HABER

96 yaşında koronavirüsü yendi, 'Süt, bal, pekmez tükettim' dedi

Rize’nin Ardeşen ilçesinde, kronik rahatsızlığı bulunan Hamdi Okutan (96), ilerleyen yaşına rağmen yakalandığı koronavirüsü yenmeyi başardı. Okutan, "Süt ürünlerini eksik etmem, balı, pekmezi her gün tüketirim, bunlar bana şifa oldu" dedi.

Ardeşen ilçesinde Fatma Okutan'ın ardından da kronik rahatsızlığı bulunan Hamdi Okutan da koronavirüse yakalandı. Okutan, tedavisinin ardından evde karantinaya alındı. 10 gün karantinada kalan Okutan, sağlığına kavuştu. Tedavi sürecini anlatan Hamdi Okutan, "İştahım gitti, yediklerimden tat alamadım, halsizleştim. Bu hastalık artık herkesin başına gelecek, bir tek bana özel bir durum değil. O yüzden çok dikkatli olunması gerekiyor. Yaşım ilerledi ama havalar güzel oldukça bağ bahçeden geri gelmem sürekli iş yaparım, ben oturursam hasta olurum. Süt ürünlerini eksik etmem, balı, pekmezi her gün tüketirim, bunlar bana şifa oldu. Bu yaşıma kadar 12 ameliyat geçirdim, korona da olmasam eksik kaldırdı. Herkes konulan kurallara uysun, birbirinden uzaklaşsın, atlatacağız inşallah" dedi.

c01d8bab43b5a7bb8f9a16450cbb06ab

'SÜT ÜRÜNLERİ ONU DİNÇ TUTUYOR'

Fatma Okutan da, "Hastalık süresince babamdan çok endişelendik, hep dikkat ediyorduk ama biz de hasta olduk. Önce bende bazı belirtiler olmaya başladı, testimi oldum, pozitif çıktım, birkaç gün sonra da babamı test ettirdik, o da pozitif çıktı. Babam yaşlı, hastalıkları vardı. 2 yıl önce de ciğerleri ile ilgili sorun yaşanmıştı o yüzden çok korktuk. Ama çok şükür bir sıkıntı yaşamadık, ben de o da hafif atlattık. Babamın ilerlemiş yaşına rağmen bu kadar dinç olmasını çocukluğundan beri düzenli tükettiği süt ürünlerine bağlıyorum. Bence süt ürünleri onu dinç ve enerjik tutuyor" diye konuştu.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Dayı maşallah iyi diyorsunda sen RİZE de köy yerinde bunları tüketmen kolay..peki 4 kişilik ailenin İSTANBULDA hergün düzenli bir şekilde bal pekmez ve süt ürünleri tüketmesi için kaç para maaş alması lazım biliyormusun..bi hesaplayalım hergün bi litre sabah kahvaltısında süt içseler. ayda 180 tl yapar..sabahları kişi başı yarım ekmekten ayda 60 ekmek 120 tl de o yapar..balın kilosu 100 tl den sabahları 250 gram bile yeseler ayda 1250 tl yapar..250 gramda pekmez ayda 300 tl yapar. sabah kahvaltın sadece 1850 tl yaptı..öğlen ve akşam yemeğinide boş çorba bile içseler senin aylık yemeğin 2500
dedecim balla pekmezle alakası yok senin çocukluğundan gelen beslenme alışkanlığın ve genetiğin süper şimdiki nesile bal pekmez etki etmiyor vücudumuzu ilaca alıştırmışlar bi kere.
git köyüne ozaman ne çekiyorsun istanbulun çilesini!!
Rabbim azze ve celle şifa verdi Allah Dışında hiç bir gıda şifa veremez herşey Allahın dilemesi ve planlaması işe olur müslümanlar
Hay maşallah. Rabbim sağlıklı, huzurlu nice yıllar versin dedemize.
Geri Dön