HABER

AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması

- Antalya Valisi Karaloğlu, 3 fotoğraf için oy kullandı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması hakkında bilgi alan ve fotoğrafları inceleyen Karaloğlu, haber kategorisinde Wisam Hashlamoun'un "Direnişin sembolü 14 yaşındaki çocuk", yaşam kategorisinde Ali İhsan Öztürk'ün "Koyunların yolculuğu", spor kategorisinde ise Abdullah Coşkun'un "Türkiye'nin sevinci" başlıklı fotoğraflarına oy verdi.

Oylamanın ardından Karaloğlu, AA'nın her yıl yarışmayı devam ettirdiğini, kendisinin de sürekli katıldığını söyledi.

AA'nın haber kategorisinde, Amerika'nın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesinden sonraki olaylarda yiğit Filistinli çocuğun duruşuyla ilgili fotoğrafı seçtiğini anlatan Karaloğlu, "Fevzi gerçekten bir kahraman. Gözleri bağlı, ellerinden tutulmuş olmasına rağmen etrafındaki İsrail askerlerinin yüzlerindeki korku ifadeleri ve bir çocuğun başında 20 askerin olması enteresan bir fotoğraf." dedi.

Karaloğlu, yaşam kategorisinde ise daha önceki görev yaptığı Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşam koşullarının zorluğunu anlatan Ali İhsan Öztürk'ün fotoğrafına, kışta sürüsünü ve kuzusuna sahip çıkmaya çalışan yiğit Anadolu insanına oy verdiğini aktardı.

Gençlerle bir araya geldiğinde "Vatanı sevmeniz için bütün organlarınızın sağlam olmasına ihtiyaç yok. Yeter ki yüreğinizde vatan sevgisi olsun." değini ifade eden Karaloğlu, Türkiye Ampute Milli Takımı'nın Avrupa şampiyonasındaki final maçında sporcunun değnekleri üzerinde amuda kalkmasıyla vatan sevgisini, sevinci ve motivasyonu ifade ettiğini kaydetti.

(AA)

Geri Dön