HABER

A logolu hap çetesi balyozlarla basıldı

Yurtdışından “doktor” lakaplı uzman getirip, “36 saat etkili” uyarıcı hap üretimi yapan çete basıldı.

100 polisin katıldığı operasyonda kapılar çelik balyozlarla kırıldı. Çete lideri, “doktor” ve 5 çete üyesi yakalandı.

ADANA Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ‘Ice’ adlı uyarıcı hapın kentte üretildiği bilgisi üzerine harekete geçti. Uyuşturucu tacirlerinin fark edilmemek için etrafı tamamen evlerle çevrili bir konfeksiyon atölyesini kiraladıkları ve üretim için yurtdışından “Doktor” lakaplı Yavuz T’yi getirdiği belirlendi. Avusturya, Hollanda ve İngiltere’de metamfetamin bazlı uyarıcıları yasadışı üreten Yavuz T’nin gözetiminde üretilen ilk 450 hapı piyasaya sürmeye çalışan şüpheliler bir restoranda yakalandı. Aynı saatlerde 100 polis, 8 ayrı adrese operasyon düzenledi. Kapıları çelik balyozla kıran timlerin ardından, Angel isimli narkotik köpeği arama yaptı.

14 kilo 170 gram toz

Aramada, Türkiye’de ilk kez üretilen metamfetamin hammaddeli ‘Ice’ adındaki uyarıcı madde ele geçirildi. Zanlıların, bunu ‘A’ logolu haplar halinde ürettikleri belirlendi. Operasyonda, çete lideri olduğu belirtilen M.M.P. ile Ç.K.P, Ş.B, A.Y, E.U, A.C. ve uyarıcı hapın imalatı için yurtdışından gelen Yavuz T. gözaltına alındı. Ev ve işyerinde, toplam 14 kilo 170 gram uyarıcı hapın üretiminde kullanılan toz halindeki madde, 3.5 kilogram ‘Ice’, ayrıca, içeriği nedeniyle metamfetamin üretiminde kullanılan 16 kutu grip ilacı bulundu.

Eroinden bile kötü

‘Ice’ adlı maddenin, bağımlılar arasında tüm dünyada yaygın uyarıcı hap olarak kullanılan Ecstacy’den 3 kat daha etkili olduğu belirtiliyor. Ana maddesi metamfetamin olan ‘Ice’ 36 saat süreyle etki gösteriyor. 3.5 kilogramlık ‘Ice’ tozundan 100 bin adet hap üretilebiliyor. Çetenin, tanesini 20 liradan satarak uyarıcı haplardan 2 milyon lira gelir hedefledikleri belirtiliyor. Uzmanlar, hapların eroinden daha kuvvetli bağımlılık yaptığını ifade ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön