9 yaşındaki üniversiteli!

ABD’de 9 yaşında üniversiteye giden, IQ’su 148 olan 9 yaşındaki dâhi Tanishq Abraham’ın en büyük merakı evrenin sırrı.

9 yaşındaki üniversiteli!

ABD’NİN California eyaletinde yaşayan Tanishq Abraham isimli 9 yaşındaki çocuk, üstün zekasıyla çevresini şaşırtıyor.

Babası Taji Abraham yazılım programı mühendisi, annesi veteriner olan Tanishq, 2 yaşında 1’den 100’e kadar saymayı başardı, 4.5 yaşında standart zeka testlerinde yüzde 99’un üzerinde başarı sağladı. IQ’su 148 olarak belirlenen minik dâhi, 4.5 yaşında “üstün zekâlılar kulübü” olarak adlandırılan Amerikan Mensa adlı topluluğuna girdi. Hürriyet'in haberine göre genç dâhi, geçen sene de 8 yaşında iken California’daki Amerikan River Üniversitesi’ne kabul edilen en genç öğrenci oldu.

Profesör Stephen Sterling, “Üniversitenin en başarılı öğrencisi. Diğer öğrenciler de onu seviyor, saygı gösteriyor” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
Gelsin türkiyede kpss sınavına girsin bakalım bişey yapabilecekmi ! Soruları çalmadığı müddetçe bişey yapabileceğini sanmıyorum !
Bizde olsa kovarlar cok zekisin diye hapse filan atarlar ne yazıkki...
zekasından dolayı güzel ülkemde hapse atılan birini söylesene. işiniz gücünüz karalamak. her olaydan sonra bizim ülkemizde olsaydı diye başlayan ve sonu kendi vatanına milletine hakaretle biten yorumlar herhalde sadece bizim ülkemizde oluyordur.
ülkeni karalamak amerika yada avrupa sempatisini körüklemekten başka bir şey değil..üstün zekalı çocuklar senin ülkene hizmet etmiyorlar bilime hizmet ediyorlar..yani senin çocuğun senin ülkende kalmıyor üstün zekalıysa eğer."biz de olsa" klişelerini türetmekten vazgeç.böyle kurumlar bir maili bile cevapsız bırakmıyorlar..aile bilinçliyse bağlantı kurar dış kurumlarla..
camdibili, neden böyle olduğunu bir düşün istersen. ozanların yakıldığı, aydınların öğrencilerin hapislere tıkıldığı, tecavüzcülerin korunduğu sapıkların elini kolunu rahatça sallayarak gezdiği, yozlaştırıldığımız bir ülkedeyiz...
Atmalannnnn
çok haklısın camdibili3509 biz kendi milletimizi yücelteceğimize hep aşağılamakla meşgulüz zamazingo32 nick cuk diye oturmuş
camdibili3509 Hezarfen Ahmet Çelebi araştır osmanlıdan neden sürülmiş
camdibili bu ülkede hecelemeden okumaya başladı diye dayak yiyen öğrenciler var.
Örnekler var önümde Türkiyede projeleri sallanmayıpta yurt dısında aynı projelerle milyonlar kazanan tanıdıgım insanlar var üstün zekalı okulumuz var evet dogru ama kac cocugumuz faydalanabiliyor ? Türkiyede 10 bin e yakın üstün zeka insan oldugunu biliyor muydunuz ? Ne yazkki hayır. (:
üstün zekalılar okulu mensanın türkiyede de bir ofisinin olduğunu biliyomusunuz boş boş sallıyosunuz..her sene sınav yapılıyor.."genetik olarak bizim ülkemiz de böyle bir zekanın çıkması imkansız"diyen aklı kıt arkadaş..Mimar sinanın yaptığı eserlerin bugün ki teknolojiyle bile hala sırları çözülememişken sen neyin kafasındasın?? suakarsı arkadaş..TARİHİNDEN BİR HABERSİN ECDADINDAN BİR HABERSİN!bir de genetikten bahsediyorsun!!
Mimar Sinanin ermeni asilli bir devsirme oldugunu sanirim biliyorsunuzdur...
mimar sinanın devşirme olduğunu bilmiyormusun yakışıklı
sen gerçek bir sı9ır sın :)
O tespiti yapan arkadaş bugünden söz ediyor. Bugünün yoz, kıymet bilmeyen, akla ve bilime değer vermeyen, çıkarcı zihniyetinden bahsediyor. Hemen geçmişe sarılın, hemen geçmişle övünün! Şu eziklikten vazgeçin artık! "Bugün bir Mimar Sinan çıkaramıyoruz." demen gereken yerde halâ yok tarih, yok ecdad edebiyatına sarılıyorsunuz. Burada bir "kıt" varsa ı da sen ve senin gibilerdir!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler