HABER

9 yaşında intihar etti!

9 yaşında intihar etti!

ABD'nin Texas eyaletinin kuzeyinde bulunan Colony şehrinde yaşayan 9 yaşındaki Montana Lance'nin intiharı ülkeyi yasa boğdu.

Creek ilköğretim okulunun merkez ofisinde bulunan Lance, burada bulunan hemşireden tuvaleti kullanmak için izin istedi. Lance'nin kendini tuvalete kitlemesinin ardından kısa bir süre sonra anahtarla kapıyı açan hemşire, çocuğun yerde yattığını ve boynunda bir kemer olduğunu farketti.

Kemerle kendini boğan Lance'in, süratle hastaneye kaldırıldığı ancak hayatını kaybettiği belirtildi.
Lance'nin ailesi ve yakın arkadaşları derin şoka girerken, uzmanlar aileleri, çocuklarıyla daha çok iletişim halinde olmaları gerektiği konusunda uyardı.


Kadınların yaşlılığa karşı yeni silahı olan botoksun yasadışı üretim ve ticaretinin artması yeni bir tehlikeyi gündeme getirdi.

Botoksun ticaretini yapan terör örgütlerinin ilacın içindeki çok zehirli bir maddeyle binlerce kişiyi öldürebileceği iddia ediliyor.

RUSYA’nın St. Petersburg kentinde bir güzellik salonuna giren Rahman adlı Çeçen karaborsacı, çantasındaki sahte botoks şişelerini çok ucuz fiyata satmaya çalışırken çok önemli bir güvenlik tehdidini de ortaya çıkarmış oldu. Çünkü Rahman’ın çantasındaki botoks şişelerinin içinde dünyanın en öldürücü zehirlerinden biri bulunuyordu: Yani Botulinyum toksini. Her botoks şişesinde çok az miktarda bulunan bu toksin, “Clostridium botulinum” adlı bir tür bakteri tarafından salgılanıyor. Bu salgı botoks’a kırışıklıkları giderme özelliği kazandıran kimyasal maddeleri meydana getiriyor.

Ucuz botoks

Yetkilileri alarma geçiren ise toksinin saf halinin “olağanüstü öldürücü” özelliği. Bir kum tanesinden daha küçük olan toksinin saf halinin zerresi bile 75 kiloluk yetişkin bir insanı öldürebiliyor.

Rahman’ın bu ilaçları Çeçenistan’da bir fabrikadan aldığını düşünen yetkililer ülkede böyle bir tesisin izine rastlanmadı. Çeçen karaborsacının küçük şişelerini dolduran kaynağın izi şimdi Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Asya’da sürülüyor.

Başta Lübnanlı Hizbullah olmak üzere terör örgütleri sahte ilaçların ticaretini yapıyor. El Kaide’nin “botulinyum toksini” aradığı biliniyor. Çakma Botoks’un da global karaborsası oluşunca terörist örgütler bir taşla iki kuş vurmayı hesaplıyor. Hem ucuz botoks satmak, hem de öldürücü silaha çevirmek.
Güzellik iksirinden ölümcül zehre
Amerikalı biyosavunma uzmanı Kenneth Coleman bir araştırma ekibiyle terör örgütlerinin botoksu biyoterör saldırı silahına çevirme kapasitelerini test ediyor. Test sonucunda sadece 2 bin dolarlık ekipmanla bir gramlık saf toksinin binlerce insanı öldürebilecek bir silaha çevrilebileceği ortaya çıktı.
Botoks nasıl etki eder
Botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyip, sinirler ile sinirlerin ulaştığı organlar arasındaki iletişimi durdurarak etkisini gösterir. Sinir iletiminin durması, sinirin ulaştığı organın işlevlerinin azalmasını ya da tamamen kaybolmasını sağlar. Bu da organların iflas edip ölüme yol açar.


Amerika, Los Angeles'ta elindeki tüfekle bir markete girip, kasadaki paraları çalmak isteyen hırsızı kötü bir sürpriz bekliyordu.
[** **](http://video.mynet.com/habervideo/Beceriksiz-kasiyerle-karsilasinca/450912/)
Tüfeğini doğrulttuğu kasiyer, kasayı açmayı bir türlü beceremedi. Farklı şekillerde kasiyeri tehdit eden, 5'e kadar sayan, ancak kasanın açılmasını sağlayamayan adam en sonunda pes edip, marketten boş ellerle çıkmak zorunda kaldı...


Bölgesel gazete Chongqing Evening News, tasarının kabul edilmesi halinde kedi ya da köpek eti tüketenlere 5 bin yüen (yaklaşık 1000 TL) para ya da 15 güne kadar hapis cezası verilmesinin gündemde olacağını yazdı.

Haberde, bir yıldır incelenmekte olan yasa tasarısında öngörülen para cezasının daha da artırılabileceği belirtildi.

Çin'de giderek evlerde daha çok hayvan beslenmesine karşın, kedi ve köpek eti geniş ölçüde restoranlarda tüketiliyor.

AA


ABD’de 14 yaşındaki bir çocuk, kendisine verilen ev işlerini yapmamak için annesi ve üvey babasını öldürdüğünü itiraf etti.
Joanne Rinebarger ve kocası Tracy Rinebarger geçtiğimiz Ekim ayında Colorado eyaletindeki evlerinde ölü bulunmuştu.
Olaydan hemen sonra ise Joanne’nin eski eşinden olan 14 yaşındaki oğlu John Caudle, evden yaklaşık 200 kilometre uzakta ailesinin arabasıyla seyahat halindeyken yakalanarak tutuklanmıştı.
ABD medyası, halen devam eden duruşmalarda Caudle’ın kendisine verilen ev işlerini yapmamak için annesi ve üvey babasını öldürdüğünü belirtti.
Haberlere göre, Caudle önce, çöpü dışarı çıkarmak istemediği için annesini öldürdü. Ardından gömme dolabın içine gizlenerek eve dönmesini beklediği üvey babasını defalarca ateş ederek öldürdü.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön