deneyebiliriz. Tabii ki, bu denli yoğunluk zarar verici olabilir. Buna dikkat edelim. Tutku ve ihtiraslarımızın özünü anlamalıyız. Keskin duygularımızı terbiye edersek, dönüştürüp sağlıklı hale getirebiliriz. Ya benimsin ya da benimsin gibi hayli keskin sözcüklerle hayata yaklaşmak, karşımızdaki insanı değişmesi için zorlamak, her şeyi kontrol etmeye çalışmak, güçlü olmada aşırılığa kaçmak bu dönemin gölgeli yönüdür. Bu size çekicilik kazandırsa da, aynı şekilde itici olmanıza yol açabilir. Onun için, sizler bu dönemde neyin nereye varabileceğini iyi düşününüz. Sizin üstünüzde eğer birileri baskın olmaya çalışıyorsa, Jüpiter-Akrep geçişinde güçlenerek bu baskıların üstesinden gelirsiniz. Bu dönemde yeteneklerimiz bize kazanç getiricidir. Zaten biz de, gücün aşığı oluruz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında, yuvanız, ailevi konular, dostluklar, sosyal yaşam ve ilişkiler anlamında etkili olacak Venüs-Terazi burcu geçişi hoş ve ılımlı bir dönemin işaretçisidir. Ev hayatınızı güzelleştirir, konfor duygunuzu yükseltir, güzel bir yerde yaşamak arzunuzu yüceltir. Aile içindeki ilişkilerin düzelmesini sağlayıcıdır. Bir ev satın almayı düşünenlerin bu dönemde mutlaka mali açıdan durumlarını gözden geçirmelerinde yarar vardır.

ASLAN

iStock-643380276

Sevgili aslanlar 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Ailevi ilişkilerde güçlenme, yuva kurmak, mal-mülk sahibi olmak, köklerimizi kuvvetlendirmek bu dönemde hayli etkilidir. Çünkü yarınlarımızı güven altına almak isteriz. Kimsenin mahrem alanımıza müdahalede bulunmasına izin vermeyiz. Sırlarımızı iyi koruruz. Bizi arkamızdan vurmamaları için maddi anlamda gücün ne kadar önemli olduğunu biliriz. Bizi zenginleştirecek yatırımlar yaparız. Eskiyi dönüştürür, yenileştirir kuvvetleniriz. Bir mirastan yararlanır rahatlarız. Bilmediğimiz ancak ailemize ait olan kıymetleri araştırırız, iz süreriz ve elde etmek için gereken mücadeleyi veririz. Eğer mali anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyorsak bu krizi aşabiliriz. Bir büyüğümüzden destek görebiliriz. Bir yuva kurabiliriz. Bir ev satın alabiliriz. Tabii ki dikkat etmemiz gereken konular var. Jüpiter-Akrep geçişinde ailevi konularda veya genel olarak takıntılı, aşırı tutkulu, kin, öfke, baskın davranışlarda bulunmak yanlış olur. Çünkü huzur kalmaz, aile ilişkileri bozulur. Ortaklaşa çıkarları düşünmek gerekir. Ancak ihtiras, aşırı tutku, kıskançlık bunun önüne geçebilir. Buna dikkat edelim. Benim istediğim olacak diye diretmeyelim. Aşırılıktan kaçınalım. Paramızı, gücümüzü nasıl kullanmamız gerektiğini bilelim. Bu dönemde mal-mülkle ilgili bir davayı kazanmak için mücadele verebiliriz. Bizden gizlenen bir sırrı öğrenebiliriz. Toprağa yatırım yapabiliriz. Zorlukları aşarak yeniden ayağa kalkabiliriz. Kiraladığımız bir evin sahibi olabiliriz. Maddi durumu güçlü biriyle yuva kurabiliriz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Sosyal ilişkilerin canlanmasını, güzellik ve seçkinlik olgularının yükselişini sağlar. İnsanlarla uyumlu ve hoş bağlantılarda bulunuruz. Kısa bir seyahat, sevdiklerimizle beraber olmak için, bu dönemi tercih etmenizde yarar var. Hem gittiğiniz yerden hem birlikte olduğunuz kişilerden memnun kalırsınız. Venüs burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için, fiziksel ve ruhsal anlamda sizi ışıklandırır. Bu geçişin, mesleki konularda da etkisi çok önemlidir. Eğer işinizde başarı, huzur ve rahatlık hissediyorsanız bu dönemde verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. İş girişimi düşünüyorsanız hem yeteneklerinize göre hem de maddi açıdan doyurucu olmasına önem vereceksiniz.

BAŞAK

iStock-643380384

Sevgili başaklar 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu dönemde, çevremizle ilişkimiz, iletişim, gelişim, büyüme, eğitim, zihnimiz, düşüncelerimiz, kendimizi ifade ediş biçimimiz, yakınlarımızla ilgili konuları derinli analiz ederek, bakış açımızı düzenleyerek güçleneceğiz. Bir proje üzerinde çalışabiliriz. Araştırmada bulunabiliriz. Hangi konu ilgimizi çekiyorsa onun üzerinde odaklandığımızda başarılı oluruz. Sezgilerimiz rehberimiz olur. Hissederiz. Kazanmak, zenginleşmek yolunda fırsatlarla karşılaşabiliriz. İnsanları etkileme ve ikna gücümüzle kendi tarafımıza çekebiliriz. Gizlilikleri hisseden zihnimiz ve şifa gücümüzle başkalarına yardımcı olabiliriz. Çekiciliğimiz insanları etkileyebilir. Bilinmeyenleri araştırır, soruşturur bundan yarar sağlayabiliriz. Başkalarına bu yönde destek verebilir, rehberlik edebiliriz. Bir projede önemli bir görev üstlenebiliriz. İyi iz süreriz. Bir karar verdiğimizde, dönmeyiz. İnandığımız bir davadan vazgeçmeyiz. Kazanmak adına yola çıkarız. Aileye ait mal ve mülkün paylaşılması, bir davanın sonuca bağlanması gibi işler gündeme gelir. Kardeşlerimizle aramızda bu konular bir hayli etkili olur. Çevremizdeki insanlarla iletişimde duygularınızı, sırlarınızı ortam şartlarına göre gizleme gereği duyarsınız. Biraz şüpheci yaklaşımınız olabilir. Size söylenenleri çok dikkatli dinlersiniz. Söz nereye varacak çok iyi kestirirsiniz. Karda yürür izini belli etmez derler ya. Siz de bu söze uygun şekilde hareket edersiniz. Size tavsiyem, öğrendiğiniz önemli bir sırrı veya bilgiyi, başkalarının aleyhine kullanmayınız. Her ne olursa olsun, gücünüzü iyi kontrol ediniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında etkili olacak Venüs Terazi burcu geçişinde, ilişkilerimizde maddi ve manevi anlamda seçkinliğe önem veririz. Partnerimizin durumuna bir bakarız. Olanaklarını da göz önüne alırız. Parasal anlamda kazanç konuları başta olmak üzere, maddi ve manevi anlamda kaliteli yaşamak arzunuzun da göstergesidir. Kişi böyle bir dönemde, uyum, huzur, seçkinlik ilkesi çerçevesinde ilişkiler kurmak ister. Bu ilişkiler hem kazandırıcı olmalı hem de gönlünüzü hoşnut etmelidir. Girdiğimiz ortamların, birlikte olduğumuz insanların nazik, paylaşımcı kişiler olmasına dikkat ederiz.

TERAZİ

iStock-643380304

Sevgili teraziler 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Siz bu süreçte önceliklerinizi, ihtiyaçlarınızı, arzularınızı derinlikli bir şekilde gözden geçireceksiniz. Sahip olduğunuz neler var ve siz neleri önemsiyorsunuz. Bunları nasıl elde edebilirsiniz. Tabii ki paranın büyük bir güç olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu gücü ele geçirmek adına evlilikler, iş ortaklıkları yapılabilir, güçlü insanlarla görüşmeler, bağlantılar kurulabilir. Miras paylaşımı veya hissenize düşen pay, mal, mülkle alakalı konularla ilgilenirsiniz. Bu dönem inandığımız bir şeyi savunmak, taviz vermemek, kararlı bir şekilde ilerlemek, kendinizi tanımlamaktır. Paranın, arzuların, önceliklerin, değerlerin yapılandırıldığı, güvence altına alınacağı zamandır. Tabii ki aşırı hırs bazen gözümüzü karartır. Daha fazla kazanmak, kazandığımızla insanlar üzerinde etkili olmak için oyunlara girişmek yanlış olur. Bir hedef belirleyin, alın teri dökün, mücadele edin ancak kendinizle ve diğerleriyle aranızda uçurum oluşturmayın. Önceliğiniz ekmeğiniz olsun fakat para ve güç sarhoşu olmayın. Elinize geçen paranın vergisini zamanında ödeyin. Kimlerle para alışverişi yaptığınıza, bağlantı kurduğunuza dikkat edin. Bedeli ağır olabilecek ortaklıklara dikkat edin. Zaten Jüpiter-Akrep geçişi size fırsatlar getiricidir. Güçlenmenizi sağlayıcıdır. Hayatınızı garanti altına alacak şekilde yatırıma yönelin. Kazandığınızın şükrünü bilin. İnsanlara karşı böbürlenmeyin, paylaşmayı da bilin. Hayattan zevk alın. Bir lokma ekmeği yerken huzurlu iseniz, vicdanınız rahat ise, bunun en büyük zenginlik olduğunu biliniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında venüs, burcunuz üzerinde ilerleyecek. Bu tabii ki gayet olumlu, keyifli ve özlenen dönemdir. İhtiyacımız olan huzuru, uyumu, seçkinliği ve arzularımızı tatmin edici gelişmeleri beraberinde müjdeliyor. Her yıl olduğu gibi, venüs burcumuzda ilerlediğinde, hayatı güzel yönleriyle görmek, yaşamak isteriz. Bu enerji etkili olmaya başladığı andan itibaren, günlük aktivitemizde onun parlak ve güçlü ışığını üzerimizde hissederiz. İlişkilerimizde nezaket, çevremizde uyumluluk, fiziksel görüntümüzde güzellik oluşur. Sorunlarımızı mantıklı bir şekilde ve tabii ki kendimizi merkezde görerek çözebilmemiz kolaylaşır. Ancak uzlaşmaya da bir o kadar açık oluruz. Bizi güzel görmelerini, değerli bulmalarını isteriz. Göz önünde olmaktan hoşlanırız. Dengemizi bozabilecek kişi ve olaylardan otomatik olarak uzaklaşırız. Sanki bir kalkan bizi tuhaflıklardan koruyor gibidir. Bize yarar sağlayan ilişkilere yöneliriz.

AKREP

iStock-643380376

Sevgili akrepler 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter burcunuzda yükseliyor. Bu dönem sizin için dönüşüm, yenilenme, yapılanma, farkındalık ve kendinizi yeniden keşiftir. Öncelikle hayata karşı güven duygunuzun yükselmesiyle geçmişin izlerini silerek, yeni bir sayfa açmak mümkündür. Krizleri fırsatlara dönüştürme yılı diyebiliriz. Bu çok önemli. Maddi anlamda güçlenmek, kazanç sağlayan işlere yönelmek, ortaklık, evlilik ve ilişkiler yoluyla büyümek, gelişmek zamanıdır. Ayrıca eğitim, iş hayatı, çevrenizde güçlü insanlardan destek görmenizi sağlayıcıdır. Dayanıklı ve hayatın farkında, fırsatları yetenekleri doğrultusunda değerlendirerek kazanca dönüştürebilecek kişisiniz. Hırslı olmanız doğaldır. Ancak bu hırs olumsuz manada değildir. Bilakis bilinçli şekilde atılan adımların, doğru tercihlerin işaretçisi olarak olumludur. Tabii ki güç arzusu bu sürecin özünde yer alır. İnsan maddi-manevi konularda ve yaşamıyla ilgili her hususta özlediği, istediği hayatı kurabilmek ve yaşayabilmek için kuvvetli olması gerektiğini bilerek kararlar alır. Başkalarıyla olan ilişkisini nasıl yönlendireceğini bilir. Hesabını bilir. Fiziki görünüm olarak da güçlü bir bedene sahip olur. Kendi yanlışlarıyla yüzleşmesi kişiye doğru kararlar vermesinde rehber olur. Geçmişi geride bırakıp, geleceğe yol alır. Kendine inanır, bu inançla ilerler. Bir şeyler biter, ancak yeni bir şeyler başlar. Bu yenilikler potansiyel anlamda gücünüzü keşfetmenizi, fırsatları ganimete dönüştürmenizi sağlar. İyileştirici, enerjik, güçlü sezgiler ışığınız olur. Dikkat edilecek husus, dünya ile barışçıl, destekleyici, kendinize ve başkalarına karşı iyileştirici olabilmektir. Koşulların farkında olarak, aşırılıktan uzak durarak, dünyaya eşlik etmektir.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu süre içinde, ilişkimizi gözden geçireceğiz. Hayatımızı, sorunlarımızı, arzularımızı, isteklerimizi ve isteyip de henüz ulaşamadıklarımızı gözden geçireceğiz. Kendimize göre düşüneceğiz, durumları ele alacağız ve problemlerimizle yüzleşeceğiz. Bize göre bir ilişkide olması gerekenleri, seçimlerimizi, devam eden beraberliğimizi ele alacağız. Her anlamda hem dünü hem bugünkü durumu ele alacağız ve dengeli ve sağlıklı bir paylaşım için biz de elimizden geleni yapacağız.

YAY

iStock-643380354

Sevgili yaylar 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç insanın kendi kendini onarması dönüştürmesi, arındırması, bağımlılık, kaygı ve endişelerin özünde yatan nedenleri keşfederek yeniden doğabilmek adına inançla hayata tutunmasıdır. Bunlar sürecin içinde yer alır. Görünenle yetinmeyen kişi, ardındaki gerçeklere ulaşmak için bilgilenir, araştırır, keşfeder ve büyür. Hayatın gerçek özüne ulaşır. Dış dünyanın insana yüklediği güçlü olma, hırs, ego, başkalarını sömürme, gücüyle insanları baskı altına almak gibi dayatmalarının boş olduğunu fark eder. Saplantılarının, kaygılarının, kendinin farkına varır. Kendini tanır, tanımak için derinlikli düşünür, hatalarını görür, zayıflıklarının bilincine varır ve bütün bunları temizleyerek, onararak, arınarak gerçek kimliğine ulaşır. Kaldı ki, birkaç ay sonra Satürn-Oğlak burcunda ilerlediğinde, maddi açıdan geleceğinizi garanti altına alacak fırsatlar, işler karşınıza çıkacak. Böylece sağlam ve uzun vadeli bir geleceği idealleriniz doğrultusunda tasarlıyorsunuz. Bazen içinizde birikmiş kin, öfke veya hırs geçmişi unutmamaya, bunun intikamını almaya dönük sizi düşündürebilir. Hatta zaman zaman korku duyabilir, güvensizlik hissedebilirsiniz. Ancak bunlar sağlıksız ve geçici duygulardır. Tam tersine, siz potansiyel gücünüzü keşfetmektesiniz. Ne intikam ne öfke, insanın kendine karşı dürüstlüğü ve samimiyetidir önemli olan. Zayıflıklarımızın kölesi, hırslarımızın kurbanı olmayalım. Kendimizi tanıyalım, ihtiraslarımızın farkında olalım, ayrılıkların, kayıpların da hayata dair olduğu bilinciyle, olumsuz niyet ve düşüncelerin ağır yükünden kurtulalım. İşte bütün bunlar, rehberinizi başka bir yerde aramak yerine, kendi kendinizin rehberi olup inançla yol almanızı sağlayıcı olacaktır.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu dönem, gerek sosyal ilişkilerin canlanması gerek hedefimize göre bir yolun belirlenmesi gerekse çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde tespitte bulunulması yönünde önem taşıyor. Venüs terazide yönetici ve burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için gayet olumludur. Yılın faydalı enerji geçişlerinden biridir. Bu sayede ilişkilerimiz güçlenir, yeni sürpriz tanışmalar gündeme gelir.

OĞLAK

iStock-643380218

Sevgili oğlaklar 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç ve birkaç ay sonra burcunuzda ilerleyecek Satürn geçişini düşünürsek, Oğlaklar için bundan sonrası başarılı işlerin, hedeflerin, girişimlerin, hayata güçlü bir cevabın, ilerlemenin göstergesidir. Jüpiter-Akrepte, yüzeysel bilgiden ziyade, derinlemesine öğrenmenin işaretçisidir. Eğer bir hedefimiz varsa, bizi o hedefe ulaştıracak ham bilgiyi ediniriz. Araştırırız, keşfederiz, özüne varırız ve hakim oluruz. Karşımıza çıktı diye, birilerinden duyduk diye, şu kişi bu kişi söyledi diye değil kabul etmeyiz. Gerçeği bilmek isteriz. Bu durum, sosyal hayattaki ilişkilerimizden, ulaşmak istediğimiz hedef ve konulara kadar bu şekilde gelişir. Alanında güçlü insanlarla temas ederiz ve onlardan destek görürüz. Bilinmeyenleri merak ederiz ve ardındaki gerçekler nedir diye sorgularız, sondajlarız ve işimize yaradığına inandığımızda onu kullanırız. Bu denli dikkatli olunca doğal olarak başarılı olmak kolaylaşır. Önümüze çıkan engeller bizi yıldırmaz. Biz bunları zirveye giden yolda merdiven basamaklarını atlamak olarak görürüz. Körü körüne insanlara inanmayız. Kimdir, neyin nesidir bilmek isteriz. Sezgilerimiz hem başkaları hem de bizim için ışıktır. Mistizm ilgilendiğimiz bir alan olabilir. Bu yönde kendimizi geliştirebiliriz. Güvenilir kimliğimiz, liderlik özelliğimizle toplumda beğeniliriz. İnsanlar bizim güçlü bir profil ve özel yetileri olan bir kişi olarak tanımlayabilirler. Biz bu dönemde dostlarımıza sırdaşız ayrıca rehberiz. Şimdi böylesi güçlü bir dönemde sizlere tavsiyem, kendinize ve diğerlerine karşı büyüklük taslamadan, insanları çıkarlarınız söz konusu bile olsa, kötü anlamda manipüle etmeden bu süreci değerlendirip zirveye ulaşabilirsiniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Yönettiği burç Terazide ilerleyecek Venüs dönemi sizler açısından hem mesleki ve toplumsal hem de aşk hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Mesleki konularda en önemli yansıması, kişinin kendi yeteneklerini değerlendireceği bir alanda sorumluluk alması halidir. İnsan, çalıştığı yerde ve otoritelerle olan ilişkisinde huzur, uyum, hakkaniyet ve paylaşım isteyecektir. Eğer böyle bir işe sahipse, bu süreçte tatmin olur, kendini mutlu hisseder. Çünkü bir işten, beklentisi olanları elde ettiği için, geleceğine de umutla bakar. Tam tersi durumda, hayatın sadece iş ve sorumluluklar üzerine kurulduğu düşünerek sıkılır. Bu süreçte sanatsal, sosyal paylaşım, ortaklaşa işbirliği gibi alanlarda çalışabilir. Toplumsal açıdan bu süreçte, kişiler arası ilişkilerde eşitlik ilkesi gözetilir.

KOVA

iStock-643380204

Sevgili kovalar 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç, hırslı, kararlı ve amaca yönelik şekilde çalışmanın işaretçisidir. Kişi hem zirveyi hedefler hem de maddi anlamda tatmin olmak adına tercihte bulunur. Alanında lider olmak için çabalar ve bunun için ne gerekiyorsa yapabilir. Analiz yeteneği, derinlikli düşünme, odaklanma gücüyle, fırsatları doğru şekilde kullanabilir. Sorumluluk bilinci ve dayanıklılık hiçbir şeyden yılmadan ilerleme bu sürecin olumlu etkileri arasında yer alır. Bazen aşırı hırs, insanın gözünü karartabilir. Rakiplerinizi saf dışı bırakmak için başka insanları etkilemeye, manipüle etmeye çalışmak, sonrasında yaşanması muhtemel sorunlara yol açar ki, buna lütfen dikkat ediniz. Bu dönem güçlü bir projede yer almak, önemli işleri organize etmek, araştırma yapmak, liderlik etmek, krizleri aşıp yeniden zirveye çıkmak gibi olumlu gelişmelerin göstergesidir. Bu zamana kadar sıradan bir konumda görev yaparken, karşınıza çıkan önemli bir fırsat sizi üst noktaya, konuma yükseltebilir. Dikkat edilecek önemli bir noktayı belirtmek isterim. Aşırı hırstan söz etmiştik. Hani insanın gözünün bir şeyi görmemesi halinden. İşte bu dönemde öyle büyük bir tutkuyla hedefe odaklanırsınız ki, aslında kendinize ne kadar yüklendiğinizin, hayatınızı ne kadar zorladığınızın farkına varmazsınız. İllaki sahip olmalıyım, illaki orada olmam, o konumda, o alanda yer almam gerekir diye düşünürken ailevi, ilişki ve sosyal yaşamınızı ihmal edersiniz. Bu belki size muazzam bir kariyer getirir ama zirvedeki yalnızlık pek de güzel değildir. Jüpiter astrolojik olarak maddi anlamda zenginliği ve şansı yönettiği için, Akrep burcunda başkalarının gücünden yararlanarak yükselmeyi, kazançlı çıkmayı işaret edebilir. Fakat bu kazanç bir o kadar da sorumluluk yükleyicidir. Onun için, iş hayatıyla özel yaşamı iyi dengelemek mutlaka şarttır. İş ilişkilerinize bu dönemde dikkat ediniz. Gücünüzü başkalarının yararına veya bütünün hayrına yönlendirmeyi biliniz. Yaratıcı ve doğru çözümler, dürüstlük, ve güvenilirlik ilkelerinin iş hayatında huzurlu, başarılı, sevilen ve örnek alınan bir kişi olarak görülmenizde kıymetli olacağını biliniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında terazi burcunda seyrini sürdürecek venüs, görüşleri, dili, inancı bizden farklı olsa da, nezaket ve uzlaşıya açık bir bakış açısıyla ilişki kurduğumuz zaman dilimidir. Bu bakış açısı sizin gibi hümanist özellikte olan burç mensupları için daima kolay olmuştur. İşte bu dönemde, hem kültürel hem özel anlamda yakınlaşmalar meydana gelir. Yeni insanlarla tanışmak, onlarla paylaşımda bulunmak, birbirimizi tanımak hoşumuza gider ve bizi mutlu eder. Bazen karşımıza çıkan kişi özel bir yakınlaşmanın işaretçisi olurken bazen de sürpriz bir aşkın kahramanıdır.

BALIK

iStock-643380312

Sevgili balıklar, 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç, hayatın anlamını yakından keşfetmenin, özünü ve derinliğini anlamak adına yolculuğun, maddi-manevi anlamda başkalarıyla kurulan güçlü bağların işaretçisidir. Öyle insanlar ve öyle fırsatlar karşınıza çıkar ki, yaşam felsefeniz, inancınız, bakış açınız değişir. Bu olumlu yöndedir. Yolunuzda ilerlerken, bir bakarsınız farklı ancak sizin için tatmin edici bir başka ideale kendinizi adamışsınız. Bu adanmışlık duygusu, dağılmanın, kararsızlığın sonudur. Yolum bu, hedefim bu diyerek ilerlersiniz. Zihniniz en yüksek seviyede rehberiniz olur. Sezgileriniz ışığınız olur. Bir ilişki hayatınızda çok önemli bir dönüşümün, değişimin başlangıcı olur. Birbirinize özel anlamda değer katarak, hem kendinizde hem de ona var olan gizli güzellikleri tutkuyla buluşturarak farklı bir aşkla buluşabilirsiniz. Eğitim, ticaret, uluslar arası, yabancı ülke, felsefe, din, yayıncılık, akademik alanda başarılı tercihlerde bulunabilir, başkalarına rehberlik yapabilirsiniz. Bir yolculuk, proje, organizasyon kanalıyla kendinizi tanıtabilirsiniz. Hayatın anlamını derinlikli keşfederek ben kimim sorusuna cevap bulmak ve bu keşif yolculuğunda güçlü ve zayıf yanlarınızın farkına varıp, yeniden doğmak, yeni bir sayfadan hayata bakmak mümkündür. Değer verdiğiniz ne varsa bu dönemde ona sahip çıkarsınız. Hiçbir şeyin hafife alınmaması gerektiğini bilirsiniz. Kazanmak kadar kaybetmenin, dibe vurmak gibi yükseğe çıkmanın da insana kattığı derslerin, ödüllerin bilinciyle hırslı ve kararlı şekilde yaşama tutunursunuz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu süreç, maddi gelirlerin genelde eş kanalıyla olabileceğini işaret ediyor. Bekar balıklar için hoş bir etki diyebiliriz. Finansal açıdan beklediğiniz destekleri görürsünüz. Ancak küçük bir uyarıda bulunayım. Bu geçiş ilişkilerinizi parasal yönüyle ele alarak değerlendirmenize neden olabilir. Bir de kredi kartlarımıza yine de yüklenmemeye çalışalım. Sanatsal aktiviteler gelir getirici olabilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler